Судове рішення #69811923

308/1563/18


У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27.02.2018 року м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Бедьо В.І. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Приватного нотаріуса Ужгородського районного натріального округу ОСОБА_3 про визнання права власності на нерухоме майно, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Ужгородського міськрайонного суду в інтересах ОСОБА_2 з позовною заявою до Приватного нотаріуса Ужгородського районного нотаріального округу ОСОБА_3 про визнання права власності на нерухоме майно.

Оглянувши зміст позовної заяви та додані до неї письмові докази суддею встановлено наступне.

З прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивач ставить вимогу щодо визнання за ОСОБА_2 право власності на квартиру в цілому, що знаходиться за адресою: Донецька область, Старобешівський район, смт. Новий світ, вул. Промислова (Промишлення), буд. 2 б, кв. 59, яка належала ОСОБА_2, її батьку ОСОБА_4, яким помер 04.08.2015 року та її матері ОСОБА_5, яка померла 11.03.2017 року на праві спільної сумісної власності.

Процесуальний закон визначає підсудність справ, встановлюючи відповідні правила визначення суду, який має право розглядати справу.

Відповідно до ст.30 ЦПК України позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред’являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов’язані між собою позовні вимоги пред’явлені одночасно щодо декількох об’єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об’єкта, вартість якого є найвищою.

З доданого до матеріалів справи судового рішення Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області від 04.11. 2016 року вбачається, що вказаним судом вирішувалась заява ОСОБА_5 про встановлення факту, що має юридичне значення, зокрема встановлювався факт смерті ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, 04.08.2015 року у смт. Новий Світ, Старобишевського району Донецької області.

Положеннями ст. 17 ч. 1 ЗУ «Про забезпечення прав та свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» передбачено, що у разі порушення положень цього Закону державні органи України застосовують механізми, передбачені законами України та нормами міжнародного права, з метою захисту миру, безпеки, прав, свобод і законних інтересів громадян України, які перебувають на тимчасово окупованій території, а також законних інтересів держави Україна.

Статтею 8 ЗУ "Про судоустрій і статус суддів", як одну із засад організації судової влади проголошено право на повноважний суд, що передбачає розгляд справи у суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом, та суддею, який визначається згідно з порядком розподілу судових справ, установленим відповідно до закону. Процесуальними кодексами визначаються вимоги до складу суду. В сукупності ці правила забезпечують розгляд справи судом, встановленим законом.

Відповідно до положень ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

З огляду на те, що позови, які виникають з приводу нерухомого майна, пред’являються за місцезнаходженням майна або основної частиниУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області не є судом, встановленим законом та повноважним судом на розгляд справи про визнання за ОСОБА_2 право власності на квартиру в цілому, що знаходиться за адресою: Донецька область, Старобешівський район, смт. Новий світ, вул. Промислова (Промишленная), буд. 2 б, кв. 59, оскільки має місце виключна підсудність.

Подальший розгляд справи Ужгородським міськрайонним судом та ухвалення судового рішення у цій справі порушуватиме права сторін на розгляд їх спору повноважним та встановленим законом судом.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що така не містить обґрунтування щодо підстав звернення до Ужгородського міськрайонного суду за  правилами альтернативної чи виключної підсудності, а відтак даний позов повинен предявлятися за правилами виключної підсудності відповідно до положень ст.30 ЦПК України.

Статтею 8 ЗУ "Про судоустрій і статус суддів", як одну із засад організації судової влади проголошено право на повноважний суд, що передбачає розгляд справи у суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом, та суддею, який визначається згідно з порядком розподілу судових справ, установленим відповідно до закону. Процесуальними кодексами визначаються вимоги до складу суду.

Наведене свідчить про те, що дана справа не підсудна Ужгородському міськрайонному суду Закарпатської області.

Відповідно до ч.9 ст.187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31цього Кодексу.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Згідно з ч. 3 ст. 31 ЦПК України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше пяти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше пяти днів після залишення її без задоволення.

Враховуючи те, що квартира, на яку просить визнати право власності позивач, знаходиться за адресою: Донецька область, Старобешівський район, смт. Новий світ, вул. Промислова (Промишлення), буд. 2 б, кв. 59, приходжу до висновку, що дану справу слід направити за підсудністю до Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області (адреса: 87500, м. Маріуполь, пр-т Металургів, 31; веб-сайт: https://gvt.dn.court.gov.u).

Керуючись ст.31,187260261353ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Цивільну справу за №308/1563/18 за позовною заявою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Приватного нотаріуса Ужгородського районного нотаріального округу ОСОБА_3 про визнання права власності на нерухоме майно з доданими до неї матеріалами направити до Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області (адреса: 87500, м. Маріуполь, пр-т Металургів, 31; веб-сайт: https://gvt.dn.court.gov.u) за територіальною юрисдикцією (підсудністю).

Копію ухвали надіслати позивачу.

Апеляційна скарга на ухвалу Ужгородського міськрайонного суду подається протягом пятнадцяти днів з дня її вручення безпосередньо до апеляційного суду Закарпатської області.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду                                                                                 ОСОБА_6



  • Номер: 2/263/1788/2018
  • Опис: про визнання права власності
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 308/1563/18
  • Суд: Жовтневий районний суд м. Маріуполя
  • Суддя: Бедьо В. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено за підсудністю: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.05.2018
  • Дата етапу: 22.05.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація