Копія
Справа № 2-2010/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 листопада 2009 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Ярошенко Т.О.
при секретарі Шаміладзе В.В.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Охтирка цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до виконавчого комітету Охтирської міської ради
про встановлення належності правовстановлюючого документу та визначення часток у праві спільної сумісної власності,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з вказаною заявою, мотивуючи тим, що на підставі рішення виконкому Охтирської міської ради від 11.11.1993 року за № 509 їй та її чоловіку ОСОБА_2 було видане свідоцтво про право власності на житло від 18.11.1993 року, згідно якого квартира АДРЕСА_1 належить їм на праві спільної сумісної власності. ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 помер. На даний час позивачка має намір оформити право на спадщину, тому просить визначити ідеальні частки в праві спільної сумісної власності на квартиру за адресою АДРЕСА_1 за кожним, а саме за ОСОБА_1 та ОСОБА_2, яка належала б йому при житті.
Крім того, при видачі свідоцтва про право власності на житло від 18.11.1993 року були помилково зазначені прізвища «ОСОБА_2» «ОСОБА_2», так як в дійсності їх прізвища ОСОБА_1 та ОСОБА_1.
В суді позивачка свої вимоги підтримала повністю.
Представник Охтирської міської ради Гуць В.О. не заперечував проти встановлення факту належності свідоцтва про право власності на житло ОСОБА_1 та її померлому чоловіку ОСОБА_2 та визначення ідеальних часток за позивачкою та її померлим чоловіком, яка належала б йому при житті.
Суд проаналізував матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, дійшов висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.
Судом встановлено, що квартира, розташована в АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1 та ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про право власності на житло від 18.11.1993 року ( а. с. 7 ), виданим відповідно до рішення виконкому Охтирської міської ради від 11.11.1993 року № 509 ( а.с. 8)
В свідоцтві про право власності на житло помилково вказано прізвища «ОСОБА_2» та «ОСОБА_2» в зв»язку з перекладом на українську мову, так як в дійсності згідно паспорта ( а.с. 10) правильне прізвище позивачки - ОСОБА_1 та згідно свідоцтва про смерть (а.с. 9) правильне прізвище померлого чоловіка позивачки - ОСОБА_1.
Таким чином, суд вважає, що свідоцтво про право власності на житло на ім'я “ОСОБА_1 та ОСОБА_2” дійсно належить позивачці ОСОБА_1 та померлому ОСОБА_2.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 помер.
Згідно п. 5 Пленуму Верховного Суду України “Про судову практику у справах за позовом про захист приватної власності” від 22.12.1995 року № 20 – частка учасника спільної сумісної власності визначається при поділі майна, виділі її зі спільного майна, відкриття після нього спадщини.
Згідно ст. 372 ЦК України у разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.
В даному випадку суд вважає, що в зв'язку з тим, що позивачка має намір оформити належним чином спадщину після смерті ОСОБА_2, тому суд вважає за доцільне визначити частки кожного співвласника, захистивши права позивачки.
Враховуючи, що позивачка має намір оформити належним чином спадщину після смерті ОСОБА_2, суд вважає за доцільне визначити частки кожного співвласника, захистивши права позивачки.
Таким чином, аналізуючи приведені докази, суд дійшов висновку, що маються всі підстави для задоволення заяви, оскільки, будь-яких протиріч в ході розгляду справи не встановлено, тому заява підлягає задоволенню повністю.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 213, 214, 215, 259 ЦПК України, ст. ст. 368, 370, 372 ЦК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Встановити факт, що свідоцтво про право власності на житло двокімнатну квартиру за адресою АДРЕСА_1, видане 18 листопада 1993 року, в якому вказано прізвище, ім.”я та по-батькові „ОСОБА_1” та „ОСОБА_2” належить ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Визначити ідеальні частки учасників спільної сумісної власності в квартиріАДРЕСА_1 за ОСОБА_1 – 1/2 частину квартири, за ОСОБА_2 – 1/2 частину квартири, яка б належала йому при житті.
Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Сумської області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до Охтирського міськрайонного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Охтирського
міськрайонного суду Т.О. Ярошенко