Судове рішення #6971133

Вирок  

іменем  України  

м. Носівка                                                                                         «01» грудня 2009 р.

  Носівський  районний суд Чернігівської області  в складі:

     головуючого - судді Киреєва  О.В.,

     з участю секретаря  Драбиноги С.М.,

     з участю прокурора – помічника прокурора Носівського району Чернігівської області ОСОБА_1,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальну справу про обвинувачення  

ОСОБА_2  , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_4, розведеної, не працює, на утриманні має матір, ІНФОРМАЦІЯ_5 - інваліда І групи, несудимої,  

в скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 358 , ч.3 ст. 358 КК України,  

встановив:

     На початку липня 2009 року ОСОБА_2 за місцем свого проживання, в будинку, який розміщений по вул. Леніна № 11 в с. Підгайне Носівського району Чернігівської області, з метою використання пенсійного посвідчення за віком серії ААБ № 101766, яке видане 27 лютого 2003 року Управлінням пенсійного фонду України в Носівському районі Чернігівської області на ім’я ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, вклеїла свою фотокартку та в графі «рік народження» виправила дату народження з 1927 року на 1957 рік.

05 вересня 2009 року ОСОБА_2 близько 11 години 10 хвилин на Київській посадочній платформі залізничної станції Ніжин під час посадки в електропоїзд № 6915, сполученням Ніжин – Київ-Волинський, працівникам станції, які здійснювали перевірку наявності квитків та проїзних документів у пасажирів, пред'явила в якості проїзного документа підроблене посвідчення пенсіонера за віком серії ААБ № 101766, в яке була вклеєна її фотокартка та яке було заповнене на ім’я ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6.

В судовому засіданні ОСОБА_2 вину свою визнала повністю, розкаялася  і пояснила, що вона не являється пенсіонером за віком. У неї четверо дітей, молодша дочка навчається на платному відділенні. У підсудної на утриманні знаходиться мати, ІНФОРМАЦІЯ_5, яка являється інвалідом І групи, інвалідом війни, яка потребує стороннього догляду. Її (підсудної) мати не може вільно пересуватися через хворобу ніг. У зв’язку з кризою вона (підсудна) не може влаштуватися на роботу, отримує пенсію по догляду за хворою матір’ю. Вона (ОСОБА_2Л.) підробила пенсійне посвідчення своєї матері з метою використовувати його для поїздок в електропотягах.  

Прокурор та підсудна ОСОБА_2 висловили думку про те, що не потрібно викликати  і допитувати  свідків.

Вивчивши думку учасників судового розгляду, з’ясувавши, що підсудна та інші учасники  судового розгляду  правильно розуміють  зміст фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, впевнившись у добровільності та істинності їх позицій, роз’яснивши учасникам судового розгляду те, що вони будуть позбавлені  права оспорювати ці фактичні обставини у апеляційному провадженні, суд прийшов до висновку про недоцільність дослідження доказів стосовно тих фактичних  обставин справи, які ніким не оспорюються.

Аналізуючи зібрані в справі і досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що дії ОСОБА_2 органами досудового слідства правильно кваліфіковані по ч. 1 ст. 358 КК України, як підроблення посвідчення, яке видається та посвідчується державною установою, яка має право видавати та посвідчувати такі документи, і яке надає права та звільняє від обов’язків, з метою його використання підроблювачем.

Дії ОСОБА_2 органами досудового слідства правильно кваліфіковані по ч. 3 ст. 358 КК України, як використання завідомо підробленого документа.  

Вина ОСОБА_2 в межах даних кваліфікацій доказана повністю.

     ОСОБА_2 підлягає покаранню за вчинені нею злочини.      

Обставин, що обтяжують покарання підсудної ОСОБА_2 судом не встановлено.

Обставинами, що пом’якшують покарання підсудної ОСОБА_2, суд визнає щире каяття, відсутність судимості.

Призначаючи покарання підсудній ОСОБА_2 за кожний із вчинених злочинів, суд враховує ступінь тяжкості  вчинених нею злочинів, особу винної, її вік, стан здоров’я, сімейне положення, наявність постійного місця проживання, наявність на утриманні матері похилого віку, яка являється інвалідом війни та потребує стороннього догляду, обставини справи, що пом’якшують і обтяжують покарання.  

Обираючи вид і міру покарання підсудній  ОСОБА_2 за кожний із вчинених злочинів, суд приймає до уваги її характеризуючі дані й приходить до висновку про те, що необхідним і достатнім для її виправлення і попередження нових злочинів буде покарання у виді обмеження волі. Суд обирає саме цей вид покарання, оскільки підсудна не має заробітку, до неї не може бути застосований арешт, так як вона доглядає за хворою матір’ю, яка є інвалідом війни.

Однак, суд враховує особу підсудної ОСОБА_2, обставини вчинення злочину, відсутність у підсудної судимості і приходить до висновку про  можливість виправлення  засудженої без відбування покарання.

     Речовий доказ: пенсійне посвідчення серії ААБ № 101766 – залишити при кримінальній справі.  

     По справі судові витрати складаються із вартості проведення  технічної  експертизи № 196 від 05 жовтня 2009 року в сумі 912,71 грн.  

Зазначені судові витрати підлягають стягненню з підсудної на користь  держави.

Запобіжний захід щодо підсудної ОСОБА_2 до набрання вироком законної сили необхідно залишити без зміни – підписку про невиїзд.  

Керуючись ст. ст. 323,  324 КПК України , суд  

засудив:

ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 358, ч. 1 ст. 358  КК України призначивши покарання:

за ч. 1 ст. 358 КК України у виді обмеження волі на строк 1 рік;

за ч. 3 ст. 358  КК України у виді обмеження волі на строк 1 рік.

На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом часткового складання призначених покарань визначити ОСОБА_2 остаточне покарання у виді обмеження волі на строк один рік шість місяців.  

На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_2 від відбування покарання звільнити  з іспитовим строком один рік.

На підставі ст. 76 КК України на ОСОБА_2 покласти  обов’язки:

повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи;

періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

Запобіжний захід щодо ОСОБА_2 до набрання вироком законної сили  залишити  без зміни  - підписку про невиїзд.

Речові докази, підроблене  пенсійне посвідчення серії ААБ № 101766 – залишити на зберігання  при справі.

Стягнути  з ОСОБА_2 на користь держави судові витрати  за проведення  експертизи  в сумі 912,71 грн.

На вирок може бути подана апеляція протягом п’ятнадцяти діб з  моменту його проголошення .                                                                      

 Суддя :                                             О.В Киреєв

   

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація