Судове рішення #6970551

     


Справа № 22ц-2599 /2009                                         Головуючий у І інстанції –Косач І.А.  

Категорія – цивільна  Доповідач – Скрипка А.А.



 


                                                      У Х В А Л А

                                       І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И


11 грудня 2009 року                   м. Чернігів

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:

         Головуючого – судді                                   ШАРАПОВОЇ О.Л.  

          Суддів :

         при секретарі : СКРИПКИ А.А., ЗАБОЛОТНОГО В.М.

        ШТУПУН О.М.

         з а участю : ОСОБА_1, представника відповідача  

Слєсаренка Я.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові  цивільну  справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на заочне рішення Новозаводського районного суду м. Чернігова від 13 жовтня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю „Український промисловий банк” про  стягнення вкладу та моральної шкоди ,-

                                                В С Т А Н О В И В :

         Оскаржуваним заочним рішенням Новозаводського районного суду м. Чернігова від 13 жовтня 2009 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково. Судом  стягнуто з ТОВ „Український промисловий банк” на користь ОСОБА_1 вклад за договором банківського вкладу № 1003 / 0403667000206002 від 06 березня 2008 року в розмірі 6500 грн., 30 грн. витрат на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи, також з відповідача  на користь держави стягнуто судовий збір в розмірі 65 грн. В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.

     Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції частково , ОСОБА_1 звернулася з  апеляційною скаргою, в якій просить оскаржуване рішення суду першої інстанції  змінити в частині відмови в задоволенні її позовних вимог щодо стягнення на її користь моральної шкоди та стягнути на її користь з відповідача  20 000 грн. в рахунок відшкодування спричиненої моральної шкоди.                          Апелянт  при цьому посилається на  порушення судом першої інстанції  норм матеріального права в частині відмови в задоволенні вимог її позову щодо стягнення з відповідача морального відшкодування. Апелянт вказує, що судом в порушення вимог статті  611 Цивільного кодексу  України безпідставно відмовлено у стягненні морального відшкодування  на її користь. Стягнення морального відшкодування передбачено положеннями  статті  23 Цивільного кодексу України , тобто на думку апелянта , відшкодування моральної шкоди може  здійснюватися не тільки  в силу договору,  але й закону. Апелянт зазначає, що суд першої інстанції  порушив вимоги п.3 ч.1 статті  215 ЦПК України, оскільки  в мотивувальній частині оскаржуваного рішення не вказані причини відхилення доводів позивача відносно того, що вона перебуває на диспансерному обліку,  є інвалідом 2 групи,  у неї погіршився стан здоров’я , оскільки ОСОБА_1 не  мала змоги  пройти курс лікування  через брак коштів та з цього приводу вона роздратовується, страждає і це   вимагає від неї  додаткових зусиль для організації свого життя.

        Дослідивши матеріали справи,  вислухавши суддю – доповідача, пояснення учасників судового розгляду, перевіривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає  відхиленню, а оскаржуване рішення суду першої інстанції  залишенню без змін, з наступних підстав.

         Відповідно до положень статті 308 ЦПК України , апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу  і залишає рішення без змін , якщо визнає, що суд першої інстанції  ухвалив рішення з додержанням  норм матеріального  і процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті  і справедливе рішення суду  з одних лише  формальних міркувань.

Як встановлено  в ході судового розгляду даної справи та вбачається з її матеріалів (а. с. 14 ), 06 березня 2008 року між ОСОБА_1 та відповідачем був укладений договір банківського вкладу №1003/0403667000206002, відповідно до якого банк прийняв від ОСОБА_1 грошові кошти в сумі 6500 грн. зі строком повернення 30 березня 2009 року на умовах та в порядку , визначеними  даним договором.  За вказаним договором банківського вкладу  судом з відповідача на користь ОСОБА_1 стягнуто 6500 грн.

 

          Доводи  апеляційної скарги  ОСОБА_1  щодо безпідставної відмови судом першої інстанції в задоволенні  її позовних вимог в частині стягнення моральної шкоди  не спростовують правильності висновків суду першої інстанції щодо вказаної частини позовних вимог ОСОБА_1  Зокрема,  апеляційний суд погоджується з висновком оскаржуваного рішення суду щодо відсутності  правових підстав для задоволення вимог позову в частині  стягнення на користь ОСОБА_1  з відповідача  моральної шкоди .

 

       Відповідно до положень  статті 611 Цивільного кодексу України , у разі порушення зобов'язання  настають правові наслідки , встановлені договором або законом , зокрема, і відшкодування моральної шкоди. Наслідки порушення договору ТОВ " Українській промисловий банк" встановлені укладеним між сторонами  договором та  нормами цивільного законодавства, які регламентують положення про банківській вклад . Вказаними нормами не передбачено відшкодування моральної шкоди за наявності правовідносин, що склалися між сторонами ; не передбачають  такої  відповідальності  банку і положення укладеного між сторонами договору банківського вкладу  (а. с. 14 ).

     

        Таким чином, у апеляційного суду відсутні підстави для задоволення вимог апеляційної скарги та скасування вірного по суті рішення суду першої інстанції в оскаржуваній частині. Оскільки оскаржуване  рішення ухвалено  на основі з'ясованих судом обставин, на які сторони посилалися  як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами , які були досліджені в судовому засіданні.

          Керуючись статтями :  209, 218, 303, 304, 307, 308, 313, 314, 315, 317, 319 ЦПК України , апеляційний суд , -

                                  у  х  в  а  л  и  в :

          Апеляційну скаргу ОСОБА_1  відхилити.

    Заочне рішення Новозаводського районного суду м. Чернігова  від 13 жовтня 2009 року  залишити без змін .

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена до Верховного Суду України в касаційному порядку протягом двох місяців з дня  набрання нею законної сили .

 

          Головуючий :

          Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація