Справа № 1-261 2007 рік
ВИРОК
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
06 лютого 2007 року місто Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
в складі: головуючого-судді Поповича С. С. з участю секретарів Черкес У.О., Стефанюк Х.Я. прокурора Чугунової В.М. захисника адвоката ОСОБА_1.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 10 кримінальну справу про обвинувачення:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та жительки АДРЕСА_1 Коломийського району Івано-Франківської області, українки, громадянки України, навчається у ІНФОРМАЦІЯ_2, не працює, інвалід дитинства, освіта незакінчена середня спеціальна, раніше судимої : 09 лютого 2006 року вироком Коломийського міського суду Івано-Франківської області визнана винною та засуджена за ст. 185 ч. З КК України до сплати штрафу у сумі 510 гривень,
- за ст. 185 ч. 2 КК України, -
установив:
Підсудна повторно вчинила таємне викрадення чужого майна ( крадіжку ). Злочин вчинено за наступних обставин.
7 вересня 2006 року, приблизно о 12 год. 30 хв., підсудна знаходилася у приміщенні кіоску по АДРЕСА_2, що належить приватному підприємству «ІНФОРМАЦІЯ_3», де проходила стажування на ІНФОРМАЦІЯ_4. Скориставшись тим, що потерпіла по справі ОСОБА_3, що теж стала працювати у тому кіоску ІНФОРМАЦІЯ_4, не бачила її дій, та діючи з корисливих спонукань, з метою таємного викрадення чужого майна, підсудна незамітно для потерпілої викрала належну потерпілій сумочку вартістю 50 гривень, в якій знаходились : мобільний телефон марки «Самсунг А 70», вартість якого 295 гривень, зі стартовим пакетом оператора «Київстар» вартістю 50 гривень, на рахунку якого було 15 гривень, силіконовий чехол для мобільного телефону вартістю 15 гривень, у якому знаходився ще один пакет оператора «Київстар» вартістю 50 гривень, на рахунку якого було 6 гривень, гроші в сумі 52 гривні, косметика загальною вартістю 20 гривень, медикаменти вартістю 20 гривень, окуляри вартістю 40 гривень, ключі від квартири вартістю 20 гривень, а всього таким чином викрала майна на загальну суму 633 гривні. Тим самим спричинила потерпілій майнову шкоду на вказану суму. Викраденим розпорядилась на власний розсуд.
8 судовому засіданні підсудна свою вину у вказаному вище визнала повністю та пояснила, що злочин вчинила саме при викладених вище обставинах. У вчиненому чистосердечно розкаюється.
Суд, визнавши відповідно до змісту ст. 299 КПК України недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, приходить до
1
висновку, що вина підсудної у скоєнні інкримінованого їй злочину знайшла своє підтвердження. І приходить до висновку, що її дії слід кваліфікувати за ст. 185 ч. 2 КК України, поскільки вона вчинила таємне викрадення чужого майна (крадіжку), вчинила це повторно так як вже раніше вчиняла аналогічний злочин і судимість не погашена.
Призначаючи підсудній покарання суд враховує як ступінь тяжкості скоєного, так і особу винної.
Обставинами які пом'якшують відповідальність підсудної суд вважає те, що вона чистосердечно визнала свою вину, чим сприяла швидкому розкриттю злочину, у вчиненому розкаюється, те що злочин вчинила у неповнолітньому віці, її стан здоров»я ( інвалід з дитинства, хворіє епілепсією та іншими захворюваннями ), те що спричинені злочином матеріальні збитки відшкодовано, що вартість викраденого є порівняно незначною.
Обставин які обтяжували б вину підсудної не встановлено.
За таких обставин, суд вважає, що покарання підсудній слід обрати в межах санкції ст. 185 ч. 2 КК України у вигляді позбавлення волі строком на один рік. Але враховуючи особу винної, зокрема стан її здоров"я, те що вона ще і на даний час є неповнолітньою, суд приходить до висновку, що виправлення підсудної можливе без відбування реально призначеного покарання, і що до неї слід застосувати ст. 75 КК України, встановивши іспитовий строк в один рік.
Цивільного позову по справі не заявлено.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 323-324 КПК України, суд -
засудив:
ОСОБА_2 визнати винною за ст. 185 ч. 2 КК України та призначити їй покарання - один рік позбавлення волі.
На підставі ст.ст. 75,104 КК України звільнити засуджену від відбування призначеного покарання якщо вона протягом іспитового строку 1 рік не вчинить нового злочину і виконає покладені на неї обов'язки.
На підставі ст. 76 КК України зобов'язати засуджену ОСОБА_2. не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи та повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання, періодично, один раз в місяць, з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Запобіжний захід засудженій до вступу вироку в законну силу залишити попередньо обраний - підписку про невиїзд.
На вирок протягом 15 діб з моменту його проголошення може бути подана апеляція до судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд.
Суддя: С.С.Попович