ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2009 року справа № 2а-5365/09/2370
16 год. 40 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Холода Р.В.,
при секретарі судового засідання Шоколенко Т.М.,
за участю:
позивач – не з’явився
відповідач – не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Сміла Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення простроченої заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в м. Сміла Черкаської області звернулось до Черкаського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 232 грн. 02 коп.
Позивач у судове засідання не з’явився, надіславши заяву про підтримання позовних вимог та просить розглянути справу за відсутності його представника.
Відповідач в судове засідання не з’явився, свого представника не направив, не повідомивши причини, хоча був повідомлений про час і місце розгляду справи в установленому порядку.
На підставі ст.ст.71, 128 Кодексу адміністративного судочинства України справу вирішено за наявними в ній доказами.
Вивчивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до копії Свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа-підприємець Смілянським міським виконавчим комітетом Черкаської міської ради 8 липня 2003 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
Відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» відповідач зареєстрований як платник страхових внесків по загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню до Пенсійного фонду України за № 2305036535.
22 квітня 2009 року управлінням Пенсійного фонду України в м. Сміла проведено перевірку своєчасності, достовірності, повноти нарахування та своєчасності сплати фіксованих внесків на обов’язкове державне пенсійне страхування, за результатами якої складено акт № 2Ф.
Перевіркою встановлено, що ст.45 Закону України «Про Державний бюджет на 2005 рік» (в редакції станом на 23.12.2004 р.) для фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований, єдиний податки) та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, до 31.03.2005 р. був встановлений фіксований розмір страхового внеску у розмірі мінімального страхового внеску. Таким чином, зазначені особи зобов’язані сплатити за І квартал 2005 року фіксований страховий внесок, розрахований як різниця між встановленою ставкою внеску (83 грн. 84 коп. за січень та лютий 2005 року та 81 грн. 14 коп. за 30 днів березня 2005 року) та частиною єдиного або фіксованого податків, яка згідно Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів підприємницької діяльності» та Закону України «Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок громадян» становить 42 (єдиний податок) та 10 (фіксований податок) відсотків відповідно.
Згідно даних Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції, відповідач є платником фіксованого податку з 01.01.2005 р. зі ставкою податку 56 грн. 00 коп. на місяць. В зв’язку зі сплатою в І кварталі 2005 року сум податку, відповідачу зараховано 16 грн. 80 коп. (10%) фіксованого розміру страхового внеску.
Відповідно до розрахунку позивача, відповідач за січень, лютий 2005 року повинен сплатити 156 грн. 48 коп. та за березень 2005 року – 75 грн. 54 коп., а всього 232 грн. 02 коп.
Згідно до ч.3 ст.106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», відповідачу 22.04.2009 р. направлено вимогу № Ф 1014, яку останній отримав 05.05.2009 р., що підтверджується копією поштового повідомлення.
Доказів сплати суми заборгованості відповідачем суду не надано.
Оцінюючи докази у справі в їх сукупності, суд вважає доведеним право управління Пенсійного фонду України в м. Сміла на стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 232 грн. 02 коп. боргу зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2, 11, 14, 70, 71, 89, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, (20700, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Сміла Черкаської області (20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Леніна, б.35, код 21366449) борг зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 232 (двісті тридцять дві) грн. 02 коп.
Постанова відповідно до ч.1 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Р.В. Холод
Повний текст постанови виготовлений 4 грудня 2009 року