Судове рішення #6949475

  Копія  

  Справа № 2-2691/09  

РІШЕННЯ  

іменем  України  

 03 листопада  2009   року  Ленінський районний суд м. Полтави в складі:

 головуючої  судді        Крючко Н.І.,

при секретарі               Новіковій М.О.,

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за позовом  ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Територіальної громади в особі ОСОБА_3 міської ради, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Третя державна нотаріальна контора м. Полтави про визначення  часток у праві спільної сумісної власності на квартиру,-

  В С Т А Н О В И В:  

            У вересні 2009 року позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися з позовом до  ОСОБА_3 територіальної громади, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Третя державна нотаріальна контора м. Полтави про визначення часток у праві спільної сумісної власності на квартиру, в якому просять визначити частки кожного із співвласників  у праві  спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1, а саме: 1/3 частку  у власності  за померлим ОСОБА_4, 1/3 частку у власності за ОСОБА_1, 1/3 частку у власності  за ОСОБА_2.

 Ухвалою суду від 02 жовтня 2009 року залучено  до участі у справі  в якості третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог  на предмет спору:  Третю  державну нотаріальну контору м. Полтави.

В судовому засіданні позивачі позовні вимоги підтримали в повному обсязі.

Представник відповідача ОСОБА_3 міської  територіальної громади та представник третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог  на предмет спору:  Третої  державної нотаріальної контори  м. Полтави, в судове засідання не з”явилися, але  до суду надійшли заяви, в яких вони просять  справу розглянути у  відсутність їх представників.

       Суд, вислухавши  позивачів, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає до задоволення за наступних обставин.

Судом встановлено, що відповідно  до свідоцтва про право власності на житло, виданого відділом приватизації житла від 25.02.1999 року ( а.с.6)  квартира АДРЕСА_2 належить на праві  приватної спільної сумісної власності ОСОБА_1, ОСОБА_4 та ОСОБА_2, але частки кожного співвласника не визначені. Квартира складається з 3-х кімнат, загальною площею – 63, 2 кв.м.

Як вбачається з свідоцтва про смерть серії І-КЕ № 025336, виданого Центральним відділом РАЦС  ОСОБА_3 міського управління юстиції, 18 листопада 2005 року помер ОСОБА_4, про що зроблений актовий запис за № 3087 ( а.с. 10).  Після його смерті відкрилася спадщина на 1/3 частину вищевказаної приватизованої квартири.  

Як пояснила в судовому засіданні позивачка ОСОБА_1, що 25 вересня 2005 року помер її чоловік ОСОБА_4 Після смерті якого залишилось спадкове майно у вигляді 1/3 частини квартири АДРЕСА_3, але вона не може отримати свідоцтва про право на спадщину у зв’язку з відсутністю визначення часток у свідоцтві про право на житло, тому вона звернулася до суду з відповідною позовною заявою та просить задовольнити позов у повному обсязі. Позивачка вважає частки в квартирі рівними.

Крім того, позивач ОСОБА_2 в судовому засіданні також пояснив, що після смерті його батька ОСОБА_4 залишилось спадкове майно у вигляді 1/3 частини вищевказаної квартири. Але він не може отримати свідоцтво про право на спадщину у зв’язку з відсутністю визначення часток кожного з співвласників у свідоцтві про право на житло та просить суд позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідно до ст. 368 ЦК України  спільна власність  двох або більше  осіб без  визначення  часток кожного  з них у праві  власності є спільною сумісною  власністю.

На підставі ст. 370 ЦК України співвласники мають  право на виділ  у натурі частки  із майна, що є у спільній сумісній власності. У разі виділу  частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що  частки кожного  із співвласників  у праві спільної сумісної власності  є рівними, якщо інше не  встановлено  домовленістю між ними, законом або рішенням суду.

За таких обставин  суд, приходить  до висновку про обґрунтованість вимог ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про визначення між співвласниками часток у спільній сумісній власності в рівних частинах на АДРЕСА_4.  

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 61, 213-215, керуючись ЦПК України, ст. ст. 368-370 ЦК України, суд –

  ВИРІШИВ:  

             Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Територіальної громади в особі ОСОБА_3 міської ради, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Третя державна нотаріальна контора м. Полтави про визначення  часток у праві спільної сумісної власності на квартиру – задовольнити.

Визначити частки кожного із співвласників у праві спільної  сумісної власності  на квартиру № 48 в будинку № 9-А по б-ру. ОСОБА_5 у м. Полтаві, а саме: 1/3 частку у власності – за ОСОБА_4, який помер 25 вересня 2005 року, 1/3 частку у власності - за ОСОБА_1, 1/3 частку у власності - за  ОСОБА_2.

 Заяву про  апеляційне  оскарження рішення суду першої інстанції  може бути подано  до Апеляційного суду Полтавської області через Ленінський районний суд  м. Полтави  протягом десяти  днів з дня  проголошення рішення. Апеляційна скарга  на рішення суду  подається протягом  двадцяти  днів  після подання  заяви про  апеляційне оскарження або шляхом  подачі  у строк  встановлений  для  подання заяви про апеляційне оскарження апеляційної скарги  без попереднього  подання  заяви про  апеляційне оскарження.

 Суддя:                                                       / підпис/                                 ОСОБА_6

ВІРНО: Суддя Ленінського районного  

суду м. Полтави                   Н.І. ОСОБА_6  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація