Справа № 1-155/2009р.
ВИРОК ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 листопада 2009 року Сколівський районний суд Львівської області в складі:
головуючого-судді Гуменної Н.М.
при секретарі Петраш Л.Я.
з участю прокурора Коциби Р.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сколе Львівської області в залі суду справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, не одруженого, ІНФОРМАЦІЯ_3, військовозобов'язаного, не працює, судимість погашена в порядку ст.55 КК України (в редакції 1963 року),
за ч.2 ст.342 КК України,
встановив :
30 червня 2009 року ОСОБА_1 перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння в черговій частині Сколівського РВ ГУМВС України Львівської області, вчинив опір помічнику оперативного чергового Сколівського РВ ГУМВС України Львівської області ОСОБА_2 під час виконання ним службових обов'язків щодо охорони громадського порядку.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 вину у вчиненні злочину визнав та після роз'яснення йому змісту ст.299 КПК України пояснив, що 30.06.2009 року він перебуваючи в стані алкогольного сп»яніння, будучи у власному житловому будинку побив свою матір ОСОБА_3 Голова Труханівської сільської ради Сколівського району Львівської області ОСОБА_4 зателефонував з даного приводу в чергову частину Сколівського РВ ГУМВС України Львівської області. Працівники міліції, які приїхали за згаданим телефонним повідомленням до нього додому, забрали і доставили його в чергову частину райвідділу міліції для складання протоколу про адміністративне затримання. Під час його особистого огляду та огляду його речей він наніс один удар рукою в обличчя працівнику міліції ОСОБА_2 У вчиненому щиро кається.
Суд вважає доведеним факт вчинення ОСОБА_1 опору працівникові правоохоронного органу - ОСОБА_2 під час виконання ним службових обов'язків щодо охорони громадського порядку, тобто скоєння ним злочину передбаченого ч.2 ст.342 КК України.
Обираючи підсудному вид і розмір покарання, суд враховує, що він вчинив злочин невеликої тяжкості, особу винного, який за місцем проживання характеризується посередньо, думку потерпілого, який прощає підсудному та просить його суворо не карати, щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину як пом'якшуючу обставину, вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння як обтяжуючу обставину і вважає за
необхідне обрати йому покарання у виді обмеження волі в межах санкції ч.2 ст.342 КК України.
Враховуючи тяжкість вчиненого злочину, особу винного, обставини справи, в тому числі пом'якшуючу обставину - щире каяття, таку обтяжуючу обставину як вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння, думку потерпілого, який просить надати підсудному іспитовий термін, суд приходить до висновку про можливість виправлення підсудного без відбування покарання й вважає за можливе на підставі ст.75 КК України звільнити його від відбування покарання з випробуванням.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд
засудив :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.342 КК України, й призначити йому покарання - 2 /два/ роки обмеження волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування обмеження волі з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк тривалістю 1 /один/рік.
На підставі п.п. 2, 3, 4 ч.І ст.76 КК України зобов'язати ОСОБА_1 не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти органи кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання, періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої інспекції.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Львівської області через районний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя Н. Гуменна