Судове рішення #69443221


Славутицький міський суд Київської області

м. Славутич, Невський квартал, 3-а, 7101, (04579) 2-40-90


ПОСТАНОВА

Іменем України

Справа №2-а-6842/11/1023

10 листопада 2011 року Славутицький міський суд Київської області у складі судді Орла A.C., розглянувши в м. Славутичі в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Славутицької міської Ради Київської області про перерахунок щорічної допомоги на оздоровлення, -

УСТАНОВИВ:


ОСОБА_2, який є особою, що має статус учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та віднесена до категорії 2, перебуває на обліку в Управління праці та соціального захисту населення, як одержувач компенсаційних виплат, передбачених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", отримав щорічну допомогу на оздоровлення за 2010 рік у розмірі 100 гривень, звернувся до адміністративного суду з позовними вимогами: .

Визнати незаконними дії управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Славутицької міської ради Київської області щодо призначення і виплати допомоги на оздоровлення у розмірах, що не відповідають вимогам ст. 48 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Зобов'язати управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Славутицької міської ради Київської області провести перерахунок та виплачувати з 01.01.20! 1 року щорічну допомогу на оздоровлення в розмірі п"яти мінімальних заробітних плат, що відповідає вимогам ч.4 ст. 48 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з урахуванням того, що розмірі мінімальної заробітної плати визначається на момент виплат.

Зобов'язати управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Славутицької міської ради Київської області здійснити перерахунок та виплатити недосплачену суму допомоги на оздоровлення за 2010 рік у розмірі, що відповідає вимогам, встановленим ст. 48 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а саме : 4605 грн. ( 941 грн. X 5 - 100= 4605 грн.).

Відповідачем подано письмові заперечення проти адміністративного позову з мотивів правомірності дій управління праці та соціального захисту населення у м. Славутичі щодо нарахування та виплати щорічної допомоги на оздоровлення позивачеві.

У судове засідання особи, які беруть участь у справі не з'явилися, у зв'язку з чим за правилом ст. 12, ч. 6 ст. 128 КАС України суд розглянув справу у порядку письмового провадження.

Оглянувши матеріали справи позивача, вивчивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 4 ст. 48 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 року № 796-ХП, у базовій редакції , чинність якої було відновлено в зв'язку з тим, що положення розділу П "Внесення змін до деяких законодавчих актів України" Закону України "Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 27.12.2007 року № 107-УІ були визнані неконституційними рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року у справі № 10-рп/2008, щорічна допомога виплачується:

Інвалідам І і П групи - п'ять мінімальних заробітних плат;

Інвалідам Ш групи - чотири мінімальні заробітні плати;

Учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, категорія 2 - п'ять мінімальних заробітних плат;

Учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, категорія 3 - три мінімальні заробітні плати;

Кожній дитині, яка втратила внаслідок Чорнобильської катастрофи одного із батьків - три мінімальні заробітні плати;

Евакуйованим із зони відчуження у 1986 році, включаючи дітей - три мінімальні заробітні плати.

Згідно п. 7 цієї статті розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати.

Датою виплати є відповідно до довідки відповідача - лютий місяць 2011 року.

Законом України № 1646-У1 від 20.10.2009 року "Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати" встановлено такі розміри мінімальної заробітної плати : з 01.11.2009 року - 744 гривні; з 01.01.2010 року - 869 гривень; з 01.04.2010 року - 884 гривні: з 01.07.2010 року - 888 гривень; з 01.10.2010 року - 907 гривень; з 01.12.2010 року – 922 гривні.

Законом України „Про державний бюджет України на 2011 рік" встановлено такі розміри мінімальної заробітної плати : з 01.01.2011 року - 941 грн.; з 01.04.2011 року - 960 грн.; з 01.10.2011 року - 985 грн.; з 01.12.2011 року - 1004 грн.

Отже, щорічна допомога на оздоровлення у лютому 2011 року за 2010 рік повинна обраховуватися та виплачуватися із розміру мінімальної заробітної плати, який встановлено законом на день виплати.

Із наданих відповідачем заперечень та матеріалів особової справи 702830 позивача, оглянутої в ході розгляду справи, видно, що зазначених вимог закону відповідач не дотримався, що призвело до обмежень прав позивача та є підставою для судового захисту.

Заперечуючи проти позову, правомірність своїх дій відповідач не довів.

Таким чином, дії відповідача про нарахування та виплату щорічної допомоги на оздоровлення у 2010 році є неправомірними, а розмір виплаченої допомоги підлягає перерахуванню та виплаті.

Суд прийшов до висновку про необхідність задоволити вимоги позивача та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату щорічної допомоги на оздоровлення, а не стягнути конкретно визначену суму допомоги на оздоровлення, так як спеціальним законом функції щодо призначення та виплати допомоги на оздоровлення віднесено до компетенції органів соціального захисту населення, а суд не уповноважений самостійно здійснювати розрахунок сум соціальної допомоги

Натомість вимоги позивача про зобов'язати управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Славутицької міської ради Київської області з 01.01.2011 року робити розрахунок допомоги на оздоровлення у відповідності до ч.4 ст. 48 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі п'яти мінімальних заробітних плат, тобто у майбутні періоди, не можуть бути задоволені судом.

Ч.2 ст. 17 КАС України визначено, що предметом розгляду адміністративної справи в суді може бути публічно правовий спір, зокрема фізичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.

Виплата допомоги на оздоровлення здійснюється один раз на рік при зверненні особи із заявою та при наявності відповідних підстав та документів.

Питання призначення та виплати компенсації належить до компетенції відповідача, правомірність дій якого може бути встановлена судом лише щодо вчинених дій, а не дій, які не відбулися.

Виходячи з вище викладеного, суд не може зобов'язати відповідача на майбутній період вчиняти дії, які залежать від настання в майбутньому певних обставин без визнання їх незаконними або неправомірними.

Керуючись ст. 160-163 КАС України,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково .

Визнати неправомірною відмову Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Славутицької міської Ради Київської області у перерахунку ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення за 2010 рік

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Славутицької міської Ради Київської області перерахувати та виплатній щорічну допомогу на оздоровлення за 2010 рік ОСОБА_1 відповідно до ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 року № 796-ХГ1. як особі, що має статус учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та відноситься до категорії 2 у розмірі п'яти мінімальних заробітних плат, встановлених законом на момент проведення виплати, з урахуванням фактично виплачених сум.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена сторонами до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня одержання копії постанови.

Суддя



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація