Справа № 10-87 2006 р. Головуючий в 1-й інстанції
Циганій С І.
Категорія санкція Доповідач: Раєнок В.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 2006 р. липня місяця "12" дня
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Херсонської області в складі:
Головуючого - Годуна В.А.
Суддів: Раєнка В.І., Чупини С.П.
З участю прокурора - Котенко Н.А.
адвоката - ОСОБА_1.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Херсоні кримінальну справу за апеляцією помічника прокурора Дніпровського району м.Херсона, який приймав участь у розгляді справи на постанову Дніпровського районного суду м.Херсона від «07» липня 2006 року, -
встановила:
Органами досудового слідства: ОСОБА_2,
ІНФОРМАЦІЯ_1року народження,
раніше не судимий, працюючий
комерційним директором ЧП
«ІНФОРМАЦІЯ_2», маючий на утриманні
неповнолітню дитину, мешкаючий у
м.Херсоні по АДРЕСА_1,
обвинувачується в тім, що він, біля 2 години 15 хвилин 11.06.06 року, знаходячись у приміщенні де проживає його батько - ОСОБА_3. по АДРЕСА_2у м.Херсоні, відкрито заволодів мобільним телефоном останнього, вартістю 820 грн.
Дослідивши матеріали справи суд прийшов до висновку, що з урахуванням позитивних даних про особу ОСОБА_2та обставин, що суттєво пом'якшують його відповідальність, а також в зв'язку з тим, що суду не надано доказів, що знаходячись на волі підозрюваний може ухилитися від слідства та суду, та продовжити злочинну діяльність, відмовив у задоволенні подання відносно ОСОБА_2про взяття під варту останнього.
В апеляції прокурора, який приймав участь у розгляді справи ставиться питання про скасування постанови суду за тих підстав, що санкція ст. 186 ч.1 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 4 років і знаходячись на волі підозрюваний може зашкодити слідству шляхом неявки до органів
слідства, подіяти на свідків, а також іншим чином та просить цю постанову скасувати, обравши відносно ОСОБА_2запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.
Заслухавши доповідача, адвоката та підозрюваного, які прохали постанову суду залишити без змін, перевіривши матеріали справи та доводи апеляції, а також вислухавши думку прокурора про необхідність скасування постанови суду, колегія суддів приходить до висновку, що апеляція прокурора задоволенню не підлягає зі слідуючих підстав.
В порушення вимог ст. 148 КПК України у поданні слідчого, яке затверджено прокурором та апеляції на постанову суду не наведено будь-яких достатніх підстав вважати, що підозрюваний буде намагатися ухилитися від слідства і суду, перешкоджати встановленню істини по справі або продовжувати злочинну діяльність.
Розглядаючи справу по суті суд обґрунтовано і у відповідності зі ст. 150 КПК України, врахував також і тяжкість злочину у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_2, його сімейний стан, позитивні дані особу, те що він має постійні місце роботи і проживання, а також те, що ОСОБА_2 вперше притягається до кримінальної відповідальності і на підставі зібраних доказів обґрунтовано відмовив у задоволенні подання про обрання відносно ОСОБА_2 запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.
Не вбачаючи підстав для скасування або зміни постанови суду і керуючись ст.ст.365, 366 КПК України колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Херсонської області, -
УХВАЛИЛА:
Апеляцію прокурора, який приймав участь у розгляді справи залишити без задоволення, а постанову Дніпровського районного суду м.Херсона від 7 липня 2006 року відносно ОСОБА_2 - без змін.