Судове рішення #693966
Справа № 1П-48\2006р

Справа 1П-48\2006р.

ПОСТ   АНОВА

19 січня 2007 року                                                                             Рівненський міський суд

під головуванням судді - Ковальова І.М. при секретарі - Мізера А.В. з участю прокурора - Симків Р.М. захисника - ОСОБА_1

розглянувши під час попереднього розгляду в судовому засідання в м. Рівне кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уроженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, раніше не судимого, пенсіонера , проживаючого АДРЕСА_1, В скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України ,-

ВСТАНОВИВ:

До Рівненського міського суду надійшла кримінальна справа по обвинуваченню ОСОБА_2 у вчиненні злочину передбаченого ч.1 ст. 286 КК України з постановою про звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності.

Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_2. обвинувачується за ст. 286 ч.1 КК України, дії якого виразилися у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілим середньої тяжкості тілесні ушкодження.

Прокурор в судовому засіданні постанову про звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності у зв'язку з закінченням строків давності підтримав, та просить суд провадження по справі закрити.

Обвинувачений ОСОБА_2. та захисник в судовому засіданні не заперечили проти звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності та закриття провадження по справі.

Заслухавши думку учасників судового розгляду, суд прийшов до висновку що кримінальна справа підлягає до закриття.

Відповідно до ст.12 КК України, скоєний обвинуваченим ОСОБА_2 злочин відноситься до злочинів невеликої тяжкості.

У відповідності до вимог ч.1 ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до набрання вироком законної сили минуло - два роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі.

Відповідно до Постанови Верховного суду України від23.12.2005 року №1 "Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності" - особа підлягає звільненню від кримінальної відповідальності за ст. 49 КК України , якщо з дня вчинення нею злочину до набрання вироком законної сили минули повні строки давності і вона не ухилялася від слідства або суду та не вчинила нового злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого. Відповідно до ст. 11-1 КПК України таке звільнення є обов'язковим за винятком випадку застосування давності, передбаченого ч.4 ст.49 КК України.

Відповідно до ст. 7-1 п.5 КПК України провадження в кримінальній справі може бути закрито судом у зв'язку із закінченням строків давності.

 

2

Враховуючи вищевикладені обставини у їх сукупності, та те, що з моменту скоєння злочину ОСОБА_2 минуло більше як два роки, злочин у якому його обвинувачують відноситься до злочинів невеликої тяжкості, тому провадження по справі підлягає до закриття.

Керуючись ст. ст. 12, 49 КК України, ст.ст.7-1, 11-1, 244, 248 КПК України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_2 за ст.286 ч.1 КК України закрити   у зв"язку з закінченням строків давності.

Запобіжний захід до вступу постанови в законну силу ОСОБА_2. у вигляді підписки про невиїзд - скасувати.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд протягом 7 діб.

Головуючий:   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація