Справа № 2а-7571/09/1170
Категорія 6.13
КІРОВОГРАДСЬКИЙ
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2009 р. м.Кіровоград
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Мирошниченко В.С.
при секретарі – Поліщук Т.С.
за участю:
представника позивача – Дануци О.А. (довіреність № 9 від 03.08.2009)
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді до комунального підприємства «Кіровоградський міський палац культури ім.. І.С. Компанійця» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків в сумі 3046 грн. 23 коп., -
ВСТАНОВИВ:
12 жовтня 2009 року Управління пенсійного фонду України в м. Кіровограді звернулось до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з КП «Кіровоградський міський палац культури ім. І.С. Компанійця» заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 3046,23 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач зареєстрований в управлінні ПФУ в м. Кіровограді як страхувальник і повинен, відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» сплачувати страхові внески в розмірі визначеного законом. В порушення вищевказаного закону відповідач своєчасно не сплатив страхові внески в наслідок чого виникла недоїмка в сумі 3046,23 грн.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала та просила суд задовольнити його в повному обсязі з підстав зазначених в позовній заяві, долучила до матеріалів справи довідку з ЄДРПОУ.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився. Експедитором Кіровоградського окружного адміністративного суду за адресою, яка зазначена в довідці з ЄДРПОУ були доставлені документи щодо даного адміністративного позову та судова повістка, але адміністрація відмовилась прийняти документи та пояснили, що за зазначеною адресою знаходиться ЗАТ «Кіровоградський міський палац культури» про що був складений акт (а.с.11).
Відповідно до ч.8 ст.35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Ст.. 37 КАС України визначено, що у разі відмови адресата від одержання повістки особа, яка її доставляє, робить відповідну відмітку на повістці, засвідчує її власним підписом і негайно повертає до адміністративного суду. Особа, яка відмовилась одержати повістку, вважається такою, що її повідомлено про дату, час і місце судового засідання.
Вислухавши думку представника позивача стосовно розгляду справи за відсутності представника відповідача, яка вважала можливим розглянути справу без участі представника відповідача, суд визнав можливим розглянути справу у відсутності відповідача, зважаючи на те, що в матеріалах справи достатньо доказів про права та взаємовідносини сторін, а також те, що адміністративну справу необхідно розглянути з врахуванням строків передбачених ст.122 КАС України.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку про задоволення позову з наступних підстав.
Відповідно до ч.4 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Відповідно до Положення про управління Пенсійного Фонду України в районах, містах і районах в містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 року № 8-2 управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді є органом Фонду із статусом юридичної особи, що здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення в межах міста.
КП «Кіровоградський міський палац культури ім. І.С. Компанійця» (далі відповідач), як юридична особа зареєстрована виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради та відомості щодо неї внесені до ЄДРПОУ (а.с.15).
Згідно поданої заяви відповідач зареєстрований як страхувальник в управлінні ПФУ в м. Кіровограді (а.с.4).
Збір до Пенсійного фонду є встановлений державою обов’язковим платежем, визначеним Законом України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» та Законом України «Про загальнообов’язкове державне страхування.
Ст.23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначає, що спори, які виникають із правовідносин даного Закону вирішуються в судовому порядку.
Порядок сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування передбачений Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та Інструкцією «Про порядок обчислення сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України». Відповідно до цих нормативних актів на відповідача покладено обов’язки по нарахуванню, обчисленню по сплаті в установлені строки та в повному обсязі страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період дорівнює одному календарному місяцю.
Страхувальники зобов’язані перераховувати внески за ставками визначеними Законом України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.97 р., який вступив в силу з 29.07.97 року, 32 %, починаючи з 30.03.2006 року за ставкою 32,3 %, починаючи з 01.01.2006 року – 31,8 %, 01.01.2007 року – 33,2 % суми фактичних витрат на оплату праці працівників до 01.01.2007 року – 1-2 %, а з 01.01.2007 року – 0,5-2 % утримання з найманих працівників.
Сума страхових внесків визначається у звіті, який повинен бути зданий до 20 числа кожного місяця року, однак, у визначені Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” строки страхові внески сплачені не були.
На підставі ст.ст.18,19,20 пп.1 п.8 Розділу ХУ Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим законом, та в розмірах передбачених Законом України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до п.6 ст.20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. При цьому в разі здійснення протягом протягом базового звітного періоду виплат (виплати доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, страхувальники одночасно з видачею зазначених сум зобов’язані сплачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати (дохід). У разі несплати авансових платежів до страхувальників застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом.
Відповідно до п.12 ст.20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
28 грудня 2008 р. начальником управління ПФУ в м. Кіровограді було винесено рішення № 3286 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, та накладено штрафні санкції у вигляді стягнення суми штрафу в сумі 2651,51 грн. та нарахована пеня в розмірі 394,72 грн. за період з 21.03.2005 р. по 30.01.2007 р. (а.с.7).
Згідно зведеного розрахунку заборгованості по внесках до управління ПФУ в м. Кіровограді по відповідачу станом на 01.01.2009 р. борг становить 3046,23 грн., в т.ч. 2651,51 грн. - штраф, 394,51 грн. – пеня (а.с.6).
П.7 ст.64 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи мають право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків.
Пп.8 п.3 ст.106 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» зазначено, що у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Діяльність управління ПФУ має на меті забезпечення встановлених державою відносин і норм у цій сфері суспільного життя, їх невиконання призводить до ненадходження коштів до ПФУ, а тому завдає шкоди інтересам держави, тому сума недоїмки має бути стягнута в судовому порядку.
Керуючись ст.20, п.7 ст.64, п.п. 8 п.3 ст.106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та ст.ст. 71, 122, 160-163 КАС України , суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління пенсійного фонду України в м. Кіровограді задовольнити повністю.
Стягнути з комунального підприємства «Кіровоградський міський палац культури ім. І.С. Компанійця» (м. Кіровоград, пл. Кірова,1 код ЄДРПОУ 33372423 п/р 260047334 МФО 323538 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль») на користь управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді (25001 м.Кіровоград, вул.50 років Жовтня,4 р/р 256073011226 МФО 323475 в облуправлінні Ощадбанку, код 20650088) заборгованість по сплаті штрафу та пені в сумі 3046 (три тисячі сорок шість) гривень 23 копійки.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградській окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: підпис
Згідно з оригіналом:
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду В.С.Мирошниченко