Справа № 2-2921/2009р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
3 грудня 2009 року Зарічний районний суд м.Суми в складі:
головуючого – судді Собина О.І.
при секретарі – Біріній Ю.М.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Суми цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит» в особі філії «Полтавське РУ» АТ «Банк «Фінанси та Кредит» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому вказував, що 09.11.2007 року між ним та відповідачем ОСОБА_1 був укладений кредитний договір за умовами якого відповідачу було надано кредит у сумі 12000 грн. 00 коп.з оплатою 0,0001% відсотків річних та комісійної винагороди. В забезпечення виконання зобов»язань за кредитним договором між позивачем та відповідачем ОСОБА_2 були укладені договори поруки від 09.11.2007 року відповідно до якого відповідач зобов»язувався нести солідарну відповідальність перед позивачем в тому ж обсязі, що і відповідач ОСОБА_1. Відповідач кредит та відсотки по них вчасно не повертав і станом на 19.05.2009 року у відповідача ОСОБА_1 утворилась заборгованість по кредиту в сумі 22935 грн.15 коп., а саме: сума простроченої заборгованості за кредитом – 978 грн.41 коп., сума строкової заборгованості по кредиту — 9017 грн.59 коп., сума строкової заборгованості по відсоткам — 00 грн.00 коп., сума простроченої заборгованості по відсоткам — 1883 грн.10 коп., сума строкової заборгованості по комісії — 00 грн.00коп. сума простроченої заборгованості по комісії — 2520 грн. 00коп., пеня — 8536 грн.05 коп. Просить постановити рішення, яким стягнути з відповідачів в солідарному порядку заборгованість по кредитному договору та судові витрати по справі.
В судове засідання сторони не з»явились, про день та час слухання справи попереджені належним чином, представник позивача в своїй заяві просить слухати справу в його відсутність, не заперечує проти постановлення заочного рішення, а також просить виключити вимогу щодо дострокового розірвання кредитного договору від 9.11.2007 року, в іншій частині позовні вимоги підтримує в повному обсязі, а тому суд вважає за необхідне слухати справу у відсутність сторін та постановити заочне рішення.
Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав:
В судовому засіданні встановлено, що 09.11.2007 року між ним та відповідачем ОСОБА_1 був укладений кредитний договір за умовами якого відповідачу було надано кредит у сумі 12000 грн. 00 коп.з оплатою 0,0001% відсотків річних та комісійної винагороди. ( а.с.10-11).
В забезпечення виконання зобов»язань за кредитним договором між позивачем та відповідачем ОСОБА_2 були укладені договори поруки від 09.11.2007 року відповідно до якого відповідач зобов»язувався нести солідарну відповідальність перед позивачем в тому ж обсязі, що і відповідач ОСОБА_1. (а.с.13).
Відповідач кредит та відсотки по них вчасно не повертав і станом на 19.05.2009 року у відповідача ОСОБА_1 утворилась заборгованість по кредиту в сумі 22935 грн.15 коп., а саме: сума простроченої заборгованості за кредитом – 978 грн.41 коп., сума строкової заборгованості по кредиту — 9017 грн.59 коп., сума строкової заборгованості по відсоткам — 00 грн.00 коп., сума простроченої заборгованості по відсоткам — 1883 грн.10 коп., сума строкової заборгованості по комісії — 00 грн.00коп. сума простроченої заборгованості по комісії — 2520 грн. 00коп., пеня — 8536 грн.05 коп.
Відповідач ОСОБА_1 був ознайомлений з умовами кредитного договору і відповідальністю, яка наступає у випадку неповернення кредиту, погоджувався з цими умовами та порядком нарахування відсотків у випадку невиконання умов договору, умов договору не виконав, а тому суд вважає, що право позивача порушене і підлягає захисту і тому необхідно стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за кредитним договором станом на 14.05.2009 року. Крім того, відповідач ОСОБА_2 також був ознайомлений з умовами договору поруки і відповідальністю, яка наступає у випадку неповернення кредиту відповідачем ОСОБА_2., погоджувався з цими умовами , а тому суд вважає, що данний відповідач також повинен нести солідарну відповідальність за невиконання умов кредитного договору.
За таких підстав суд вважає за необхідне стягнути з відповідачів в солідарному порядку заборгованість за кредитним договором в загальній сумі 22935 грн. 15 коп.. та витрати понесені по справі: державне мито 229 грн. 35 коп., та витрати на інформаційнотехнічне забезпечення 250 грн.00 коп. в дольовому порядку
Керуючись 526, 553, 554, 536 , 610-612 ЦК України, ст.ст.10, 60, 88, 208, 213, 223, 224 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги Публічного акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит» в особі філії «Полтавське РУ» АТ «Банк «Фінанси та Кредит» задовільнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь Публічного акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит» в особі філії «Полтавське РУ» АТ «Банк «Фінанси та Кредит» заборгованість за кредитним договором в солідарному порядку в в загальній сумі 22935 грн.15 коп., а саме: сума простроченої заборгованості за кредитом – 978 грн.41 коп., сума строкової заборгованості по кредиту — 9017 грн.59 коп., сума строкової заборгованості по відсоткам — 00 грн.00 коп., сума простроченої заборгованості по відсоткам — 1883 грн.10 коп., сума строкової заборгованості по комісії — 00 грн.00коп. сума простроченої заборгованості по комісії — 2520 грн. 00коп., пеня — 8536 грн.05 коп. та судові витрати по справі в дольовому порядку в сумі 479 грн.35 коп. по 239 грн.68 коп. з кожного.
Для осіб, які брали участь у розгляді справи, рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст.294 ЦПК України рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення , якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Особами, які брали участь у розгляді справи, рішення суду може бути оскаржено до судової палати у цивільних справах апеляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд м.Суми. Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження .
СУДДЯ СОБИНА О.І.
- Номер: 6/727/6/20
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2921/09
- Суд: Шевченківський районний суд м. Чернівців
- Суддя: Собина Ольга Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.12.2019
- Дата етапу: 14.01.2020
- Номер: 6/727/236/19
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2921/09
- Суд: Шевченківський районний суд м. Чернівців
- Суддя: Собина Ольга Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.12.2019
- Дата етапу: 20.12.2019