справа № 1-511/09
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25.11 2009 р. Київський райсуд м. Полтави в складі:
головуючого судді - Куліша Ю.В.
при секретарі - Іванченко О.М.
за участю прокурора - Храпко О.Ю.
адвокатів - ОСОБА_1., ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за обвинуваченням:
ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця м. Полтава, вірмена, громадянина України, освіта: середня, не одруженого, військовозобов'язаного, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 не судимого
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України,
ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженця м. Полтава, українця, гр-на України, освіта: середня, не одруженого, не працюючого, військовозобов'язаного, зареєстрованого та проживаючого: АДРЕСА_2, не судимого
у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 185, ч. 1 ст. 304 КК України,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_4 у червні 2008 року, точного часу у ході досудового слідства не встановлено, будучи обізнаним в тому, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження є неповнолітнім, з корисливою метою особистою збагачення, шляхом словесного переконання, вмовив вчинити разом з ним крадіжки кабельних ліній зв'язку з військової частини А - 2673, тобто втягнув останнього у злочинну діяльність.
Крім того, ОСОБА_4 та ОСОБА_3. за попередньою змовою міх собою, перебуваючи на території аеродрому військової частини А 2673 у Київському районі м. Полтава за, діючи умисно, з корисливою метою особистого збагачення, з кабельної мережі військової частини, яка знаходиться під землею, таємно, шляхом викопування та демонтажу викрали кабельні лінії марки СБ 6 3x16 загальною довжиною 250 метрів вартість яких, згідно акту інвентаризації електротехнічних засобів та кабельної мережі від 28.05.2009 року становить по 3 грн. 90 коп. за 1 метр, чим спричинили В/Ч А 2673 матеріальної шкоди на загальну суму 975 грн.
Продовжуючи свою злочинну діяльність ОСОБА_4 та ОСОБА_3., за попередньою змовою між собою, на початку грудня 2008 року, на протязі декількох днів, точного часу та кількості разів у ході досудового слідства не встановлено, перебуваючи на території аеродрому військової частини А 2673 у Київському районі м. Полтава, діючи умисно, з кабельної мережі військової частини, яка знаходиться під землею, таємно, повторно, шляхом викопування та демонтажу викрали кабельні лінії марки ЦАСБ 10 3x70 загальною довжиною 120 метрів, вартість яких згідно акту інвентаризації електротехнічних засобів та кабельної мережі від 28.05.2009 року становить по 8 грн. 75 коп. за 1 метр, чим спричинили матеріальної шкоди В/Ч А 2673 на загальну суму 1050 грн.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, ОСОБА_4 та ОСОБА_3., на початку грудня 2008 року, на протязі декількох днів, точного часу та кількості разів у ході досудового слідства встановити не представилось можливим, перебуваючи на території аеродрому військової частини А 2673 у Київському районі м. Полтава, діючи умисно, з корисливою метою особистого збагачення, з кабельної мережі військової частини, яка знаходиться під землею, таємно, повторно, шляхом викопування та демонтажу викрали кабельні лінії марки ЦАСБ 10 3x70 загальною довжиною 150 метрів, вартість яких згідно акту інвентаризації електротехнічних засобів та кабельної мережі від 28.05.2009 року становить по 8 грн. 75 коп. за 1 метр, чим спричинили матеріальної шкоди В/Ч А 2673 на загальну суму 1312 грн. 50 коп.
Таким чином у ході своєї злочинної діяльності ОСОБА_4 та ОСОБА_3. завдали матеріальної шкоди В/Ч А 2673 на загальну суму 3337 грн. 50 коп.
У судовому засіданні ОСОБА_4 та ОСОБА_3. свою вину у пред’явленому обвинуваченні визнали повністю та суду дали показання, що дійсно вони разом викрали провод з військової частини, у вчиненому розкаюються.
У зв’язку з тим, що фактичні обставини справи учасниками процесу не оспорювались, відповідно до ст. 299 КПК України свідки не допитувалися, матеріали справи не досліджувалися, крім документів, що характеризують особу підсудного
Дії підсудних суд кваліфікує за ч. 2 ст. 185 КК України, оскільки встановлено, що вони вчинили викрадення чужого майна (крадіжка), за попередньою змовою групою осіб, повторно.
Крім того дії ОСОБА_4 суд кваліфікує за ч. 1 ст. 304 КК України, оскільки встановлено, що він вчинив дії які виразились у втягненні неповнолітнього в злочинну діяльність.
У силу ст. 66 КК України, обставинами, що пом’якшують покарання підсудних є щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину, а у ОСОБА_3., ще й вчинення злочину неповнолітнім
В силу ст. 67 КК України обставин, що обтяжують покарання підсудних судом не встановлено.
Згідно медичного висновку підсудній не потребує примусового лікування від наркоманії чи алкоголізму.
При обранні міри покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудних, які характеризуються позитивно, раніше не судимі, поведінку підсудних, які чисто сердечно розкаюються у вчиненні злочину, мають намір відшкодувати заподіяні збитки, та вважає за необхідне визначити покарання у виді позбавлення волі в межах санкції частини 2 ст. 185 КК України.
Крім того, суд приймає до уваги щире каяття підсудного ОСОБА_4, вважає за можливе на підставі ст. 75 КК України звільнити від призначеного покарання з встановленням іспитового строку.
В судовому засіданні адвокатом ОСОБА_2 було за заявлено клопотання щодо звільнення підсудного ОСОБА_3. від відбування покарання внаслідок п. «а» Закону України « Про амністію», оскільки останній вчинив злочину у неповнолітньому віці.
Відповідно до п. ”а ” ст.1 Закону України “Про амністію” від 12.12.2008 року від кримінального покарання звільняються особи, які на момент вчинення злочину були неповнолітніми, та які вчинили умисні злочини, за які законом передбачено покарання менш суворе, ніж позбавлення волі на строк не більше п’яти років, та за злочини, вчинені з необережності, за які законом передбачено покарання менш суворе, ніж позбавлення волі на строк не більше десяти років.
Виходячи з положень ч. 2 ст.6 КПК України, якщо обставини, зазначені в п.4 ст. 6 КПК України виявляються в стадії судового розгляду, суд доводить розгляд справи до кінця і у випадку, передбаченому п. 4 ст. 6 КПК України постановляє обвинувальний вирок із звільненням засудженого від покарання.
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 та актового запису № 1407 на ім’я ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження останній на час вчинення злочину, грудень 2008 року був неповнолітнім та 18 років останньому виповнилося лише 26.09.2009 року.
Злочин, передбачений ч. 2 ст. 185 КК України відноситься до злочинів, вчинених умисно не є тяжким, санкція ч. 2 ст. 185 КК України передбачає максимальне покарання до 5 років позбавлення волі, вказані обставини відповідають вимогам ст. 1 та ст. 7 Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 року, а тому клопотання ОСОБА_3. про звільнення його від покарання підлягає до задоволення.
У справі заявлено цивільний позов на суму 3337 грн. 50 коп. яка підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
З А С У Д И В:
ОСОБА_4 визнати винними у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 185 та ч. 1 ст. 304 КК України і призначити покарання
За ч. 2 ст. 185 КК України у виді 2 (двох) років позбавлення волі.
За ч. 1 ст. 304 КК України у виді 3(трьох) років позбавлення волів
На підставі ст. 70 ч. 1 КК України шляхом поглинення менш тяжкого покарання, більш тяжким, визначити ОСОБА_4 остаточне покарання у виді трьох років позбавлення волі .
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування призначеного покарання у виді позбавлення волі, якщо він протягом двох років не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього обов’язки, передбачені с. 76 КК України .
Згідно зі ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_4 такі обов’язки:
1. не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;
2. повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання;
3. періодично з‘являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи
ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України та призначити йому покарання у виді 2 років позбавлення волі
Звільнити ОСОБА_3. від відбування призначеного покарання на підставі п. «а» ст. 1 Закону України «Про амністію»
Запобіжний захід відносно ОСОБА_4 та ОСОБА_3. до набрання вироком законної сили залишити попередній - підписку про невиїзд.
Вилучені речові докази у справі повернути за належністю.
Стягнути з ОСОБА_4 та ОСОБА_3. на користь В/Ч А 2673 3337 грн. 50 коп. в рахунок відшкодування заподіяної матеріальної шкоди – СОЛІДАРНО.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Полтавської області протягом 15 діб з моменту його проголошення через Київський районний суд м. Полтави.
Головуючий Ю.В.Куліш