Судове рішення #6932755

Справа  № 1-330 / 2009 р.  

 

  ВИРОК  

Іменем України  

  25 листопада 2009 року   Ірпінський міський суд Київської області в складі:  

головуючого                                        Кафтанова В.В.,  

при секретарі                                      Змаженко Н.Ю.,  

з участю прокурора                            Вігірінського А.В.,  

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду справу по обвинуваченню:  

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3,  військовозобов’язаного, не одруженого, не працюючого, який проживає: ІНФОРМАЦІЯ_4 г, кв. 24, не судимого в силу ст. 89 КК України, має на утриманні неповнолітню дитину;  

  в скоєнні злочину, передбаченого ст.309 ч.1 КК України, -  

  встановив:  

    09.06.2008 р. близько 18-ї години 30 хвилин (точний час досудовим слідством не встановлено) ОСОБА_1 перебуваючи в лісосмузі поблизу вул. Тургенєва, що в м. Буча Київської області, своїми протиправними діями, шляхом привласнення знайденого, незаконно придбав разовий медичний шприц, ємністю 5 мл, заповнений на 4,2 мл психотропною речовиною – первітином, який він зберігав при собі до моменту затримання.  

Того ж дня, 09.06.2008 року близько 19-ї години 00 хв. в лісосмузі поблизу вул. Тургенєва, що в м. Буча Київської області працівниками міліції був затриманий гр. ОСОБА_1, у якого було виявлено та вилучено разовий медичний шприц, об'ємом 5 мл, який був заповнений рідиною світлого кольору, яка згідно висновку судово-хімічної експертизи № 919/х від 08.07.2008 року являється особливо небезпечним психотропним засобом, обіг якого заборонено — первітин, масою в перерахунку на суху речовину становить 0,2671 г.  

Первітин, згідно "Списку № 2 Особливо небезпечні психотропні речовини, обіг яких заборонено" в Таблиці №1 "Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів" затвердженому Кабінетом Міністрів України від 6 травня 2000 р. за №770, є особливо небезпечною психотропною речовиною.  

Допитаний в судовому засіданні підсудний свою вину в скоєному злочині визнав повністю і підтвердив викладені в обвинувальному висновку обставини скоєння злочину. Показав, що 09.06.2008 року близько  18.30 год. він перебуваючи в лісосмузі поблизу вул. Тургенєва, що в м. Буча Київської області,  знайшов пакунок в якому знаходились медичні шприци, в одному із яких був первітин. Вказаний шприц з первітином підсудний зберігав при собі до моменту затримання його працівниками міліції  того ж дня, близько 19.00 год.  

Підсудний, окрім визнання своєї вини в скоєному злочині, повністю визнав кваліфікацію його дій та докази, які були зібрані органом досудового слідства при розслідуванні справи. В скоєному підсудний розкаявся, просив не позбавляти його волі.  

В зв’язку із повним визнанням підсудним своєї вини в скоєному злочині, визнанням кваліфікації його дій та доказів, зібраних органом досудового слідства, дослідження доказів було обмежене лише допитом підсудного згідно ст. 299 КПК України.  

Органом досудового слідства дії підсудного кваліфіковані за ст. 309 ч.1 КК України, як умисні протиправні дії, що виразились в незаконному придбанні  та зберіганні  психотропного засобу без мети збуту. Суд вважає, що дії підсудного  досудовим слідством були кваліфіковані вірно.  

Обираючи міру покарання суд враховує, що підсудний скоїв злочин, який відноситься до злочинів середньої тяжкості.  

Як особа підсудний характеризується за місцем проживання позитивно, згідно характеристики Ірпінського міськвиконкому негативно, має на утриманні неповнолітню дитину,  раніше був судимий.  

Обставинами, що пом’якшують відповідальність підсудного суд знаходить: визнання своєї вини, щире каяття в скоєнні злочину.  

Обставин, що обтяжують відповідальність підсудного суд не вбачає.  

Враховуючи викладені обставини, суд приходить до висновку, що виправлення підсудного можливе без відбуття ним покарання, а тому можливо, призначивши підсудному покарання у вигляді позбавлення волі, звільнити його від відбування покарання із випробуванням та із наданням йому іспитового строку.  

Речовими доказами по справі суд розпоряджається у відповідності із вимогами ст.81 КПК України. Понесені по справі судові витрати суд вважає за необхідне відшкодувати за рахунок підсудного. Міру запобіжного заходу суд залишає без змін.   Цивільний позов по справі не заявлений.  

Керуючись ст.323, 324 КПК України суд, -  

  засудив:  

  ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні злочину, передбаченого ст.309 ч.1 КК України та призначити йому покарання по цій статті у вигляді 2 ( двох ) років позбавлення волі.  

На підставі ст.75 КК України ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання звільнити із випробуванням, надавши йому іспитовий строк тривалістю в 1 (один) рік.  

На підставі ст. 76 КК України зобов’язати ОСОБА_1:    

-   не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;  

-   повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи;  

-   періодично з’являтись до органів кримінально-виконавчої системи для  реєстрації.  

Речові докази по справі (поліетиленовий пакет з  предметами та речовинами вилученими у ОСОБА_1 та медичний шприц об’ємом 5 мл.   заповнений рідиною жовтого кольору на 3,8 мл.   ), переданий на зберігання в камеру схову УБНОН ГУ МВС України в Київській області – знищити.  

Стягнути із ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при ГУ УМВС України в Київській області за проведення судово – хімічної експертизи №919 Х 464 грн. 52 коп.  

Стягнути із ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при ГУ УМВС України в Київській області за проведення судово – хімічної експертизи  № 995/х 464 грн. 52 коп.  

До вступу вироку в законну силу запобіжний захід у відношенні підсудного залишити без змін – підписку про невиїзд із постійного місця проживання.  

На вирок до апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд може бути подано апеляцію на протязі 15 діб із моменту проголошення вироку.  

  Суддя                                                      В.В.  Кафтанов  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація