Судове рішення #6931885

  Справа № 2-6274/09  

    РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

 2 грудня 2009 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:  

головуючого – судді Грушицького А.І.,

при секретарі Шиловій О.М.,

з участю позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2,

відповідача ОСОБА_3,

представника відповідача ОСОБА_4,

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,

ВСТАНОВИВ:  

 Позивачі звернулися в суд з позовом до відповідача про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. Заяву мотивує тим, що 06 січня 2009 року о 13 год. 30 хв. відповідач, керуючи автомобілем марки «Форд»,             р.н. НОМЕР_1, в м. Луцьку по пр. Відродження зі сторони пр. Молоді в напрямку                        вул. Рівненської, не врахував дорожню обстановку, не вибрав безпечну швидкість руху, наближаючись до нерегульованого пішохідного переходу, на якому перебувають пішоходи, не зменшив швидкість та у разі потреби не зупинився для надання переваги в русі пішоходам, внаслідок чого скоїв наїзд на позивачів, які переходили поїжджу частину дороги з права на ліво, відносно руху автомобіля по нерегульованому пішохідному переході.  

Постановою судді Луцького міськрайонного суду від 10 лютого 2009 року ОСОБА_3 визнано винним в скоєнні даного ДТП, тобто у вчиненні правопорушення, передбаченого  ст. 124 КУпАП.

Внаслідок ДТП ОСОБА_1 та ОСОБА_2 отримали тілесні ушкодження, що відносяться до категорії легких. Під час проходження курсу лікування ОСОБА_2 було витрачено 729,70 грн., а ОСОБА_1 – 914,83 грн., також було пошкоджено її особисте майно яке згідно довідки ОСОБА_5 становить 520 грн. та 400 грн.

Також позивачам завдана моральна шкода, яку оцінюють в розмірі 60000 грн., з яких 40000 грн. завданої ОСОБА_6 та 20000 грн. завданої ОСОБА_2, що полягає у спричинені тілесних ушкодженнях в зв’язку з якими перенесли значні фізичні болі, психологічні страждання викликані лікуванням та неможливістю продовження активного громадського життя. Порушились їх нормальні життєві плани в зв’язку з перебуванням на лікуванні в закладах охорони здоров’я та продовженням відновлення здоров’я амбулаторно.

Просять стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 1834,83 грн. у відшкодування майнової шкоди, 40000 грн. у відшкодування моральної шкоди, на користь ОСОБА_2 729,70 грн. у відшкодування майнової шкоди, 20000 грн. у відшкодування моральної шкоди, а також судові витрати.

В судовому засіданні позивачі, кожен окремо, позов підтримали з вищенаведених підстав, просять суд позов задовольнити.  

Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав частково, а саме погоджується на 479,70 грн. витрат пов’язаних з отриманням медичної допомоги  ОСОБА_7 та на 239,85 грн. у відшкодування йому моральної шкоди. ОСОБА_1 914,83 грн. витрат пов’язаних з отриманням медичної допомоги, 520 грн. за пошкодження особистих речей, а також 717,42 грн. у відшкодування їй моральної шкоди.

Заслухавши пояснення позивачів, відповідача, представника відповідача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення  частково з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, що ОСОБА_3 06 січня 2009 року о 13 год.          30 хв. керуючи транспортним засобом марки «Форд Скорпіо», р.н. НОМЕР_1, по                      пр. Відродження в м. Луцьку, не врахував дорожню обстановку, наближаючись до наближаючись до нерегульованого пішохідного переходу, на якому перебувають пішоходи, у разі потреби не зупинився для надання переваги в русі пішоходам, скоїв наїзд на пішоходів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 Внаслідок ДТП пішоходи отримали тілесні ушкодження, транспортний засіб отримав механічні пошкодження. Постановою судді Луцького міськрайонного суду від 10 лютого 2009 року ОСОБА_3 визнано винним в скоєнні даного ДТП, тобто у вчиненні правопорушення, передбаченого  ст. 124 КУпАП. (а.с.6).

З досліджених в судовому засіданні квитанцій вбачається, що ОСОБА_1 затрачено на лікування 914,83 грн., а ОСОБА_7 479,70 грн., також внаслідок ДТП було пошкоджено ОСОБА_1 брюки та зимові чобітки, які згідно довідки ОСОБА_5 становлять 520 грн. (а.с.12-15).

Відповідно до ч. 1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Згідно ч. 2 ст. 1187 ЦК України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом.

Враховуючи наведені обставини, суд приходить до висновку, що з відповідача слід стягнути на користь ОСОБА_1 1434,83 грн. у відшкодування майнової шкоди, а на користь  ОСОБА_2 479,70 грн.

Понесення позивачами витрат у більшому розмірі не підтверджено належними доказами, тому підстав для їх стягнення з відповідача немає.

Як визначено ч. 1 ст. 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

Відповідно до ст. 23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Моральна шкода полягає: 1) у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я; 2) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім’ї чи близьких родичів; 3) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку із знищенням чи пошкодженням її майна; 4) у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи. Моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб. Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості. Моральна шкода відшкодовується незалежно від майнової шкоди, яка підлягає відшкодуванню, та не пов’язана з розміром цього відшкодування. Моральна шкода відшкодовується одноразово, якщо інше не встановлено договором або законом.

Враховуючи вимоги розумності і справедливості, характер правопорушення, глибину фізичних та душевних страждань, ступінь вини особи, яка завдала моральної шкоди, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення, в тому числі враховуючи тяжкість тілесних ушкоджень, завданих внаслідок ДТП у відшкодування моральної шкоди з відповідача слід стягнути 4000 грн. на користь ОСОБА_1, а на користь ОСОБА_2 2000 грн.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача в користь ОСОБА_2 слід стягнути 59,50 грн. судового збору та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 58, 60, 61, 88, 215 ЦПК України, на підставі ст. ст. 23, 1166, 1167, 1187 ЦК України суд,

В И Р І Ш И В:  

 Позов задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1      1434 (одну тисячу чотириста тридцять чотири) грн. 83 коп.  у відшкодування майнової шкоди, 4000 (чотири тисячі) грн. у відшкодування моральної шкоди.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 479 (чотириста сімдесят дев’ять) грн. 70 коп.  у відшкодування майнової шкоди, 2000 (дві тисячі) грн. у відшкодування моральної шкоди, 59 (п’ятдесят дев’ять) грн. 50 коп. судового збору та 30 (тридцять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

В решті позову відмовити.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд Волинської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

  Суддя  /підпис/

 З оригіналом згідно.

 Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація