Судове рішення #6930311

Справа № 2-а-6734/09/1070  


  КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  


  ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  


1 грудня 2009 року   м. Київ  


 Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді    Старової Н.Е.

при секретарі             Побережному К.С.

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу


за позовом   Управління пенсійного фонду України у Броварському районі Київської області  

до   Приватного підприємства «Фенікс-Наріне»  

про   стягнення штрафу


  В С Т А Н О В И В  

 Позивач,  як суб’єкт владних повноважень, звернувся до суду з позовом про стягнення з   Приватного підприємства «Фенікс-Наріне»  заборгованості по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 1058,00 грн.  

Свій позов, УПФ обґрунтовує тим, що Відповідач, є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV. та в порушення   п. 6 ч. 2 ст. 17 даного Закону   та  п. 4 ст. 4 ЗУ "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування"  не сплатив у визначені законодавством строки страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Представник Позивача в судовому засіданні позовні вимоги мотивовано підтримав та надав суду заяву про уточнення позовних вимог, відповідно до якого просить стягнути з Відповідача 888,00 грн.

Відповідно до статті 16 Закону від 15.05.2003 №755-IV єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. В Єдиному державному реєстрі повинні міститися відомості, зокрема, про місце проживання фізичної особи-підприємця (стаття 17 Закону від 15.05.2003 №755-IV).  

Згідно зі статтею 18 Закону №755-IV якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними.  

Судові повідомлення неодноразово направлялися Відповідачу за адресою його місця державної реєстрації, що зазначена в Довідці з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, однак вони повернулись до суду з відміткою про відсутність адресата за вказаною адресою.

Відповідач, чи його представник у судове засідання  не з’явився, заяви про поважність причин неявки не надав, суд  вважає, що повідомлення відповідача про дату, час та місце судового розгляду здійснено належним чином та  наполягає  на можливості розгляду справи за його відсутності

Заслухавши пояснення представника Позивача, всебічно та об’єктивно дослідивши матеріали справи та оцінивши їх в сукупності, суд дійшов висновку що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Сторони по справі є суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, як вказано у ст. 5 ЗУ № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».  

Згідно розрахунку суми страхових внесків на  загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягає до сплати Відповідачем, сума несплачених коштів по страхових внесках – 888,00 грн.

Відповідно до   ч. 6 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період /календарний місяць/ не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.  

Порядок сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачений також Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України N 21-1 від 19.12.2003 р.  

Пунктом 1 ч. 8 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що страхові внески, які перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" для відповідних платників збору. Таким чином, ставки страхових внесків передбачені ст. 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", а саме: для суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності - 32 % (з 31.03.2005 р. 32,3 % відповідно до змін внесених до цього закону, Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших Законів України", а у 2007 році - 33,2 %) від фактичних витрат на оплату праці працівників, які включають витрати на виплати основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат.  

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.  

Беручи до уваги те, що заборгованість до Пенсійного фонду України у розмірі  888,00 грн.  Відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується поданими документами; станом на день розгляду справи судом доказів погашення Відповідачем зазначеної заборгованості не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.  

На підставі викладеного, керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163, 167, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,  

  П О С Т А Н О В И В  

 Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з   Приватного підприємства «Фенікс-Наріне»   (ідентифікаційний код 30117392) на користь У правління Пенсійного фонду України у  Броварському районі Київської області  ( ідентифікаційний код 20579315 ) заборгованість  по страхових внесках  в сумі  888 (вісімсот вісімдесят вісім) грн. 00 коп.

Судові витрати розподіляються відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

  Суддя  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація