КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
вступна та резолютивна частини
10 листопада 2009 року Справа № 2-а-5677/09/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі
головуючої судді Старової Н.Е.,
при секретарі судового засідання Пшик Ю.А.
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Ірпінської об’єднаної державної податкової інспекції Київської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-Виробничі Системи»
про про стягнення податкової заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Ірпінська об’єднана державна податкова інспекція Київської області звернулась до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-Виробничі Системи» податкового боргу.
Позовні вимоги ґрунтуються на здійсненні податковим органом наданої законом компетенції щодо контролю за своєчасністю, правильністю нарахування та сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), а також стягнення з платників податків заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами.
В судовому засіданні представник Позивача позовні вимоги мотивовано підтримав , просив суд позов задовольнити, заяви клопотання про уточнення суми позовних вимог.
Представник Відповідача на судове засідання не з’явився.
Згідно зі статтею 18 Закону №755-IV якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними .
Повідомленні Відповідача про час, дату та місце слухання даної справи здійснювалось шляхом направлення судової повістки за місцезнаходженням Відповідача вказаним у свідоцтві про його державну реєстрацію як юридичної особи.
В силу частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. За даних обставин суд вважає, що повідомлення відповідача про час, дату та місце розгляду справи здійснено належним чином та наполягає на можливості розгляду справи за відсутності Відповідача.
Заслухавши пояснення представника Позивача, всебічно та об’єктивно дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-Виробничі Системи» зареєстроване як юридична особа Виконавчим комітетом Ірпінської міської ради 20.10.2008 року, ідентифікаційний код 31870051, місцезнаходження: 08290, Київська область, місто Ірпінь, вулиця Леніна, будинок 3 .
Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків від 12.02.2009р. № 91 Відповідач як платник податків узятий на облік у Ірпінській ОДПІ Київської області 13.03.2002р. за № 91
Ірпінською ОДПІ проведено перевірку з питань дотримання Товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-Виробничі Системи» фінансової дисципліни з податку на додану вартість за період з 01.09.2008р. по 26.11.2008р. та складено акт від 29.12.2008р. № 2482/15-3/31870051 про порушення платіжної дисципліни. За результатами перевірки встановлено порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов’язання з податку на додану вартість та прийнято податкове повідомлення рішення № 00053551501/0 від 29.12.2008р. яким до Відповідача відповідно до пп.17.1.17 п. 17.1. ст. 17 ЗУ «Про порядок погашення зобов’язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовим фондами»застосовано штраф у розмірі 20% в сумі 2680,00 грн.
Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.3 ст. 5 ЗУ «Про порядок погашення зобов’язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовим фондами», податкове зобов’язання платник податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.4.2 та п. 4.3 ст. 4 цього ж Закону вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення за винятком випадків передбачених пп. 5.2.2. Оскільки Відповідачем не було оскаржено вказане повідомлення-рішення у адміністративному чи судовому порядку, отже суми податкових зобов’язань, визначені в зазначеному податковому повідомлення-рішення є узгодженими.
У зв’язку з тим, що рекомендовані відправлень, якими ТОВ «Науково-Виробничі Системи» направлялось вказане повідомлення-рішення, повернулись до Ірпінської ОДПІ з поштовою відміткою про відсутність адресата за вказаною адресою, вони були розміщені на дошці оголошень.
Так як ТОВ «Науково-Виробничі Системи» самостійно заборгованість перед бюджетом не сплачено, Ірпінською ОДПІ відповідно ст. 6 ЗУ «Про порядок погашення зобов’язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовим фондами» та Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог, затвердженого наказом ДПА України № 266 від 03.07.2001р.. зареєстрованого Міністерством юстиції України 16.07.2001р., йому було виставлено першу податкову вимогу № 1/265 від 16.09.2008р. за погодженими податковими зобов’язаннями на загальну суму 13400,00 грн., яку було отримано директором ТОВ «Науково-Виробничі Системи».
Оскільки дана податкова вимога залишилась без задоволення, Ірпінською ОДПІ було виставлено ТОВ «Науково-Виробничі Системи» другу податкову вимогу № 2/356 від 23.10.2008р. за погодженими податковими зобов’язаннями на загальну суму 13400,00 грн.
Дані податкові вимоги були залишені ТОВ «Науково-Виробничі Системи» без задоволення.
Відповідно до довідки Ірпінської ОДПІ від за ТОВ «Науково-Виробничі Системи» станом на 12.02.2009 рахувалась податкова заборгованість в сумі 3133,40 грн., з яких 2680,00 грн. складають фінансові санкції та 453,40 грн. складає пеня.
У содовому засіданні представник Позивача надав суду Довідку, відповідно до якої, станом на 09.11.2009р ТОВ «Науково-Виробничі Системи» рахувалась податкова заборгованість в сумі 695,76 грн., з яких 387,79 грн. складають фінансові санкції та 307,97 грн. складає пеня.
У зв’язку з відсутністю заперечень проти позовних вимог та будь-яких пояснень щодо даного позову, при визначенні суми, яка підлягає стягненню з Відповідача, суд виходить з доводів представника Позивача та доказів наявних у матеріалах справи, зокрема щодо уточненої суми позовних вимог.
На день судового розгляду, у суду немає відомостей про погашення ТОВ «Науково-Виробничі Системи» свого податкового боргу.
Згідно з пунктом 1.3 статті 1 Закону №2181-ІІІ податковий борг (недоїмка) – це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, згідно з підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону №2181-ІІІ, є виключно податкові органи.
У разі, коли платник податків, як це передбачено підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону №2181-ІІІ, не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Статтею 5 Закону №2181-ІІІ встановлено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону №2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно пунктом 11 статті 10 Закону України від 04.12.1990 №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За наведених обставин, суд вважає вимоги позивача правомірними і обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, який в силу пункту 15 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» звільнений від сплати судового збору, а доказів понесення ним інших витрат, пов’язаних з розглядом справи, суду не надано, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 86, 111, 112, 121 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-Виробничі Системи» (ідентифікаційний код 31870051, місцезнаходження: 08290, Київська область, місто Ірпінь, вулиця Леніна, будинок 3 ) податкову заборгованість перед бюджетом в сумі 695 (шістсот дев’яносто п’ять) грн. 76 копійок.
Судові витрати розподіляються відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя