АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №22-4891/09 Головуючий у 1-й інстанції: Кляшторний В.С.
Суддя-доповідач: Гончар О.С.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2009 року м. Запоріжжя
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Запорізької області у складі:
головуючого судді Приймака В.М.
суддів Гончара О.С., Бабак А.М.
при секретарі Бабенко Т.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 12 березня 2008 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання договору дарування дійсним та визнання користувачем жилого будинку, третя особа Запорізька міська рада, -
ВСТАНОВИЛА:
В лютому 2008 року ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_1 про визнання дійсним договору дарування жилого будинку та господарських споруд за адресою АДРЕСА_1.
Зазначав, що відповідач є його рідним батьком. В січні 2008 року між ними було укладено письмовий договір дарування вказаного домоволодіння без нотаріального посвідчення через небажання відповідача робити це. Шевченківська районна адміністрація Запорізької міської ради відмовилась оформляти право власності на вказане майно, оскільки в технічному паспорті користувачем значиться відповідач. В зв’язку з чим, позивач просив також, визнати себе користувачем вказаного домоволодіння.
Рішенням Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 12 березня 2008 року в попередньому судовому засіданні позов задоволено повністю.
ОСОБА_1 в апеляційній скарзі зазначав, що позов він не визнавав, проте рішення ухвалене у попередньому судовому засіданні без його участі. Тим самим, суд першої інстанції на переконання апелянта допустив порушення норм процесуального права, а тому просив його скасувати.
Вислухавши суддю-доповідача, позивача та його представників, представника відповідача, дослідивши обставини справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 п.5 ст.307, п.3 ч.1 ст.311 ЦПК України за наслідками розгляду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції апеляційний суд має право постановити ухвалу про повне скасування рішення суду першої інстанції і направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо справу розглянуто за відсутності будь-кого з осіб, які беруть участь у справі, належним чином не повідомлених про час і місце судового засідання.
Як видно з матеріалів справи суд першої інстанції ухвалив рішення за результатами попереднього судового засідання від 12.03.2008 року.
Проте, ОСОБА_1 в судове засідання в передбачений Главою 7 ЦПК України спосіб не викликався. Розписки чи поштові повідомлення про вручення судової повістки в справі відсутні. В справі відсутні також данні, які б свідчили й про вручення позивачеві копії позовної заяви із додатками до неї.
Таким чином, суд розглянув справу за відсутності відповідача, належним чином не повідомленого не тільки про час і місце судового засідання, а й про наявність такої справи взагалі. Дане порушення вимог процесуального закону потягло за собою ухвалення судом незаконного рішення.
Зазначене порушення вимог ЦПК України є безумовною підставою для скасування рішення суду першої інстанції з одночасним направленням справи на новий розгляд.
На підставі викладеного, керуючись ст. 307, 311, 314, 315, 317 ЦПК України, судова колегія
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Рішення Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 12 березня 2008 року у цій справі скасувати.
Справу направити до Шевченківського районного суду м. Запоріжжя на новий розгляд в іншому складі.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий суддя суддя Суддя
Приймак В.М. Гончар О.С. Бабак А.М.