Судове рішення #6929579

                   

Справа № 2-439/2009 року  

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

    15 жовтня 2009 року                                                                                 смт. Вол.-Волинський

     Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області в складі:

 головуючого – судді:           Криницького Л.В.

 при     секретарі                    Свиридок А.В.

 за участю

 позивача                               ОСОБА_1

 відповідача                           ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні  Володарсько-Волинського районного суду  цивільну справу за позовом        

ОСОБА_1

до

                                ОСОБА_2, Рижанської сільської ради

про

                                  визнання права власності на спадкове майно

В С Т А Н О В И В :

Позивачка  звернувся до суду із названим позовом в обґрунтування якого зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її баба – ОСОБА_3.  Після її смерті  відкрилася спадщина на житловий будинок в АДРЕСА_1, загальна площа якого становить 72,7 кв.м.

 Позивачка вказує, що відповідно до заповіту від 24 листопада 2003 року вона та її сестра ОСОБА_2 являються спадкоємцями даного майна в рівних частках. Інших спадкоємців немає. ОСОБА_2 відмовилась від прийняття спадщини на її користь. Однак при житті ОСОБА_3. не отримала свідоцтво про право власності на належний їй житловий будинок, а тому БТІ відмовляється, на даний час, видати свідоцтво на ім’я баби по причині її смерті, а тому вона змушена звернутися до суду.

Позивачка просить визнати за нею право власності на спадкове майно за заповітом на житловий будинок, який має загальну площу 72,7 кв.м., що знаходиться в АДРЕСА_1.

           В судовому засіданні позивачка позов підтримала і дала пояснення по суті заявленого позову.

           Відповідачка ОСОБА_2 позов визнала, пояснивши, що вона відмовляється від прийняття спадщини на користь сестри.

           Рижанська сільська рада будучи належним чином повідомлена про час і місце розгляду справи в судове засідання  свого представника не направила, а надіслала до суду лист в якому просить справу  розглянути у її відсутності,  що  заявлений позов визнає.

    Заслухавши позивачку, відповідачку, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав.

            Відповідно до ст. 1220 ЦК України,  спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою

    Відповідно до ст. 1223 ЦК України, право на успадкування мають особи, визначені у заповіті.          

            В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3. померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Вона мала у приватній власності житловий будинок в АДРЕСА_1. За життя вона заповідала будинок своїм внукам ОСОБА_1 та ОСОБА_2, але позивачу було відмовлено в прийнятті та оформленні спадщини в нотаріальній конторі так як належний будинок не був зареєстрований в бюро технічної інвентаризації. Вказані обставини стверджується матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні.

    Під час  розгляду даної цивільної справи  в суді позивачка ОСОБА_1 одружилась, отримала новий паспорт і після одруження має прізвище ОСОБА_1, що стверджується свідоцтвом про одруження, паспортом, дослідженими в судовому засіданні.

    За вказаних обставин прізвище позивачки ОСОБА_1.

    Керуючись ст.ст.10, 11,  57, 60,  208, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, ст.ст. 1220, 1223, ЦК України, суд-

В И Р І Ш И В:

Визнати за ОСОБА_1 знаходиться в АДРЕСА_1, який належав померлій ОСОБА_3

Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення .

Апеляційна скарга на рішення суду подається  протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Житомирської області через Володарсько-Волинський районний суд.

    Головуючий/підпис/

            Копія вірна.

            Суддя:                                                                                         Криницький Л.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація