Справа № 1-108 / 2009 р.
ВИРОК
Іменем України
01 грудня 2009 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:
головуючого Кафтанова В.В.,
при секретарях Гаркуші Ю.В., Синяк Т.М., Змаженко Н.Ю.,
з участю прокурорів Музики А.І., Чехівської Н.В., Кучер І.В.,
ОСОБА_1, ОСОБА_2,
адвокатів ОСОБА_3, ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду справу по обвинуваченню:
ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, українки, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не військовозобов’язаної, не заміжньої, працюючої ТОВ „ОА”Алігатор” м. Київ, касиром, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше судимої 18.09.2009 року Солом’янським районним судом м. Києва за ст. 309 ч. 2 КК України до 2 років позбавлення волі;
в скоєнні злочину, передбаченого ст.309 ч.1 КК України, -
встановив:
19.09.2008 р. ОСОБА_5 маючи на меті придбання наркотичних засобів для власного вживання без мети збуту та реалізуючи свій злочинний намір, перебуваючи у м. Києві біля станції метро «Академмістечко», приблизно о 20 год., у невстановленої досудовим слідством особи за 250 гривень придбала речовину білого кольору, яка містить наркотичний засіб метадон. Зберігаючи при собі речовину білого кольору, яка містить наркотичний засіб метадон, на маршрутному таксі прибула до м. Ірпінь. Перебуваючи біля залізничного вокзалу, була зупинена працівниками міліції для перевірки документів та в подальшому доставлена до ОСОБА_6 Під час проведення поверхневого огляду у неї у лівій кишені светра було виявлено та вилучено поліетиленовий згорток з речовиною білого кольору. Згідно висновку експерта № 1546 від 28.10.2008 р. подана на дослідження кристалоподібна речовина білого кольору містить наркотичний засіб, обіг якого обмежено метадон. Маса наркотичного засобу (метадону) в кристалоподібній речовині становить 0,0459 г.
Метадон, згідно "Списку №1 особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких обмежено" в Таблиці № 2 "Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів" затвердженому Кабінетом Міністрів України від 6 травня 2000 р. за №770, є наркотичним засобом, обіг якого обмежено.
Допитана в судовому засіданні підсудна свою вину в скоєному злочині визнала повністю, підтвердила викладені в обвинувальному висновку обставини скоєння злочину. Показала, що 19.09.2008 р. перебуваючи у м. Києві біля станції метро «Академмістечко» приблизно о 20 год. у невідомої особи за 250 гривень придбала пакетик з білим порошком. Даний наркотичний засіб вона придбала для власного вживання та перевезла його в м. Ірпінь Київської області, де і була затримана працівниками міліції. В подальшому підсудна була доставлена до ОСОБА_6, де у неї вилучили наркотичний засіб.
Підсудна, окрім визнання своєї вини в скоєному злочині, повністю визнала кваліфікацію її дій та докази, які були зібрані органом досудового слідства при розслідуванні справи. В скоєному підсудна розкаялася, просила сурово її не карати.
В зв’язку із повним визнанням підсудною своєї вини в скоєному злочині, визнанням кваліфікації її дій та доказів, зібраних органом досудового слідства, дослідження доказів було обмежене лише допитом підсудної згідно ст. 299 КПК України.
Органом досудового слідства дії підсудної кваліфіковані за ст. 309 ч.1 КК України, як умисні протиправні дії, що виразились в незаконному придбанні, зберіганні, перевезенні особливо небезпечних наркотичних засобів без мети збуту. Суд вважає, що дії підсудної досудовим слідством були кваліфіковані вірно.
Обираючи міру покарання суд враховує, що підсудна скоїла злочин, який відноситься до злочинів середньої тяжкості.
Як особа підсудна характеризується позитивно, працювала, на обліку у лікаря психіатра не перебуває, перебуває на обліку у лікаря нарколога з діагнозом: розлади психіки і поведінки внаслідок вживання опіоїдів, засуджена за скоєння злочину передбаченого ст. 309 ч.2 КК України, який скоїла під час судового слідства за ст. 309 ч.1 КК України.
Обставинами, що пом’якшують відповідальність підсудної суд знаходить: визнання своєї вини, щире каяття в скоєнні злочину.
Обставин, що обтяжують відповідальність підсудної суд не вбачає.
Враховуючи викладені обставини, суд приходить до висновку, що виправлення підсудної не можливе без ізоляції її від суспільства, тому підсудній слід призначити покарання у вигляді позбавлення волі в межах санкції, передбаченої ст. 309 ч.1 КК України. Дане покарання суд вважає необхідним та достатнім для виправлення підсудної та попередження нових злочинів.
Речовими доказами по справі суд розпоряджається у відповідності із вимогами ст.81 КПК України. Понесені по справі судові витрати суд вважає за необхідне відшкодувати за рахунок підсудної. Міру запобіжного заходу суд залишає без змін. Підсудній в строк відбутого покарання враховується час тримання її під вартою під час досудового та судового Цивільний позов по справі не заявлений.
Оскільки підсудна ОСОБА_5 після вчинення даного злочину скоїла злочин за який вироком Солом’янського районного суду м. Києва 18.09.2009 року вона була засуджена за ст. 309 ч. 2 КК України до 2 років позбавлення волі, то суд на підставі ст. 70 КК України до покарання, призначеного за новим вироком, частково приєднує невідбуту частину покарання за попереднім вироком .
Керуючись ст.323, 324 КПК України суд, -
засудив:
ОСОБА_5 визнати винною в скоєнні злочину, передбаченого ст.309 ч.1 КК України та призначити їй покарання по цій статті у вигляді 1 (одного) року позбавлення волі.
На підставі ч.4 ст. 70 КК України шляхом часткового приєднання невідбутого покарання за вироком Солом’янського районного суду м. Києва 18.09.2009 року за ст. 309 ч. 2 КК України остаточну міру покарання ОСОБА_5 призначити у вигляді 2 (двох) років 1 (одного) місяця позбавлення волі з відбуванням покарання в системі кримінально-виконавчих установ.
Речові докази по справі (поліетиленовий пакет з наркотичним засобом - метадон), переданий на зберігання в камеру схову УБНОН ГУ МВС України в Київській області – знищити.
Стягнути із ОСОБА_5 на користь НДЕКЦ при ГУ УМВС України в Київській області за проведення судово – хімічної експертизи 1155 грн. 94 коп.
Строк відбування покарання ОСОБА_5 обчислювати з 12.10.2009 року. Зарахувати в строк відбування покарання знаходження під вартою з 25.06.2009 року по 11.10.2009 року.
До вступу вироку в законну силу запобіжний захід у відношенні підсудної залишити без змін – тримання під вартою в Київському СІЗО №13 ДДУзПВП.
На вирок до апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд може бути подано апеляцію на протязі 15 діб із моменту проголошення вироку.
Суддя В.В. Кафтанов
- Номер: 1-в/694/24/16
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-108/09
- Суд: Звенигородський районний суд Черкаської області
- Суддя: Кафтанов Віталій Володимирович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.01.2016
- Дата етапу: 03.02.2016