Судове рішення #6928366

  Справа №  1-312/09 року

 

                                                                              

В И Р О К  

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ  

    09 грудня 2009 року    

Овруцький районний суд  Житомирської області  в складі:

головуючого – судді       Білоусенка І.В.

при секретарі                   Петриш О.І.

з участю прокурора         Савчука Б.Г.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Овручі  справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уроженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, неодруженого, непрацюючого, раніше не судимого,  в скоєнні злочину, передбаченого ст. 296 ч. 4  КК України, -

В С Т А Н О В И В:   

09.10.2009 року біля 23 години 00 хвилин, в с.Збраньки Овруцького району, ОСОБА_1, в стані алкогольного сп»яніння, з хуліганських спонукань, грубо порушуючи громадський порядок, з мотивiв явної неповаги до суспiльства, що супроводжувалось особливою зухвалiстю, вираженою в заподiяннi тiлесних ушкоджень, в присутності сторонніх осіб /ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6/, навмисно, з метою заподiяння тiлесних шкоджень, на вулиці вказаного села, поблизу будівлі будинку культури,  діставши з кишені ножиці,  тим самим заздалегідь заготовив їх для нанесення тілесних ушкоджень, та тримаючи  в руці, підійшов до ОСОБА_7,  і нанiс  останньому  удар лезами вказаних ножиць в область правої руки, чим заподiяв потерпiлому ОСОБА_7 тiлеснi ушкодження легкого ступеня тяжкостi з короткочасним розладом здоров»я у вигляді колотої рани на задній поверхні середньої третини правого плеча.

Будучи допитаним в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненому визнав повністю та пояснив, що вiн 09.10.2009 року увечері разом зі своїми товаришами  ОСОБА_5 та ОСОБА_6 прийшли в с.Збраньки Овруцького району, з метою потанцювати на дискотеці, яка відбувалась в сільському будинку культури. Коли він знаходився біля будинку культури,  помітив знайомого - жителя ІНФОРМАЦІЯ_4 - ОСОБА_7. Той  стояв біля вхідних дверей клубу та з кимось розмовляв. Так як між ними раніше виникав конфлікт, він вирішив вдарити ОСОБА_7. Коли підходив до останнього, в кишені своїх брюк намацав  щось гостре, і згадав, що в нього там лежать маленькі манікюрні ножиці. Під час того як наближався до ОСОБА_7, він витягнув ножиці з кишені, та підійшовши до ОСОБА_7, вдарив його в руку лезами вказаних ножиць, після чого їх розборонили. Незабаром він пішов разом з односельцями додому. В той вечір випив біля 200 грамів горілки. Розкаюється у вчиненому, просить суд суворо не карати

Крім особистого визнання своєї провини вина підсудного підтверджується показами потерпілого, зібраними і дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи.

Так потерпiлий  ОСОБА_7 в судовому засіданні пояснив, що 9.10.2009 року біля 23 години він знаходився  на вулиці с.Збраньки Овруцького району, а саме біля сільського будинку культури. В цей час до нього підійшли двоє хлопців з с.Шоломківська Слобода Овруцького району -  ОСОБА_5 та  ОСОБА_1.  З даними хлопцями в нього раніше виникав конфлікт. ОСОБА_1  підбіг до нього та вдарив лезами ножиць в праву руку, від чого в нього одразу з неї пішла кров. При цьому були присутні ОСОБА_8, ОСОБА_3 та ОСОБА_4,  які все це бачили. В послідуючому йому надали медичну допомогу, і він звернувся з заявою в райвідділ міліції. В Овруцьку лікарню за медичною допомогою не звертався, лікував руку по місцю свого проживання. Претензій до підсудного немає.

- протоколом огляду мiсця пригоди вiд  10.10.2009 року, з якого видно,що мiсцем скоення злочину являеться територія, яка прилягає до будинку культури  в с.Збраньки Овруцького району.

а.с.3-4

- протоколом вiдтворення обстановки та обставин подii за участю підозрюваного ОСОБА_1 пiд час проведення якого останнiй показав та розказав про обставини скоєного злочину.

а.с.38-40

- протоколом вiдтворення обстановки та обставин подii за участю потерпілого ОСОБА_7, пiд час проведення якого останнiй показав та розказав про обставини скоєного відносно нього злочину.

а.с.20-22

- висновком судово-медичної експертизи, згiдно якого на тiлi ОСОБА_7  виявленi тiлеснi ушкодження легкого ступеня тяжкості з короткочасним розладом здоров»я у вигляді колотої рани на задній поверхні середньої третини правого плеча.

а.с.14-15

- висновком додаткової судово-медичної експертизи, згiдно якого тiлеснi ушкодження, виявленнi на тiлi ОСОБА_7 могли бути заподiянi за обставин та в час вiдтворених пiдозрюваним ОСОБА_1 та потерпілим ОСОБА_7 при проведеннi за їх участю вiдтворення обстановки та обставин подii.

а.с.43-44

- висновком додаткової судово-медичної експертизи, згiдно якого тiлеснi ушкодження, виявленнi на тiлi ОСОБА_7 могли утворитись від дії гострого предмета з колючими властивостями, можливо від удару манікюрними ножицями.

а.с.49-50

Суд кваліфікує дії підсудного ОСОБА_1 за ст. 296 ч. 4 КК України, так як він вчинив хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю, вчинене із застосуванням предмета, заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень.

Обставинами, що обтяжують покарання підсудного є вчинення злочину особою, що перебуває в стані алкогольного сп’яніння.

Обставинами, що пом'якшують покарання підсудного є щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, відшкодування заподіяної шкоди.

Обмірковуючи міру покарання для підсудного судом враховуються як ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, так і особистість підсудного який вчинив злочин вперше, позитивно характеризується, проживає на радіоактивно забрудненій території, відшкодував заподіяну шкоду,  думку потерпілого, а тому суд вважає за можливе призначити йому інше, більш мяке покарання, не зазначене в санкції статті за цей злочин, застосувавши ст.. 69 КК України,

Керуючись ст..ст. 323, 324 КПК України, суд -

З А С У Д И В:  

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ст. 296 ч. 4 КК України і призначити йому покарання за цим законом , застосувавши ст.. 69 КК України у вигляді сплати штрафу в сумі 850 грн.

Запобіжний захід – підписку про невиїзд залишити до набрання вироком законної сили.

На вирок може бути подана апеляція до  Житомирського апеляційного суду через Овруцький районний суд протягом 15 діб з моменту його оголошення.

  Головуючий                                                                                             І.В.Білоусенко  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація