Судове рішення #6928228

   

  НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ  

  РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

  30 листопада 2009 року                справа № 2-979-09                   м. Нововолинськ  

  Нововолинський міський суд Волинської області в складі:  

головуючого                             Федонюк С.Ю.,  

при секретарі                               Навроцькій М.Р.,  

з участю позивача                       ОСОБА_1,  

третіх осіб:                                ОСОБА_2, ОСОБА_3,  

  представника позивача       ОСОБА_4,  

  представника третьої особи      ОСОБА_5,  

  розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_6, Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Волинській області, до Нововолинської міської ради про визнання права власності, - суд,  

  встановив:  

    11 червня 2009 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Нововолинської міської ради про визнання права власності на 1/5 частину квартири АДРЕСА_1, що належала ОСОБА_7, яка померла 03 вересня 2003 року та 1/5 частини квартири з проведеною реконструкцією і прибудовою до квартири в розмірі 2,9 кв.м., а також на літню кухню, що знаходиться АДРЕСА_2, що належить ОСОБА_8, померлому 07 травня 2008 року.  

  В суді позивачем подано уточнення позовних вимог.  

  Вимоги мотивує тим, що проживає  ІНФОРМАЦІЯ_1. Квартира належала йому, а також ОСОБА_2, ОСОБА_6, ОСОБА_7, яка померла 03 вересня 2003, ОСОБА_8, померлому 07 травня 2008 року, на праві приватної спільної сумісної власності. Рішенням Нововолинського міського суду від 15 вересня 2008 року встановлено, що усім співвласникам належить по 1/5 частині даної квартири.  

Після смерті батьків ОСОБА_8, ОСОБА_7, він як син і єдиний спадкоємець, у відповідності до ст.1261 ЦК України, має право на спадкування належних батькам 2/5 частини квартири.  

Спадщину ОСОБА_1 прийняти не може, оскільки батько за життя самочинно провів реконструкцію в квартирі (демонтував перегородку) і побудував цегляну прибудову до квартири. В результаті чого загальна площа квартири збільшилася на 2,9 кв.м., житлова площа на 0,8 кв.м.  

Крім того,  батько ОСОБА_8 побудував на земельній ділянці, яка надана для обслуговування квартири, літню кухню. Рішенням Нововолинської міської ради №326 від 16 грудня 1999 року було дозволено ОСОБА_8 зареєструвати дану літню кухню, але вона не була зареєстрована у  Волинському бюро технічної інвентаризації і не має свідоцтва про право власності на неї.  

Причиною відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину є те, що існують розбіжності у документах, які були надані нотаріусу для оформлення спадщини: у свідоцтві  про право власності на квартиру зазначається, що квартира є трикімнатною та технічний паспорт видано на трикімнатну квартиру, а у витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно, записано, що квартира є двокімнатною, тому і звернувся до суду за визнанням права власності на 2/5 квартири АДРЕСА_3.  

Просить визнати за ним право власності на 2/5 частини квартири з проведеною реконструкцією і прибудовою до квартири в розмірі 2,9 кв. м., а також на літню кухню що знаходиться АДРЕСА_4, що належить ОСОБА_8, померлому 07 травня 2008 року та ОСОБА_7, яка померла 03 вересня 2003 року.  

  Позивач та його представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просять позов задовольнити.  

  Треті особи в судовому засіданні змінені позовні вимоги підтримали.  

  Відповідач  в судовому засіданні позов визнав повністю, не заперечує щодо задоволення вимог позивача.  

Заслухавши пояснення позивача його представника, представника відповідача, третіх осіб дослідивши письмові докази справи в їх сукупності, суд встановив, що за ОСОБА_1 слід визнати право власності на 2/5 частини квартири з проведеною реконструкцією і прибудовою до квартири, а також на літню кухню що знаходиться АДРЕСА_5.  

З інформації наданої Нововолинською державною нотаріальною конторою (а.с.37) вбачається, що ОСОБА_1 у відповідності до п.3 ст. 1268 ЦК України вважається таким, що спадщину прийняв оскільки постійно проживав із спадкодавцями та проживає за цією ж адресою по сьогоднішній день та не заявляв відмови від неї.  

Рішенням Нововолинського міського суду від 15 вересня 2008 року (а.с.17) вбачається, що за ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_6 встановлено  по 1/5 частині квартири АДРЕСА_6.  

Згідно з витягу з протоколу засідання Виконком Нововолинської міської ради (а.с.13) дозволяє зареєструвати побудовану літню кухню на земельній ділянці по вул. Чехова 33/1,з будівельного паспорта на забудування земельної ділянки забудовником є ОСОБА_8  

  Згідно висновку експерта №176 від 07 серпня 2009 р. (а.с.39-45) інвентаризаційна вартість літньої кухні квартири АДРЕСА_7 становить 22310,00 грн.. Реконструйована квартира з прибудовою АДРЕСА_8 відповідає вимогам ДБН.  

  Судом встановлено, що ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем спадщини за ОСОБА_7, яка померла 03 вересня 2003 року та ОСОБА_8, який помер 07 травня 2008року.  

  Як зазначено в ст.392 ЦК України, визнання права власності здійснюється шляхом пред’явлення позову.  

Враховуючи наведене, суд вважає, що позов слід задовольнити в повному обсязі та визнати за ОСОБА_1 право власності на 2/5 частини квартири з проведеною реконструкцією і прибудовою до квартири в розмірі 2,9 м.кв., а також на літню кухню що знаходяться АДРЕСА_5.  

Керуючись ст.ст. 212, 213, 214, 215 ЦПК України, ст. 368, 392 ЦК України-суд  

вирішив:  

 

Позов задовольнити.  

Визнати за  ОСОБА_1 право власності на 2/5 частини квартири з проведеною реконструкцією і прибудовою до квартири в розмірі 2,9 м.кв., а також на літню кухню, що знаходяться АДРЕСА_9.  

  Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду Волинської області протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду, яка може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення.  

  Рішення суду набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  

 

Головуючий                    підпис  

  Згідно з оригіналом  

  Суддя                                                               С.Ю.Федонюк  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація