Справа № 2-о-146/2009р.
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження, так як справа
не підлягає розгляду в судах у порядку окремого провадження
17 листопада 2009 року м. Кобеляки
Суддя Кобеляцького районного суду Полтавської області Тесленко Т.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про встановлення факту каліцтва,
В С Т А Н О В И В:
16 листопада 2009 року заявник звернувся до суду з вказаною заявою, у якій зазначив, що з 1972 року по березень 1975 року він працював трактористом в колгоспі імені Чкалова. При виконанні трудових обов’язків 10 червня 1972 року гребкою йому відірвало чотири пальці лівої руки. Даний нещасний випадок був зафіксований в акті про нещасний випадок на виробництві за формою Н-1.
Відповідно до ст.3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Однак п.2 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» від 31 березня 1995 року №5 передбачає, що судами не можуть розглядатися заяви про встановлення причин і ступеня втрати працездатності, групи інвалідності та часу її настання.
Із заяви ОСОБА_1 вбачається спір про право, а тому дану заяву належить розглядати в порядку позовного провадження.
Відповідно до п.1 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.
Виходячи з наведеного, керуючись п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження у справі за його заявою про встановлення факту каліцтва.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подання в 5 денний строк з дня винесення ухвали, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст.295 ЦПК України.
Суддя: підпис
З оригіналом згідно:
Суддя Кобеляцького
районного суду ОСОБА_2