Судове рішення #6923385

Справа № 2-7540/09  

З А О Ч Н Е      Р І Ш Е Н Н Я  

Іменем       України  

  „13” листопада 2009 року  

Малиновський районний суд міста Одеси у складі:  

Головуючого – судді Гуревського В.К.  

за секретаря       – Кузнецовій Т.В.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Одесі цивільну справу за позовом  

ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Одеської міської ради про визнання права власності на домоволодіння –  

  в с т а н о в и в :  

  Позивачі по справі ОСОБА_1 та ОСОБА_2, будучи чоловіком та дружиною, побудували житловий будинок, розташований за адресою вул. Почтова 74 (колишня 72-А) в м. Одесі. Збудований будинок мав загальну площу 59,3 кв. м., житлову 38,6 кв. м., підсобну 20,7 кв. м. На земельній ділянці позивачами також був зведений сарай площею 1,5 кв. м. Будинок та сарай були побудовані у 70-80 роках, про що свідчить технічний паспорт, виданий КП „ОМБТІ та РОН” 12.04.1992 року. З 14.06.1979 року (згідно даних прописки у паспортах та домовій книзі) позивачі постійно мешкають за вищевказаною адресою. На даний час крім позивачів за вказаною адресою (згідно домової книги) мешкає онук - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Користуючись своїм правом на володіння, користування та розпорядження належним майном, позивачі провели незначну реконструкцію житлового будинку та сараю. Усі роботи були проведені за власні кошти позивачів, що є спільною власністю подружжя. На момент закінчення реконструкції загальна площа будинку склала 58,0 кв. м., житлова 37,4 кв. м, підсобна 20,6 кв. м., площа сараю не змінилась і дорівнює 1,5 кв. м. Реконструкція проводилась без проектних і дозвільних документів. Збереження проведеної реконструкції не порушує права й охоронювані законом інтереси інших осіб, не створює загрози життю і здоров'ю людей. При реконструкції були дотримані містобудівні регламенти, будівельні, екологічні, санітарно-гігієнічні, протипожежні й інші правила і нормативи, дотримані права і законні інтереси власників суміжних об'єктів нерухомості. З моменту проведення реконструкції житлового будинку до теперішнього часу до позивачів ніяких претензій з боку територіальної громади не поступало. З метою захисту своїх прав, неможливості вирішення цього питання в іншому порядку, позивачі звернулися до суду з цим позовом.  

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про дату, час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, поважних причини неявки в судове засідання суду не представив. Суд у зв’язку з його неявкою та неповідомлення про поважні причини такої неявки в судове засідання в порядку статті 169 ЦПК України, враховуючи відсутність відповідних заперечень від позивача, ухвалив слухати справу за відсутності відповідача, що не з’явився, у порядку заочного розгляду справи.  

Вислухавши пояснення позивача ОСОБА_2, представника позивача ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити із задоволенням позову. Судом встановлені такі фактичні обставини на підставі пояснень позивачки, представлених письмових доказів.  

У 70-80 роках ХХ століття позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 побудували житловий будинок та сарай по вул. Почтова 74 ( колишня 72-А) в м. Одесі. Збудований будинок мав загальну площу 59,3 кв. м., житлову 38,6 кв. м., підсобну 20,7 кв. м. Позивачами також був зведений сарай площею 1,5 кв. м. (відповідно до технічного паспорту, виданого КП „ОМБТІ та РОН” 12.04.1992 року).  

З 14.06.1979 року (згідно даних прописки у паспортах та домовій книзі) позивачі постійно мешкають за вищевказаною адресою. На даний час крім позивачів за вказаною адресою (згідно домової книги) мешкає їх онук - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.  

З метою покращення умов проживання за власні кошти позивачами було проведено реконструкцію будинку літ. „А”, а також сараю літ. „Б” по вул. Почтова, 74 в м. Одесі. Після проведеної реконструкції житловий будинок № 74 по вулиці Почтовій у м. Одесі має такі характеристики: під літ. „А” загальною площею 58,0 кв. м., житловою площею 37,4 кв. м., підсобною площею 20,6 кв. м., а також сарай під літ. „Б” площею 1,5 кв. м., І - вимощення та № 1-3 огорожа, розташованих на земельній ділянці площею 176,0 кв. м. Розміщення цієї споруди визначено технічним паспортом, виготовленим КП „ОМБТІ та РОН” 02.04.2009 року.  

Відповідно до технічного висновку, виготовленого ПП „Стан” (державна ліцензія АБ № 108065), про можливість збереження виконаної реконструкції та подальшої її експлуатації за адресою: м. Одеса, вул. Почтова, будинок № 74 в м. Одесі, після виконаної реконструкції та капітального ремонту домобудівництво № 74 по вулиці Почтова в м. Одесі має позитивні конструктивні характеристики, експлуатація будинку та сараю безпечна, будинок придатний для проживання.  

Судом не встановлено факту того, що проведена реконструкція перешкоджає інтересам інших осіб. З моменту проведення реконструкції до теперішнього часу до позивачів ніяких претензій з боку територіальної громади не пред’являлося.  

Згідно зі ст. 47 Конституції України кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Згідно Конституції України позивачі мають право на поліпшення своїх житлових умов. Вказана реконструкція не тільки поліпшує житлові умови позивачів, але й є необхідною для їх особистого проживання. Згідно ст. 331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).  

Суд вважає виконаними вимоги ч. 3 ст. 375 ЦК України, відповідно до якої право на забудову здійснюється за умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних та інших норм і правил, а також за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням.  

Згідно зі ст. 55 Конституції України права і свободи людини і  громадянина  захищаються судом. Відповідно до ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема визнання права.  

Відповідно до ст. 386 ЦК України, держава забезпечує рівний захист прав всіх суб'єктів права власності.  

Згідно з ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право заперечується чи не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.  

Суд  вважає, що зібрані по справі докази та встановлені судом фактичні обставини справи, дозволяють задовольнити позов.  

Згідно зі ст. 217 ЦПК України суд,  який  ухвалив  рішення,  може визначити порядок його виконання,  вжити заходів  для  забезпечення  його  виконання,  про  що  зазначає  в рішенні.  

Керуючись ст. ст. 47, 55 Конституції України, ст. ст. 16, 319, 331, 375, 386, 392 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 61, 169, 212-215, 217, 224-226  Цивільного процесуального кодексу України,   СУД    

  В И Р І Ш И В :  

  Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 – задовольнити.  

Визнати за ОСОБА_1 право власності на Ѕ частину житлового будинку № 74 по вулиці Почтовій у м. Одесі під літ. „А” загальною площею 58,0 кв. м., житловою площею 37,4 кв. м., підсобною площею 20,6 кв. м., сараю під літ. „Б” площею 1,5 кв. м., І - вимощення та № 1-3 огорожу, розташованих на земельній ділянці площею 176,0 кв. м.  

Визнати за ОСОБА_2 право власності на Ѕ частину житлового будинку № 74 по вулиці Почтовій у м. Одесі під літ. „А” загальною площею 58,0 кв. м., житловою площею 37,4 кв. м., підсобною площею 20,6 кв. м., сараю під літ. „Б” площею 1,5 кв. м., І - вимощення та № 1-3 огорожу, розташованих на земельній ділянці площею 176,0 кв. м.  

Встановити порядок виконання рішення, згідно з яким, після набрання ним законної сили це рішення є підставою для реєстрації права власності в рівних частках на житловий будинок та надвірні споруди за адресою: м. Одеса,  вул. Почтова, № 74 за ОСОБА_1 і ОСОБА_2.  

Рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача шляхом звернення із заявою про перегляд заочного рішення протягом десяти днів з дня отримання його копії.  

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційному суду через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення у порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.  

  СУДДЯ:           В.К.Гуревський  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація