Судове рішення #6921395

       

   Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И        Справа №2-1080-09

      01 грудня 2009 року                     м. Радомишль

       Радомишльський районний суд Житомирської області в складі    

головуючого – судді Свінцицького Л.В.  

при секретарі Малашевській І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Чайківської сільської Ради Радомишльського району Житомирської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-

В С Т А Н О В И В:  

Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому просить визначити йому додатковий строк достатній для подання заяви про прийняття спадщини після смерті його батька. В підтвердження своїх вимог посилається на те,що його батько ОСОБА_2 помер 04 листопада 2007 року в с.Чайківка Радомишльського району Житомирської області.Ще при житті,батько 10.04.2001 року склав заповіт,в якому заповідає розпоряжатися своїм будинком,та всім майном своїм дітям ОСОБА_1.ОСОБА_3та ОСОБА_4Г.В установлений законом шестимісячний термін він спадщину прийняти не зміг,і тому своєчасно він не зміг звернутися до державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.

В судовому засіданні позивач підтримав свої вимоги, просить визначити додатковий строк в межах двох місяців від дня набуття рішення суду законної сили. Відповідач в судове засідання не з”явився, надіслав суду заяву в якій  просить справу розглядати без його участі, проти позову не заперечує.      

Вислухавши пояснення позивача,свідка,перевіривши матеріали справи,суд задовольняє позовні вимоги позивача з нступних підстав.

Як встановлено судом батько позивача ОСОБА_2помер 04.11.2007 року в с.Чайківка Радомишльського району Житомирської області,що стверджується свідоцтвом про смерть серії І-ТП №075057 виданого 05.11.2007 року.Після його смерті залишилось спадкове майно у вигляді житлового будинку з належними господарськими будівлями,який розташований в с.Чайківка Радомишльського району житомирської області по вул.Будьонівська,45,державний акт на право володіння земельною ділянкою,майновий пай,Ще при житті,ОСОБА_2 Н.Т.,10.04.2001 року склав заповіт,в якому заповідав розпоряжатися своїм будинком,та всім майном в рівних частках своїм дітям ОСОБА_1,ОСОБА_3та ОСОБА_5Позивач у передбачений законом шестимісячний строк не звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини,так як в цей час знаходився на заробітках в містах Росії та в м.Москва.Свідок ОСОБА_3суду пояснив,що позивач є його рідним братом,і вони разом їздили на заробітки в м.Москва.По похорони батька вони приїзджали,поховали його.але потім знову змушені були їхати на заробітки.

Згідно з вимогами ст. ст. 1272,1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

При таких обставинах суд вважає, що позивач пропустив зазначений строк з поважних причин, а тому його вимоги задовольняє.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 130, 174 ЦПК України, ст. ст. 1270,1272,1262 ЦК України, суд-

 

                            В И Р І Ш И В:  

Позовні вимоги задовольнити.

 

Визначити ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1,жителю ІНФОРМАЦІЯ_2 – додатковий строк достатній для подання заяви про прийняття спадщини після смерті його батька ОСОБА_2,померлого 04.11.2007 року – ДВА місяці з дня набрання рішення суду чинності.  

       Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Радомишльський районний  шляхом подачі в 10-денний строк з дня його оголошення заяви про апеляційне оскарження рішення та поданням після цього протягом 20 днів апеляційної.  

      Суддя Радомишльського  

районного суду                     ОСОБА_6.   

                      

       

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація