Судове рішення #6920365

       

                                        Справа № 2-3251/09

                    Р І Ш Е Н Н Я

                І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

19 листопада  2009 року                                                                                    місто Запоріжжя

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя у складі:

головуючого-судді                 Федченко І.М.

при секретарі                     Міхеєнко  Г.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2,  третя особа  ОСОБА_3 , 4-а Запорізька державна нотаріальна контора про продовження строку для прийняття спадщини,

                    В С Т А Н О В И В:

    ОСОБА_1  звернувся до суду з позовом в якому просить продовжити строк для прийняття спадщини після померлої дружини ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

           Позивач зазначив, що він проживає в квартирі АДРЕСА_1. В вищезазначеній квартирі позивач проживав з померлою дружиною, але залишався бути прописаним за адресою: АДРЕСА_2. Квартира АДРЕСА_1 приватизована і згідно свідоцтва про право власності НОМЕР_1 від 22.11.01., виданого Жовтневою районною адміністрацією м. Запоріжжя про що в реєстраційній книзі записано за НОМЕР_2, р.НОМЕР_3 від 03.12.2001р., належить на праві спільної сумісної власності померлій дружині ОСОБА_4 та її сину ОСОБА_2, відповідачу по справі зареєстрованому в даній квартирі. Після смерті дружини позивача є спадкоємці на її майно, яке складається з частини спірної квартири. Спадкоємці першої черги – відповідач -  син ОСОБА_2, позивач -  чоловік ОСОБА_1. та донька померлого сина дружини від першого шлюбу  ОСОБА_5 – ОСОБА_3 – третя особа. Нотаріус відмовила позивачу в прийнятті заяви про прийняття спадщини,  т.я. позивач звернувся до нотаріальної контори  після спливу шести місячного терміну для подачі заяви про прийняття спадщини – 14.09.09. Строк для прийняття спадщини позивач пропустив з поважної причини – за станом здоровя , тому що без сторонньої  допомоги не може пересуватися, тому що дуже погано бачить.

           Тому позивач просить визнати поважною причину пропуску строку на прийняття спадщини після ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, та продовжити строк для прийняття спадщини після ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, до 2-х місяців після набуття чинності рішення суду.

            У судове засідання позивач не з'явився, але надав до суду заяву де просить розглядати справу без його участі, вимоги позову підтримує повному обсязі.

     Відповідач у судове засідання не з’явився, але надав до суду заяву в якій просить розглядати справу без його участі , з вимогами позову згоден.

              Представник третьої особи – четвертої Запорізької державної  нотаріальної контори  не з’явився,  але надав до суду заяву , в якій просить розглядати справу без його участі.

              Третя особа – ОСОБА_3 не з’явилась, повідомлялась належним чином, причини неявки суду не відомі.

              Суд, перевіривши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

    Відповідно до ст.1272 ч.3 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини за поважною причиною, суд може призначити йому додатковий строк, достатній для подачі їм заяви про прийняття спадщини.

           Таким чином, суд вважає, позов підлягає задоволенню, оскільки позивач дійсно пропустив строк для прийняття спадщини за поважною причиною.

    Керуючись ст.10,11,29 ЦПК України, ст..1272 ч.3 ЦК України, суд

                    В И Р І Ш И В :

            Продовжити  ОСОБА_1  строк для прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року,

впродовж  двох місяців з моменту вступу рішення суду в законну силу .

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

    Суддя:                                                                                               І.М.Федченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація