Судове рішення #6914879

 

 ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

  УХВАЛА  

про передачу адміністративної справи  


28 жовтня 2009 р. м. Полтава Справа № 2а-47312/09/1670


  Полтавський окружний адміністративний суд у складі:  

головуючого судді – С.О. Удовіченко,  

при секретарі –  М.П. Ясківець   ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Полтаві  справу за адміністративним позовом   ОСОБА_1  до  Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області  про скасування постанови про адміністративне правопорушення, -  

  В С Т А Н О В И В:  

 13 липня 2009 р.  ОСОБА_1  звернувся до Карлівського районного суду Полтавської області з адміністративним позовом до Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області  про скасування постанови про адміністративне правопорушення.  

Ухвалою Карлівського районного суду полтавської області від 20 липня 2009 року  відкрито провадження у даній справі, а ухвалою  від 28 вересня 2009 року Карлівським районним судом Полтавської області передано справу за підсудністю до Полтавського окружного адміністративного суду.  

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 13 жовтня 2009 року справу прийнято до провадження суду.

Як вбачається із матеріалів справи, позивач звернувся до суду із позовом до Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області  про скасування постанови ВІ 074822  від 04.07.2009 р. про адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення( надалі -КУпАП) .

Пунктом 2 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України( надалі - КАС України) передбачено, що   місцевим загальним судам як адміністративним судам   підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах   про притягнення до адміністративної відповідальності  .  

Згідно ч. 2 ст. 19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.  

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 288 КУпАП постанову посадової особи про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржено в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному КАС України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.  

Позивач (особа, до якої було застосовано адміністративне стягнення посадовою особою ДАІ, ОВС, в компетенції яких було вирішення питання щодо накладення адмінстягнення) має можливість звернутися з адміністративним позовом до цієї особи про визнання неправомірним притягнення до адміністративної відповідальності, який повинен розглядатися за нормами КАС України.  

Згідно пунктом 2 частини 1 статті  22 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо, після відкриття провадження у справі виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності.

Відповідно до статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративна справа, що була передана з одного адміністративного суду до іншого у вищевказаному порядку, розглядається адміністративним судом, до якого вона була направлена. Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

Крім того, відповідно до ч.6 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ" від 06.03.2008, № 2 вразі відкриття провадження в адміністративній справі без дотримання правил предметної підсудності суд повинен передати справу на розгляд адміністративного суду, якому вона підсудна, незалежно від того, на якій стадії розгляду справи виявлено порушення правил цієї підсудності, оскільки суд, який відкрив провадження у справі з таким порушенням, не є компетентним у її розгляді (пункт 2 частини першої статті 22 КАС України). Порушення правил предметної підсудності є підставою для скасування рішень судів нижчих інстанцій з направленням справи на новий розгляд до належного суду.  

На підставі вищевикладеного, керуючись пунктом 2 частини 1 статті 22, статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

 

У Х В А Л И В:  

 Передати адміністративну справу  за позовом  ОСОБА_1  до Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області  про скасування постанови про адміністративне правопорушення  до  Карлівського  районного суду Полтавської області  для розгляду.

Ухвала відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження в 5-денний термін з дня отримання копії ухвали та подання апеляційної скарги протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження в порядку, встановленому статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.    

    Суддя                     С.О. Удовіченко  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація