Судове рішення #6913675

1  

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

  ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  


23 листопада 2009 року м. Полтава Справа № 2а-45461/09/1670


 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Серги С.М.,

при секретарі – Олійник Ю.В.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Полтаві справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Пирятинському районі Полтавської області до Відкритого акціонерного товариства "Пирятинський ливарно-механічний завод" про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, -

 В С Т А Н О В И В:

 09.06.2009  Управління Пенсійного фонду України в Пирятинському районі Полтавської області  (далі - позивач) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Пирятинський ливарно-механічний завод" (далі - відповідач)  про відшкодування витрат на виплату  та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком № 2  за період з 01.04.2009 по 01.06.2009, посилаючись на те, що відповідач порушив порядок відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, через що утворилась заборгованість у розмірі 4911,36 грн.

18.08.2009 від позивача надійшла заява про зміну позовних вимог. Просив стягнути заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пільгових пенсій  за період з 01.04.2009  по 01.08.2009 у розмірі 16558,66 грн.

Представник позивача в судове засідання не з’явився, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, хоча у справі наявні докази, що він належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового розгляду.

Відповідно до частини 2 статті 40 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов'язані завчасно повідомити про це суд. Проте, положення вказаної норми відповідачем виконано не було, що розцінюється судом як неналежне виконання ним процесуальних обов'язків.

Розглянувши подані представником позивача документи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що згідно з приписами статей 14 та 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058 (далі - Закон № 1058-ІV) відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управління Пенсійного фонду України в Пирятинському районі Полтавської області.

Відповідно до абзацу 4 пункту 1 статті 2 та абзацу 3 пункту 1 статті 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 № 400/97-ВР для суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднань, бюджетних, громадських та інших установ і організацій, об'єднань громадян та інших юридичних осіб, а також їх філій, відділень та інших відокремлених підрозділів, що не мають статусу юридичної особи, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського  податку, об'єктом оподаткування за ставкою, що дорівнює 100 % від об'єкта оподаткування, є фактичні витрати  на  виплату  і  доставку пенсій,  призначених відповідно до пунктів  "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку,  передбаченого  статтею 12 Закону України "Про пенсійне  забезпечення".  

Пунктом "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 № 1788-ХІІ передбачено, що працівники, зайняті повний робочий день на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів, і за результатами атестації робочих місць мають право на пенсію на пільгових умовах.  

Отже, відповідач зобов'язаний відшкодовувати   Управлінню Пенсійного фонду України  в Пирятинському районі Полтавської області витрати на витрату та доставку пенсій, призначених за списком № 2, у розмірі 100 % фактичних витрат.

Згідно з пунктом 6.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.03 № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 (далі - Інструкція № 21-1), розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.  

Судом встановлено, що розрахунки сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених застрахованим особам відповідно до пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення",   Управлінням Пенсійного фонду України   в Пирятинському районі Полтавської області  відповідачу надсилались, що підтверджується копіями повідомлень про нарахування пільгових пенсій.  

Згідно з дослідженими судом копіями розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"- "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", відшкодуванню за період з 01.04.2009 по 01.08.2009  підлягали витрати у розмірі   16558,66   грн.

Відповідно до пункту 6.8. Інструкції № 21-1 підприємства  щомісяця  до  25-го   числа   вносять   до Пенсійного  фонду  зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку  пенсій,  призначених  на  пільгових умовах.  

Проте, відповідачем в порушення вимог зазначеної Інструкції витрати на виплату та доставку пільгових пенсій в добровільному порядку не відшкодовані, що підтверджується карткою особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.

Отже, сума заборгованості відповідача по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пільгових пенсій не погашена та становить   16558,66   грн., тому позовні вимоги  Управління Пенсійного фонду України в Пирятинському районі Полтавської області  підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування",  Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування",  Законом України "Про пенсійне забезпечення", статтями  7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-  

 П О С Т А Н О В И В:

 Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Пирятинському районі Полтавської області до Відкритого акаціонерного товариства "Пирятинський ливарно-механічний завод"  про  відшкодування витрат на виплату  та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах,  задовольнити.

Стягнути з Відкритого акаціонерного товариства "Пирятинський ливарно-механічний завод" (вул.Червоноармійська,69, м.Пирятин, код 05773468) заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених за списком №2, за період з 01.04.2009 по 01.08.2009 у розмірі 16558 (шістнадцять тисяч п'ятсот п'ятдесят вісім) гривень 66 (шістдесят шість) копійок на користь Управління Пенсійного фонду України в Пирятинському районі Полтавської області (м.Пирятин, пл.Б.Революції, 2, р/р 25602301294 в ОПЕРВ Полтавського облуправління Ощадбанку МФО 331467, код 22532692).

Копію постанови направити сторонам.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний термін з дня складання постанови в повному обсязі та подачі апеляційної скарги у 20-денний термін після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу  адміністративного судочинства України.  

Повний текст постанови виготовлено 27 листопада  2009 року.

 Суддя                                                                     С.М. Серга

                                                                                   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація