Судове рішення #6913327

  Справа №2-2007

                                                                                                               2009 року

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

заочне

4 листопада  2009 року

 Свердловський міський суд Луганської області  в складі  

головуючого судді                    Маркової Т.Г.,

при секретарі                             Дмитрієвій О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Свердловська цивільну справу за позовом  ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» до ОСОБА_1 про стягнення вартості не облікованої електричної енергії, -

 В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом, в обгрунтування якого вказує, що ТОВ ЛЕО відповідно до діючого законодавства України здійснює свою діяльність з постачання електричної енергії на території Луганської області.

Згідно до ст.1 Закону України „Про електроенергетику” , енергія –електрична чи теплова енергія, що виробляється на об’єктах електроенергетики і є товарною продукцією, призначеною для купівлі – продажу.

У відповідності до п.1.2. Правил користування електричної енергії, затверджених Постановою НКРЕ 31.07.1996 р. № 28 – засоби обліку, це засоби вимірювальної техніки, у тому числі лічильники, які використовуються для визначення обліку електричної енергії та величини споживання електричної потужності відповідно до ч.1 ст.19 Правил користування електричною енергією для населення (далі – Правил), затверджених постановою КМУ від 26.07.1999р. № 1357 – рахунки населення за спожиту електричну енергію здійснюються за діючими тарифами (цінами) для населення на підставі фактичних показань приладів обліку.

Згідно до п.37 Правил енергопостачальник має право: перевіряти справність приладів обліку, знімати показання відповідно до умов договору та проводити обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза приладами обліку;

Згідно до п.42 Правил Споживач електричної енергії зобов’язаний: забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів; невідкладно повідомляти енергопостачальника про недоліки в роботі приладу обліку; оплачувати спожиту електричну енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил…, узгоджувати з енергопостачальником нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювати з метою збільшення споживання електричної потужності.

Відповідно до п.48 Правил, споживач несе відповідальність за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.

У відповідності до вищевказаного,   08 липня 2007   року, під час перевірки дотримання Правил, за адресою: м. Свердловська,   вул.. Партизанська, 24 ,  було виявлено, що відповідачка ОСОБА_1., яка виступає споживачем електричної енергії, порушила Правила…, в частині розкрадання електричної енергії шляхом споживання електричної енергії без приладів обліку, а саме самовільне підключення до електричної мережі зі зміною схеми електролічильника, який працює в зворотну сторону. При цьому електрична енергія споживалась, але не враховувалась приладом обліку, та відповідно не проводилася сплата за фактично використану, при наявності виявленого порушення, електричну енергію.

Відповідно до п.53 Правил вказане порушення Правил зі сторони відповідача було зафіксовано в акті № 13809 від08.07.2007р. про порушення Правил користування електричною енергією для населення, підписаному присутньою при цьому ОСОБА_2

Згідно до п.1.1. Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією, затвердженої Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006р. № 562, остання застосовується для визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією для населення.

Рахунок обсягу та вартості не облікованої електричної енергії, внаслідок порушення Правил по вищевказаному акту та споживання електричної енергії без обліку електролічильника, було розраховано відповідно до розділу 3 Методики та склала 771, 73грн.

До теперішнього часу відповідачка вказану вартість не облікованої електричної енергії не сплатила.

Позивач просить суд постановити рішення, яким стягнути з відповідачки ОСОБА_1 на користь ТОВ „Луганське енергетичне об’єднання” вартість не облікованої електричної енергії в розмірі 771 гр. 73 коп. на р/р № 260313169060 в філії ЛОУ ВАТ «Ощадбанк», МФО 304007, код 31443937, а також витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи – 250 грн. на р/р № НОМЕР_1 в ЛОД ВАТ «ОСОБА_3 Аваль», МФО 304007, код 31443937.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, дав аналогічні пояснення, наполягає на задоволенні позову. Уточнив, що просить стягнути також витрати на та об’яву в газеті про розгляд справи в розмірі 34 гр. 03 коп.

Відповідачка у судове засідання не з’явилася, про поважність причин неявки суд не повідомила. Про час розгляду справи  була належним чином повідомлена, в тому числі через об’яву в газеті, в зв’язку з чим суд визнає її неявку не поважних причин, та вважає можливим розглянути справу у її відсутності, на підставі наявних доказів, постановивши заочне рішення, проти чого не заперечує представник позивача.  

Суд вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як передбачає ст.. 714 ЦК України, за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через  приєднану  мережу одна сторона ( постачальник) зобов’язується надавати другій стороні  ( споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач ( абонент) зобов’язується дотримуватись передбаченого режиму її використання, а також забезпечити безпечну  експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.    

Відповідно до ч.1 п.19 Правил користування електричною енергією для населення (далі – Правил), затверджених постановою КМУ від 26.07.1999р. № 1357 – рахунки населення за спожиту електричну енергію здійснюються за діючими тарифами (цінами) для населення на підставі фактичних показань приладів обліку.

Згідно до п. 37 Правил енергопостачальник має право: перевіряти справність приладів обліку, знімати показання відповідно до умов договору та проводити обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза приладами обліку.

Згідно до п.42 Правил Споживач електричної енергії зобов’язаний: забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів; невідкладно повідомляти енергопостачальника про недоліки в роботі приладу обліку; оплачувати спожиту електричну енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил, узгоджувати з енергопостачальником нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювати з метою збільшення споживання електричної потужності.

Відповідно до п.48 Правил, споживач несе відповідальність за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.

Згідно з актом № 13809 від 08.07.2009 р. про порушення Правил користування електричною енергією для населення ОСОБА_1 допустила порушення Правил користування електричною енергією для населення шляхом  розкрадання електричної енергії шляхом споживання електричної енергії без приладів обліку, а саме самовільне підключення до електричної мережі зі зміною схеми електролічильника, який працює в зворотну сторону. При цьому електрична енергія споживалась, але не враховувалась приладом обліку, та відповідно не проводилася сплата за фактично використану, при наявності виявленого порушення, електричну енергію .

Згідно з розрахунком обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем ППЕЕН складає 1319,23 грн. Розрахунок було проведено згідно до п.1.1.  Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією, затвердженої Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006р. № 562 .

Таким чином, суд приходить до висновку, що заявлені вимоги обґрунтовані, знайшли своє підтвердження у судовому засіданні та підлягають задоволенню.

Суд вважає за необхідне відповідно до ст.88 ЦПК України стягнути з відповідача на користь позивача витрати на інформаційно-технічне забезпечення у сумі 250 грн., сплачені останнім  платіжними дорученнями № 2938 від 27.05.2009 року та № 2282 від 23.04.2009 року \а.с. 2\, а також судові витрати у сумі 51 грн. на користь держави.

На підставі ст.. 714 ЦК України,  Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМУ від 26.07.1999р. № 1357, Закону України „Про електроенергетику”,  ст. 88 ЦПК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, суд ,-

В И Р І Ш И В :

 Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ ”Луганське енергетичне об'єднання”  вартість не облікованої електричної енергії в розмірі 771 гр. 73 коп. на р/р № 260313169060 в філії ЛОУ ВАТ «Ощадбанк», МФО 304007, код 31443937, а також витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи – 250 грн. та 34 гр. 03 коп. за об’яву в газеті про розгляд справи  на р/р № НОМЕР_1 в ЛОД ВАТ «ОСОБА_3 Аваль», МФО 304007, код 31443937, а також на користь держави судовий збір у сумі 51 грн.

Копію заочного рішення негайно надіслати відповідачеві, роз’яснивши йому право протягом 10 днів з дня отримання копії, подати заяву до Свердловського міського суду про перегляд заочного рішення.

Рішення вступає в законну силу через 10 днів після його оголошення, якщо протягом цього часу не надійде заява про оскарження рішення.

Заява про оскарження рішення може бути подана до апеляційного суду Луганської області через Свердловський міський суд протягом 10 днів з дня його оголошення.

  Суддя:                                        Т.Г. Маркова  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація