Судове рішення #6909349

Справа №2-767/09

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

      30 вересня 2009 року. Рахівський районний суд Закарпатської області в складі:                головуючого – судді Тулик І.І.

          при секретарі – Шемота М.І.

          з участю представника позивача – ОСОБА_1  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Рахів справу за позовною заявою

Державного підприємства «Ясінянське лісомисливське господарство»

до

ОСОБА_2

про  

відшкодування шкоди, заподіяної лісопорушенням

 В С Т А Н О В И В :

      Державне підприємство «Ясінянське лісомисливське господарство» заклало позов до  ОСОБА_2 про відшкодування шкоди заподіяної лісопорушенням. Позов мотивовано тим, що 03 квітня 2009 року майстром лісу ОСОБА_3 з участю лісника ОСОБА_4 на території Лазещинського лісництва у кв.22 вид.3, було виявлено скоєння самовільної рубки двох буреломних  та одного сиро ростучого дерев породи ялина звичайна. Загальний об’єм деревини становить 4,64 кбм, матеріальна шкода, завдана лісовому господарству становить 6636 гривень. Лісопорушника ОСОБА_2 було виявлено на місці скоєння лісопорушення. Деревину секвестровано. Оскільки відповідач заподіяну шкоду добровільно не відшкодував, тому ставиться вимога про стягнення з ОСОБА_2 6636 гривень шкоди та 250 гривень судових витрат понесених на сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення.

     Представник позивача  - ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала.

     Відповідач ОСОБА_2 пояснив, що він дійсно зрубав зазначені дерева, однак, сума яка пред’явлена до стягнення, є для нього значно великою, просить зменшити суму відшкодування та розстрочити стягнення, оскільки він та його батьки у даний час ніде не  працюють, його сім’я знаходиться у важкому матеріальному становищі.  

     Заслухавши сторін та дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного висновку.

У відповідності до ст.1166 Цивільного кодексу України, майнова шкода, завдана майну фізичної чи юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.      

     Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення вимог лісового законодавства №17 від 03 квітня 2009 року, ОСОБА_2 вчинив самовільну рубку двох буреломних дерев та одного сироростучого породи ялина, таксова вартість зрубаної деревини становить 116 гривень 58 копійок,  загальна сума шкоди становить 6636 гривень.

     З постанови про адміністративне правопорушення від 03 квітня 2009 року вбачається, що ОСОБА_2 було притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в сумі 85 гривень за вчинення даного лісопорушення.

     Матеріалами, наданими суду доведено, що ОСОБА_2 вчинив самовільну рубку двох вітровальних  та одного сироростучого дерев породи ялина, за що, відповідно до п.1 ч.2 ст.105 Лісового кодексу України, повинен нести відповідальність, як особа, винна у незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев.

     Статтею 107 Лісового кодексу України встановлено, що громадяни зобов’язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України. На підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 року №665 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу», було визначено розмір шкоди, яку заподіяв ОСОБА_2, що становить 6636 гривень.

ОСОБА_2 було надіслано листа з пропозицією відшкодувати заподіяну шкоду, однак відповідач у добровільному порядку шкоду, заподіяну лісовому господарству, не відшкодував.

У відповідності до ст.217 ЦПК України, суд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, надати відстрочку або розстрочити виконання рішення, вжити заходів для забезпечення його виконання.

Враховуючи, що сім’я ОСОБА_2 знаходиться у важкому матеріальному становищі, відповідач у даний час ніде не працює, жодних доходів не отримує, про що свідчить акт обстеження матеріально-побутових умов проживання та довідка Ясінянської селищної ради №2253 від 28 серпня 2009 року, тому суд вважає за можливе зменшити суму шкоди до 1000 гривень, розстрочивши стягнення на шість місяців.

     У відповідності до ст.88 ЦПК України слід стягнути з ОСОБА_2 в користь держави 51 гривню судового збору та на користь ДП «Ясінянське лісомисливське господарство» 250 гривень судових витрат, що були понесені при подачі позову до суду на оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді.

Керуючись ст.ст.10,58,60,88,212,213,217,223 Цивільного процесуального кодексу України, 1166 Цивільного кодексу України, 105,107 Лісового кодексу України, суд

  В И Р І Ш И В :

      Позов задовольнити частково.

     Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, 484, Рахівського району, Закарпатської області, 1000 гривень шкоди заподіяної лісовому господарству на  р/р 31411542700226, код платежу 21081100, розстрочивши стягнення на шість місяців.

     Стягнути з ОСОБА_2 на користь Державного підприємства «Ясінянське лісомисливське господарство» на р/р 26000301000319 в ВОБ 7295 м.Рахів  МФО 372103 - 250 гривень судових витрат.

     Стягнути з ОСОБА_2 в користь держави 51 гривню судового збору.

На рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження у судову палату з цивільних справ апеляційного суду Закарпатської області через Рахівський районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

                     Суддя:       Тулик І.І.

       З оригіналом вірно:

      Суддя Рахівського районного суду:                Тулик І.І.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація