Справа № 2-2487/2009
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
12 жовтня 2009 року Каховський міськрайонний суд Херсонської області
в складі: судді Терещенко О.Є.
при секретарі Яковенко І.А.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Каховка цивільну справу за позовомОСОБА_1 до Каховської міської ради про визначення частки в квартирі та визнання права власності на її частину,
в с т а н о в и в:
У вересні 2009 р. позивачка звернулася до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що їй разом з її матір’юОСОБА_2., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 р. на праві спільної сумісної власності належить квартираАДРЕСА_1
При зверненні до нотаріальної контори для оформлення спадщини на частину квартири належної померлій, їй було запропоновано звернутися до суду для визначення частки кожної з них.
Просила визнати за кожним співвласником квартири АДРЕСА_1 по Ѕ її частини. Визнати за нею право власності на Ѕ частину вказаної квартири в порядку спадкування після смерті матері.
В судове засідання позивачка не з'явилася, надала до суду заяву, в якій на позовних вимогах наполягала, справу просила розглядати за її відсутністю (а.с.13).
Відповідач також надав до суду заяву, в якій не заперечували проти задоволення позову, справу просив розглянути за його відсутністю (а.с.14).
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивачці, разом з ОСОБА_2 на праві спільної сумісної власності належить квартира АДРЕСА_1, однак частки кожної з них не визначені, що відображено в свідоцтві про право власності на житло (а.с.10).
З матеріалів справи вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 р. один із співвласників даної квартири - ОСОБА_2. помирає (а.с.8). Після її смерті залишається спадкове майно у вигляді частки на вищевказану квартиру.
Позивачка являється дочкою померлої, що підтверджується свідоцтвом про її народження (а.с.7), яка постійно проживала в спадкоємній квартирі (а.с.6).
Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Спадщину померлої, ОСОБА_1 відповідно до ст.1268 ЦК України прийняла позивачка, дочка померлої, оскільки остання на момент смерті проживала разом з нею, що підтверджується довідкою про склад сім’ї (а.с.6).
Відповідно до ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст.1270 цього кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Таким чином, суд дійшов висновку, що заявлені позивачкою вимоги підлягають задоволенню, оскільки вона є єдиною спадкоємицею за законом і спадщину прийняла шляхом фактичного керування нею, відмови від прийняття спадщини не заявляла.
Керуючись ст. 21, 55, 124 Конституції України, ст.ст.10, 11, 60, 64, 88, 130, 174, 212, 213-215, 218 ЦПК України, ст.ст.368, 382, 1220, 1223, 1226, 1261, 1268, 1270 ЦК України,
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити за ОСОБА_1, ОСОБА_2 по Ѕ частини квартири АДРЕСА_1, що є у спільній сумісній власності.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на Ѕ частину квартири АДРЕСА_1, житловою площею 29,8 м2, загальною площею 46,7 м2, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 р.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20- денний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
С у д д я: О.Є. Терещенко
- Номер: 22-ц/778/675/17
- Опис: про зміну сторони виконавчого провадження
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-2487/2009
- Суд: Апеляційний суд Запорізької області
- Суддя: Терещенко Олег Євгенович
- Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.12.2016
- Дата етапу: 02.02.2017