Судове рішення #690069
А-15/189


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2007 р.   

Справа № А-15/189   

Господарський суд Івано-Франківської області у складі:

Cудді  Деделюка Бориса Васильовича

при секретарі судового засідання Суфрищук Лесі Василівні

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом   ПТВП "Бост Нафто Трейд", вул.Українська,8а, м. Коломия, Івано-Франківська область, 78200

до відповідача Коломийської ОДПІ. вул Б.Хмельницького,3, м.Коломия,78200

за участю представників сторін:

від позивача: Хоптій М.В.- адвокат, (доручення   від 27.06.06 )

від відповідача: Святненко Р.Б.- стар. деравн. податк. інспектор юр. відділу Коломийської ОДПІ, (довіреність № б/н  від 15.05.2006р.)

          Представникам сторін роз”яснено права та обов”язки передбачені ст.ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України. Згідно поданих клопотань, відповідно до п.2-1 розділу 7 “Прикінцеві та перехідні  положення ”Кодексу адміністративного судочинства України, технічна фіксація судового процесу не здійснюється. Відводу складу суду не заявлено.


в с т а н о в и в:

          ПТВП "Бост Нафто Трейд" звернулося  в суд із позовом до Коломийської ОДПІ  про  визнання довідок про  скасування  реєстрації РРО недійсними.

Позивач підтримав заявлений позов з підстав , викладених в позовній заяві .

Представник відповідача у відзиві на позов та в судовому засіданні  проти позову заперечив, мотивуючи  тим, що прийняте ним  повідомлення-рішення відповідає  вимогам чинного законодавства.

          В попередньому та в судовому засіданнях  представники сторін підтвердили викладену позицію.

Розглянувши документи і матеріали, подані учасниками процесу та зібрані судом, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно  з’ясувавши всі обставини, на яких ґрунтуються їх вимоги та заперечення, давши оцінку доказам, які мають значення для вирішення спору, суд вважає за правильне взяти до уваги наступне.

ПТВП "Бост Нафто Трейд" подано позовну заяву про  визнання  не дійсними довідок Коломийської ОДПІ  № 7047/10/23-309/841 та № 7048/10/23-309/1266  про скасування реєстрації РРО

          З 1 січня 2004р., відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №151 від 29.01.2003р. „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2001р. № 121 „Про терміни переведення суб’єктів підприємницької діяльності на облік  розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій „ суб’єкти підприємницької діяльності при роздрібній торгівлі нафтопродуктами розрахункові операції повинні проводити через спеціалізовані реєстратори розрахункових операцій .

Також державною комісією з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом  до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій визначено ряд спеціалізованих електронних контрольно-касових апаратів для автозаправних станцій, які необхідно використовувати при здійсненні  реалізації пального на АЗС. Технічні вимоги до таких спеціалізованих касових апаратів було затверджено протокольним рішенням Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом при Кабінеті Міністрів України №10 від 15.10.1999р.

Згідно з технічними вимогами такі електронні контрольно-касові апарати мають накопичувати інформацію про обсяги реалізації нафтопродуктів, унеможливлюючи її викривлення персоналом АЗС, а також забезпечувати реєстрацію грошових надходжень та видачу розрахункових документів в єдиному технологічному циклі з відпусканням пального без втручання оператора АЗС.

Згідно ст. 2 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №1776-III від 01.06.2000р. реєстратор розрахункових операцій-пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів.

Відповідно до статті 12 розділу III Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №1776-III від 01.06.2000р.на території України у сферах визначених цим законом, дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті реєстратори розрахункових операцій вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та конструкція і програмне забезпечення яких відповідає конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника. .

Відповідно до абз. 10 ст. 2 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №1776-III державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій-перелік моделей реєстраторів розрахункових операцій та їх модифікацій, які відповідають вимогам  діючих державних стандартів і дозволені для застосування у сфері, визначеній цим законом.

Відповідно до абз. 2 ст. 12 вищезазначеного Закону положення про Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, а також Положення про порядок технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики та Державної податкової адміністрації України.

Статтею 13 цього ж Закону встановлено, що вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Згідно п. 4 „ Положення  про Державний реєстр реєстраторів”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2002р.№ 1315 визначено наступне:

Фіскальні вимоги - установлені законодавством вимоги щодо форми та змісту розрахункових і звітних документів, що друкуються реєстратором розрахункових операцій, (вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, іншими реєстраторами, які не передбачають друкування розрахункових і звітних документів, а також додаткові вимоги щодо реалізації фіскальних функцій спеціалізованими реєстраторами для конкретних сфер застосування).

Спеціалізований реєстратор розрахункових операцій - реєстратор, який додатково забезпечує друкування розрахункових і звітних документів та виконання функцій обліку, обумовлених сферою його  застосування.

Згідно вимог вищезазначеної постанови та додатку 7 до протокольного рішення Державної комісії з питань  впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом від 27.06.02р. № 13 затверджено технічні вимоги  до спеціалізованих електронних контрольно касових апаратів для автозаправних станцій, та встановлено перелік функціональних блоків, які повинні входити до складу ЕККА, а саме :

          - Фіскальний блок - механізм друкування чеків, контрольної стрічки та звітів; -програмно-технічні засоби управління ПРК (електронні пристрої, які безпосередньо забезпечують зв"язок фіскального блока ЕККА з ПРК шляхом передачі команд управління з фіскального блока до ПРК (Паливороздавальна колонка ) (дозволу або заборони  відпускання пального через ПРК) та інформації з ПРК  до фіскального блока  про об"єм пального, що відпускається ПРК по кожному замовленню в продовж всього часу відпускання) ; - індикатори клієнта  та оператора; - пристрій введення інформації (клавіатура) .

          ПТВП "Бост Нафто Трейд" для здійснення розрахункових  операцій по реалізації нафтопродуктів за готівкові кошти використовувало два  реєстратори розрахункових операцій : ЕРА 1401.08 та MINI-600 МЕ. Згідно Додатку до Протокольного рішення  Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю  та управління  товарним і грошовим обігом від 21.01.04р.  № 16  дані РРО не відносяться до спеціалізованих контрольно - касових апаратів для автозаправних станцій згідно вищенаведених вимог.

Суд звертає увагу на те, що пунктом 1 статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №1776-III від 01.06.2000р. із внесеними змінами і доповненнями зобов’язано СПД, що здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг  проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуг) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

          Відповідно до абз. 5 п. 2.12. „Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги)” затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 р. N 614 примусове скасування реєстрації РРО здійснюється при застосуванні РРО не за сферою застосування, визначеною Державним реєстром реєстраторів розрахункових операцій;

          Враховуючи вищенаведене суд приходить до висновку про те, що Коломийською ОДПІ  правомірно,  у відповідності до вимог  п.2.12  Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій  за товари (послуги), затвердженого  Наказом ДПА України від 01.12.2000р. №614 зареєстрованого в Міністерстві юстиції  України від 05.02.01р. за №107/5298  скасовано реєстрацію РРО ЕРА 1401.08 та MINI-600 МЕ, як таких, що не відносяться до спеціалізованих контрольно-касових  апаратів  для автозаправних станцій.

          З огляду на викладене вимоги позивача є  не обґрунтованими, тому в позові слід відмовити.

          На підставі ст.124 Конституції України, керуючись   ст.ст. 94, 158-163  КАС України, суд


ПОСТАНОВИВ:


відмовити в адміністративному позові повністю.

          

Суддя                                                            Деделюк Борис Васильович  

постанова складена в повному обсязі 21.05.07



На постанову господарського суду, яка не набрала законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) постанови через місцевий господарський суд.





Виготовлено в АС "Діловодство суду"

Суфрищук Леся Василівна  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація