Справа №2- 1612 2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 лютого 2007 року Рівненський міський суд
в особі головуючого
судді Кухарця В.М.
за участю секретаря Трет'якової Т.В.
позивача ОСОБА_1
провівши у відкритому судовому засіданні в м.Рівне заочний розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання таким, що втратив право на користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, звернувшись до суду, просить визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право на користування житловим приміщенням квартири АДРЕСА_1, таким чином усунувши їй перешкоди в користуванні цим житлом.
Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідач, який доводиться їй колишнім чоловіком, з 1990 року не проживає у вищевказаній квартирі, котра належить їм на праві користування в комунальному житловому фонді м.Рівне. На даний час ОСОБА_2 як основний наймач житла зареєстрований у спірній квартирі як за місцем проживання, однак з часу припинення між ними шлюбних стосунків у квартирі не проживає, вибувши звідти за невідомою їй адресою.
Такими діями відповідача їй як члену сім'ї наймача створюються перешкоди в користуванні житлом, оскільки змушена сплачувати кошти на житлово-комунальні послуги за всіх зареєстрованих у квартирі мешканців, в тому числі й за колишнього чоловіка, що ставить її сім'ю у скрутне матеріальне становище, а також реєстрація відповідача не дає змоги приватизувати квартиру, зареєструвати туди інших осіб.
Вказує, що не чинила ОСОБА_2 перешкод в користуванні квартирою і той добровільно залишив жиле приміщення, хоча й мав вільний доступ до квартири.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свої вимоги підтримала, просить позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
З'ясувавши обставини по справі та перевіривши їх доказами, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити з таких підстав.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Якщо наймач або члени його сім'ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.
З пояснень позивачки, поданих нею й досліджених судом письмових доказів: довідки НОМЕР_1 від 22.11.2006 р. про реєстрацію за місцем проживання, виданої позивачу ЖКП "Галицьке", свідоцтва про розірвання шлюбу, виданого ОСОБА_1 06 травня 1998 року відділом РАГС м.Рівне вбачається, що позивач є членом сім'ї наймача квартири АДРЕСА_1. Основним, наймачем у вказаній квартирі значиться прописаним (зареєстрованим) колишній чоловік ОСОБА_1 - ОСОБА_2, який з 1990 року там фактично не проживає, забравши з житла свої особисті речі та вибув, не повідомивши сім'ї про своє місце проживання чи перебування.
Як вбачається з Актів від 18 квітня, 17 серпня й 27 жовтня 2006 року, складених комісією ЖКП "Галицьке" за участю сусідів позивачки, ОСОБА_2 не проживає у спірній квартирі з 1990 року. Зазначену обставину також підтвердили суду свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4.
Відповідач в судове засідання не з'явився та, відповідно, про причини своєї відсутності в житловому приміщенні понад встановлений законом строк суду не повідомив. Таким чином, ОСОБА_2 слід визнати таким, що втратив право на користування квартирою.
Керуючись ст.72 ЖК України, ст.ст.10, 11, 60, 88, 212 - 215, 224 - 228 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право на користування квартирою АДРЕСА_1.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення цього рішення; апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд.