РІШЕННЯ
Іменем України
09 листопада 2009 року Справа № 2 – 1557\09 р.
КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
в складі: головуючого – судді Сороки Д. В.
при секретарі - Левчук І. В.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в місті Козятині справу за позовом ОСОБА_1 до Самгородоцької сільської ради Козятинського району Вінницької області про визначення додаткового строку, достатнього для подачі заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ :
Позивачка звернулася в суд з позовом до Самгородоцької сільської ради Козятинського району Вінницької області про визначення додаткового строку, достатнього для подачі заяви про прийняття спадщини.
В обґрунтування вимог позовної заяви позивачка вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її баба по материнській лінії – ОСОБА_2, яка постійно проживала по АДРЕСА_1, після смерті якої залишилось спадкове майно, яке вона бажає прийняти за правом представлення на долю своєї матері ОСОБА_3, що померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, інших спадкоємців за законом у померлої немає.
Однак в шестимісячний строк після відкриття спадщини позивачка не подала до Козятинської держнотконтори заяви про прийняття спадщини, в зв’язку з тим, що була юридично необізнана, щодо тонкощів спадкового права, вважала що прийняла спадщину після смерті баби, так як проживала разом з нею до дня її смерті, при цьому померла ОСОБА_2 була зареєстрована в іншому будинку.
Таким чином, оформити свої спадкові права вона не може, через те, що в шестимісячний строк після відкриття спадщини не подала до Козятинської держнотконтори заяви про прийняття спадщини. Позивачка вважає, що строк для подання заяви про прийняття спадщини пропустила з поважних причин, через свою юридичну необізнаність.
Позивачка в судовому засіданні позов підтримала і підтвердила обставини, вказані в ньому.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомленим про день та час слухання справи, однак від представника відповідача – голови Самгородоцької сільської ради Чернипко М. В. надійшла заява в якій він позов визнає і просить справу розглядати в його відсутності.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу.
Згідно з ч. 4 т. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд вважає, що визнання позову представником відповідача необхідно прийняти, оскільки це не суперечить законодавству і не порушує чиїх – небудь прав та інтересів.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла баба позивачки по материнській лінії – ОСОБА_2 ( а. с. 5), яка проживала на час смерті по АДРЕСА_1 (а. с. 11).
ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла мати позивачки - ОСОБА_3 (а. с. 9).
Позивач є єдиним спадкоємцем за законом за правом представлення , інших спадкоємців у померлої немає, однак в установлений законом шестимісячний строк після відкриття спадщини до Козятинської держнотконтори заяву про прийняття спадщини не подала. Строк для подання заяви про прийняття спадщини позивачка пропустила з поважної причини, через те, що була юридично необізнана, щодо тонкощів спадкового права, вважала що прийняла спадщину після смерті баби по материнській лінії – ОСОБА_2, так як проживала разом з нею до дня її смерті (а. с. 11).
Дані правовідносини регулюються ч.3 ст. 1272 ЦК України, згідно якої за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст. 15 , 16 , 1272 ч. 3 ЦК України, ст.ст. 10,11, 174 , 209, 212, 214- 215 ЦПК України, суд ,-
ВИРІШИВ:
Прийняти визнання позову представником відповідача .
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, до 20 січня 2010 року.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Козятинський міськрайонний суд шляхом подачі в денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя :