Судове рішення #6899580

             № 2-1395\09 року                                                                                                        

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

Іменем України

 06 листопада 2009 року

КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

у складі : головуючого-судді     Сороки Д.В.

              при секретарі     Левчук І. В.

Розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Козятині справу за позовом ОСОБА_1 до Глуховецької селищної ради Козятиського району Вінницької області про визнання права власності на спадкове будинковолодіння, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася в суд з позовом до Глуховецької селищної ради Козятиського району Вінницької області про визнання права власності на спадкове будинковолодіння. В обґрунтування позовних вимог вона вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік  – ОСОБА_2, з яким вона проживала однією сім’єю до дня його смерті в АДРЕСА_1

Позивачка є єдиною спадкоємицею першої черги за законом і в зазначений законом строк спадщину прийняла і вже отримала свідоцтво про право на спадщину за законом на майновий та земельні паї, проте до складу спадкового майна входить також будинковолодіння, розташоване по АДРЕСА_1. Оформити свої спадкові права на будинковолодіння через нотаріальну контору вона не може, так як належного правовстановлюючого документа на будинковолодіння немає, в договорі купівлі-продажу вищевказаного житлового будинку від 12 травня 1980 року, посвідченого виконкомом Глуховецької селищної ради за реєстром № --, придбаного на ім’я її померлого чоловіка ОСОБА_2 у ОСОБА_3., допущено ряд помилок, а саме : в договорі не зазначена адреса будинку, номер реєстру, не вірно зазначене прізвище її чоловіка  - ОСОБА_2 ( в російській транскрипції ) замість ОСОБА_2, з різницею в літеру «І», тому договір не зареєстрований в Козятинському бюро технічної інвентаризації та в технічному паспорті на будинок поставлено відмітку про те, що правовстановлюючі документи на будинок відсутні.

Фактично, позивачка не може отримати правовстановлюючого документу на будинок, а без  нього не може оформити свої спадкові  права, вважає свої права порушеними і просить їх захистити судовим рішенням.

     В  попередньому судовому засіданні позивачка - позов підтримала і підтвердила обставини, вказані в ньому.

   Представник відповідача – Глуховецької селищної ради Козятинського району Вінницької області в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомленим про день та час слухання справи, але до суду від голови Глуховецької селищної ради Козятинського району Нечипорук О. М. надійшла заява, в якій він позов визнає і просить справу розглядати в його відсутності.

Відповідно до ч. 4  ст. 130 ЦПК України при визнанні  позову ухвалюється  судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж  Кодексу.

Згідно з ч. 4  т. 174 ЦПК України у разі визнання  відповідачем позову суд за  наявності для того законних підстав ухвалює рішення  про задоволення позову.

Заслухавши позивача, давши оцінку письмовим доказам, суд вважає, що можливо прийняти визнання позову відповідачем, оскільки це не буде суперечити закону і не буде порушувати прав та інтересів сторін та інших осіб.

Так судом  встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер чоловік позивачки – ОСОБА_2, який постійно проживав по АДРЕСА_1  ( а. с. 6, 7, 19 ).

  Позивачка є єдиним спадкоємцем за законом, так інших спадкоємців ні за законом ні за заповітом немає,  в установлений законом шестимісячний строк спадщину прийняла шляхом подачі в нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини, що стверджується спадковою справою № 390/2007 рік до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2  Козятинської державної нотаріальної контори (а. с. 27 - 30 ).

Позивачка отримала 22 травня 2007 року в Козятинській державній нотаріальній конторі  свідоцтво про право на спадщину за законом на майновий пай колективного сільськогосподарського підприємства смт. Глухівці Козятинського району, що складає 0, 089 відсотків на суму 4562, 48 грн. та земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності КГП «Маяк», розміром 4,02 га (а. с. 16, 17 ).

Проте отримати в Козятинській державній нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину за законом на спадковий жилий будинок, що знаходиться  по АДРЕСА_1, позивачка не може, так як належного правовстановлюючого документа на будинковолодіння немає, в договорі купівлі-продажу вищевказаного житлового будинку, посвідченого 12 травня 1980 року  виконкомом Глуховецької селищної ради за реєстром № --, придбаного на ім’я  померлого ОСОБА_2 у ОСОБА_3., допущено ряд помилок, а саме : в договорі не зазначена адреса будинку, номер реєстру, не вірно зазначене прізвище  чоловіка позивачки  - ОСОБА_2 ( в російській транскрипції ) замість ОСОБА_2, з різницею в літеру «І» (а. с. 8, 9 ).

Однак із довідки Глуховецької селищної ради Козятинського району Вінницької області від 11.09.2009 року за № 1071 вбачається, що згідно запису в господарських книгах за ОСОБА_2, рахується жилий будинок по АДРЕСА_1  ( а. с. 18 ).

 Відповідно до технічного паспорту від 29 грудня 2006 року за ОСОБА_2, рахується жилий будинок – «А», сіни – «а», погріб «Б», сарай «б», убиральня «В», загальною вартістю 22 922 (а. с. 10-12 ).

  Правовідносини, які склались між сторонами, відповідають вимогам ст. ст. 1216, 1223, 1261, 1268 ЦК України, згідно з якими спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців) ; право на спадкування мають особи, визначені у заповіті, а у разі відсутності заповіту право на спадкування за законом, одержують особи , визначені у ст.ст. 1261-1265 ЦК України. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, хто його пережив, та батьки. Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її ; незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

            У відповідності до ст. 25 ЦК України цивільна правоздатність ОСОБА_2 припинилась у момент його смерті, а позивачка є єдиним спадкоємцем першої черги за законом, яка в установлений законом строк прийняла спадщину, але із-за відсутності правовстановлюючого документа на жилий будинок на ім'я спадкодавця не може оформити свої спадкові права, тому його право порушено і підлягає захисту відповідно до ст. ст. 15, 16 ЦК України .

Керуючись ст. 15, 16,1216,1223, 1268 ЦК України, ст.ст. 10,11,209,212,214-215 ЦПК України , суд -

ВИРІШИВ:

Прийняти визнання позову відповідачем.

Позов задовольнити.

              Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно, що залишилось після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, до складу якого  входить : жилий будинок – «А», сіни – «а», погріб «Б», сарай «б», убиральня «В», що знаходиться по АДРЕСА_1, загальною вартістю 22 922 грн.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Козятинський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк   з дня проголошення рішення   заяви про апеляційне оскарження     і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.    

Суддя -                            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація