Справа №2-0-4/07 копія
РIШEHHЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2007 року Недригайлівський районний суд Сумської області в складі:
головуючого - судді Захарченка О.П
при секретарі Нанці Т.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Недригайлів справу за заявою ОСОБА_1 про надання права на шлюб,
ВСТАНОВИВ:
Мешканець села Якименки Недригайлівського району Сумської області ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, звернувся до Недригайлівського районного суду з заявою про надання йому права на шлюб з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, мотивуючи свої вимоги тим, що ОСОБА_2 перебуває в стані вагітності строком 7 місяців і що укладення шлюбу з ОСОБА_2 відповідає його інтересам, але самостійно одружитися на даний час він не може, так як не досяг шлюбного віку.
В судовому засіданні у справі заявник ОСОБА_1, а також батьки заявника, як його законі представники,- ОСОБА_3 і ОСОБА_4 вищевказану заяву підтримали.
Факт вагітності ОСОБА_2 підтверджується довідкою НОМЕР_1 Недригайлівської ЦРЛ від 16 січня 2007 року.
Заявник ОСОБА_1 пояснив суду, що він є батьком дитини, яку має народити ОСОБА_2 Залучена до участі у справі в якості зацікавленої особи мешканка села Маршали Недригайлівського району Сумської області ОСОБА_2 підтвердила об"єктивність пояснень заявника ОСОБА_1 і пояснила суду, що вона також бажає одружитися з заявником.
За змістом досліджених доказів у справі вбачається, що заявник не має захворювань, які б давали підстави для дослідження питання щодо його здатності усвідомлювати значення своїх дій та ( або ) керувати ними, а також відсутні передбачені ст.26 Сімейного кодексу України підстави, які б унеможливлювали перебування ОСОБА_2 і ОСОБА_1 у шлюбі.
Законні представники заявника ОСОБА_4 і ОСОБА_3 пояснили суду, що між їх сином ОСОБА_1 і ОСОБА_2 мають місце добровільні свідомі стосунки, які підтверджують усвідомлене бажання їхнього сина створити сім"ю, проти чого батьки обох сторін заперечень не мають, а після одруження ОСОБА_1 і ОСОБА_2 будуть сприяти злагоді в їх сім"ї.
Згідно ст. 22 Сімейного кодексу України, шлюбний вік для жінки встановлюється у сімнадцять, а чоловіка - у вісімнадцять років.
Згідно ч. 1 ст. 23 Сімейного кодексу України, право на шлюб мають особи, які досягли
шлюбного віку.
Разом з цим, відповідно до вимог ч.2 ст. 23 Сімейного кодексу України, за заявою особи, яка досягла чотирнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на ( шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
На день розгляду даної справи заявник ОСОБА_1 має вік повних 16 років.
3"ясувавши фактичні відносини заявника ОСОБА_1 і ОСОБА_2, як жінки, з якою заявник має намір одружитися, а також інші досліджені обставини справи, які грунтуються на поясненнях осіб, що беруть участь у справі, та на наданих письмових доказах, суд дійшов до переконання про відповідність одруження ОСОБА_1 з ОСОБА_2 інтересам заявника і про наявність достатніх підстав для задоволення заяви у даній справі.
Тому, керуючись ст.23 Сімейного кодексу України, ст.ст. 208, 209, 212-215, 235 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 у даній справі задовольнити.
Надати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканцю села Якименки Недригайлівського району Сумської області, право на шлюб з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканкою села Маршали Недригайлівського району Сумської області.
Це рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Сумської області через Недригайлівський районний суд шляхом подання протягом 10 днів після його проголошення заяви про апеляційне оскарження та подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або шляхом подання апеляційної скарги протягом строку, передбаченого для подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду.
Віддруковано в нарадчій кімнаті.