Судове рішення #6897136

Справа № 2-4992/2009

 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н ЕМ     У К Р А Ї Н И

04 листопада 2009 року  Євпаторійський міськсуд Автономної Республіки Крим

у складі:

            головуючого                     – судді РУЖИЦЬКОЇ Т.В.        

при секретарі                       –           АВДЄЄНКО  К.С.                

розглянувши у попередньому  судовому засіданні в м. Євпаторії позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів  на утримання дитини  та дружини,

В С Т А Н О В И В:

До Євпаторійського міського суду звернулася  ОСОБА_1. з позовом до   ОСОБА_2. про стягнення аліментів на утримання дитини та дружини. Свої вимоги позивачка мотивує тим, що  з   28 жовтня  2006 року перебувають  з відповідачем у шлюбі. Від сумісного шлюбу мають малолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. З травня  2009 року  разом не проживають, в суд подала позов про розірвання шлюбу з відповідачем. Відповідач не допомагає у матеріальному утриманні дитини, не зважаючи на те, що він працездатний, інших дітей на його утриманні немає, він має реальну можливість виплачувати аліменти на утримання дитини. Дитина проживає з нею і знаходиться на її утриманні. Вона не  працює, оскільки  знаходиться у відпустці  по догляду за утриманням дитини, фактично з дитиною знаходяться на утримання своїх батьків. Просить стягнути з відповідача аліменти на утримання сина в  розмірі 1/4 частки його заробітку  щомісячно до повноліття дитини, а також на своє утримання до досягнення сином трирічного віку в  розмірі 1/4 частки його заробітку  щомісячно.

У попередньому судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, дала пояснення аналогічні викладеному у позову, просила позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

            Відповідач в попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі  та не заперечував проти їх задоволення.

            Вислухавши доводи позивачки та відповідача,  дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обгрунтованим та  підлягаючим  задоволенню за наступними підставами.

Судом встановлено, що сторони з 28 жовтня 2006 року перебувають   в зареєстрованому шлюбі, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб. Від  шлюбу мають малолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, що підтверджується копією свідоцтва про народження, в якому сторони записані його батьками.

У зв'язку з народженням дитини, позивачка в даний час здійснює догляд за дитиною до досягнення нею  трирічного віку.

Відповідно до ст. ст. 75, 84 Сімейного кодексу України дружина, чоловік  повинні матеріально підтримувати один одного. Проте, відповідач ухиляється від добровільної допомоги своїй дружині, у зв'язку з чим  суд, враховуючи матеріальне положення  позивачки та відповідача, вважає за необхідне, згідно ст. 80 Сімейного кодексу  України, стягнути з відповідача на користь  позивачки аліменти у розмірі   1/4 частки його заробітку  щомісячно. Аліменти згідно ст. 79 Сімейного кодексу  України стягаються з моменту подачі позову, тобто з  13 жовтня 2009 року, до досягнення сином  віку 3-х років.

Згідно ст. 51 Конституції України і ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття. Проте, відповідач ухиляється від утримання  малолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, який  проживає разом з матір'ю.

В силу ст. 181 Сімейного кодексу України у разі невиконання батьками свого обов'язку утримувати  дітей,  аліменти присуджуються за рішенням суду  в частці від доходу його матері, батька і (або) в твердій грошовій сумі.

Враховуючи, що батьки зобов'язані забезпечити дітям виховання, навчання, розвиток, житло, беручи до уваги матеріальний стан дитини і відповідача, а також вивчивши матеріальний стан кожного із сторін, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення з відповідача аліментів на утримання  дитини до досягнення нею повноліття обгрунтованими і підлягаючими задоволенню, та згідно ст. та згідно ст. 183 Сімейного кодексу України  розмір аліментів необхідно встановити у  розмірі 1/4 частці заробітку відповідача на дитину щомісячно до досягнення нею повноліття.

Таким чином суд вважає за необхідне стягнути з відповідача аліменти на користь позивача на утримання  сина в розмірі  1/4 частці заробітку ( доходів).  щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

Згідно ст. 191 Сімейного кодексу України аліменти на утримання дитини слід стягнути з дня пред'явлення позову, тобто з  13 жовтня 2009 року.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача в дохід держави необхідно стягнути держмито у розмірі 51 грн., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн

На підставі ст. ст. 180-184, 191 Сімейного кодексу України, керуючись ст.  ст. 10, 11, 57-60, 209, 212, 214, 215, 218, 367 Цивільного процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

            Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів  на утримання дитини  та дружини – задовольнити.

Стягнути зі ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженця  АДРЕСА_1, проживаючого  за адресою: АДРЕСА_2, на користь ОСОБА_1,  проживаючої за адресою: АДРЕСА_3,  – аліменти на утримання сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, в розмірі 1/4 частки всіх видів доходу, щомісячно, але не менше  30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 13 жовтня 2009 року, до досягнення  дитиною повноліття .

Стягнути зі ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженця  АДРЕСА_1, проживаючого  за адресою: АДРЕСА_2, на користь ОСОБА_1,  проживаючої за адресою: АДРЕСА_3,  –  аліменти на її утримання в розмірі 1/4 частки всіх видів доходу, щомісячно , починаючи з 13 жовтня 2009 року до досягнення сином трирічного віку.

Стягнення аліментів на  утримання дитини припустити до негайного виконання в межах суми платежу за один місяць.

Стягнути зі ОСОБА_2  державне мито у розмірі 51 грн. в дохід держави та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

СУДДЯ                                 Т.В.РУЖИЦЬКА

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація