КОПІЯ
ВИРОК
ІМ’ЯМ УКРАЇНИ
08 грудня 2009 року м. Харків
Військовий місцевий суд Харківського гарнізону у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду, в складі: головуючого підполковника юстиції Савенка М.Є., за участю секретаря Добробаби Н.А., державного обвинувача – помічника військового прокурора Харківського гарнізону капітана юстиції Гребіника О.М., потерпілого ОСОБА_3, підсудного ОСОБА_4, розглянув кримінальну справу по обвинуваченню військовослужбовця військової частини А-1705, старшого солдата
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця смт. Літин, Літинського району, Вінницької області, українця, ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше не судимого, неодруженого, 21.04.2009 року призваного на строкову військову служби у Збройні Сили України Хмельницьким РВК Вінницької області, до призиву проживав за адресою: АДРЕСА_1
у скоєні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 406 КК України.
Судовим слідством військовий місцевий суд,—
ВСТАНОВИВ:
О 23 годині, 30 жовтня 2009 року, старший солдат ОСОБА_4, в приміщенні штабу військової частини А-1705, дислокованої в м. Харків, на підґрунті надуманого невдоволення відношенням солдата ОСОБА_3 до виконання своїх обов’язків по службі, не перебуваючи з останнім у відносинах підлеглості, розпочав сварку, в ході якої в порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями передбачених ст. ст. 11, 49, 128 Статуту внутрішньої служби та ст. 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, принижуючи при цьому честь і гідність співслужбовця, демонструючи свою уявну перевагу над ним, умисно наніс один удар головою в область носа, чим спричинив потерпілому легкі тілесні ушкодження у вигляді закритого перелому основи спинки носу без зміщення, крововилив та забій на обличчі.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_4 свою вину визнав повністю та дав пояснення які за своїм змістом відповідають вище викладеному.
Враховуючи, що фактичні обставини справи ніхто з учасників судового розгляду не оспорює, беручи до уваги побажання сторін про обсяг доказів, що підлягає дослідженню в судовому засіданні, суд керуючись положенням ч. 3 ст. 299 КПК України, визнав за можливим обмежитись лише оголошенням висновку судово-медичної експертизи, допитом ОСОБА_4 та дослідженням доказів, які характеризують особу підсудного.
За висновком судово-медичної експертизи, ОСОБА_3 спричинені тілесні ушкодження у вигляді закритого перелому основи спинки носу без зміщення, крововилив та забій на обличчі, які за тривалістю розладу здоров’я відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень.
З довідки ВЛК № 1777 від 10.11.2009 року вбачається, що підсудний ОСОБА_4 придатний до військової служби.
Оскільки, ОСОБА_4, завдавши один удар ОСОБА_3, порушив передбачені ст. ст. 11, 49, 128 Статуту внутрішньої служби, ст. 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України статутні правила взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості чим спричинив потерпілому легкі тілесні ушкодження, то суд, ці його дії, піддає кваліфікації за ч. 2 ст. 406 КК України.
При визначенні ОСОБА_4 покарання суд визнає обставинами, що пом’якшують його відповідальність – явку з повинною, щире каяття в скоєному і активне сприяння розкриттю злочину, враховує клопотання потерпілого про пом’якшення покарання і поблажливість до підсудного, крім того приймає до уваги молодий вік ОСОБА_4 й те, що характеризується він виключно позитивно.
Зазначені обставини, що пом’якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу винного, який до кримінальної відповідальності раніше не притягувався, дають суду можливість застосувати до ОСОБА_4 положення ст. 69 КК України, призначивши йому більш м’який вид покарання ніж передбачено санкцією ч. 2 ст. 406 КК України, а передбачений ст. 60 КК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 321, 323, 324, 332-337, 349 КПК України, військовий місцевий суд,—
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_4 визнати винним в скоєні злочину, передбаченого ч. 1 2 ст. 406 КК України і на підставі цього Закону, із застосуванням ст.ст. 69, 60 КК України призначити покарання у виді арешту на гауптвахті строком 3 (три) місяці.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_4 у вигляді нагляду командування військової частини А-1705 до набрання вироком законної сили залишити без змін.
Строк відбуття покарання ОСОБА_4 відраховувати з часу поміщення його на гауптвахту у Дніпропетровському гарнізоні.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до військового апеляційного суду Військово Морських Сил України через військовий місцевий суд Харківського гарнізону на протязі 15 діб з моменту його проголошення.
ВІРНА ЗА НАЛЕЖНИМ ПІДПИСОМ
Головуючий по справі: САВЕНКО М.Є.