РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2007р. справа №4.3\2-488\2007р.
Харківський районний суд Харківської області у складі судді САВЧЕНКО Г.М. при секретарі ВЕНЕДИКТОВІЙ Ю.О. розглянувши у судновому засіданні в залі суду в с. Покотилівка цивільну справа за позовом:
ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Русько-Тишківської сільської ради про визнання права власності
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою в якій просить визнати за ОСОБА_2 право власності на житловий будинок з господарським будівлями розташований за адресою: АДРЕСА_1 як за забудовником та право власності за нею на вищевказаний будинок з господарськими будівлями в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка. Свої позовні вимоги мотивує тим, що житловий будинок з господарськими будівлями, розташований по АДРЕСА_1 було збудовано її чоловіком ОСОБА_2 на земельній ділянці виділеній йому в колгоспі ім. Кірова в 1952р. про що свідчать довідки виконкому Руско-Тишківської сільської ради за НОМЕР_1 і НОМЕР_2 Згідно довідки Виконкому Русько-Тишківської сільської ради НОМЕР_2 вищевказаний будинок зареєстрований в погосподарській книзі Русько-Тишківської сільської ради по с. Р.Тишки під НОМЕР_3, головою господарства значиться ОСОБА_2, але в КП "ХРБТІ" Харківського району будинок за ним не зареєстрований. Після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, вона є спадкоємцем за законом після смерті чоловіка та прийняла спадщину шляхом фактичного вступу до управління і володіння спадковим майном, оскільки постійно проживала спільно із спадкодавцем на час відкриття спадщини, проте не звернулась в нотаріальну контору і не отримала свідоцтво про право на спадщину на спірний житловий будинок.
В судове засідання з'явився представник позивача, який підтримав позовні вимоги позивача, представник відповідача у судове засідання не з'явився, надав суду розписку в якій вказав, що з розглядом справи без його присутності згоден, тому суд, згідно ст.224 ЦПК України, вважає за необхідне вирішити справу на підставі наявних у ній доказів, та ухвалити заочне рішення. Позивач не заперечував проти такого вирішення справи.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи і оцінивши зібрані докази в їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню по наступних підставах.
ОСОБА_2 на земельній ділянці, наданій йому в колгоспі ім. Кірова в 1952 p., про що свідчать довідки виконкому Руско-Тишківської сільської ради за НОМЕР_1 і НОМЕР_2, збудував житловий будинок з прибудовами та господарськими будівлями, розташований по АДРЕСА_1. Згідно довідки Виконкому Русько-Тишківської сільської ради НОМЕР_2. вищевказаний будинок зареєстрований в господарській книзі Русько-Тишківської сільської ради по с Р.Тишки під НОМЕР_3, головою господарства значиться ОСОБА_2, але в КП "ХРБТІ" Харківського району будинок за ним не зареєстрований. Після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, позивач є спадкоємцем за законом після смерті чоловіка та прийняла спадщину шляхом фактичного вступу до управління і володіння спадковим майном, оскільки постійно проживала спільно із спадкодавцем на час відкриття спадщини, проте не звернулась в нотаріальну контору і не отримала свідоцтво про право на спадщину на спірний житловий будинок.
Враховуючи висловлене, суд, відповідно до ст.331 ЦК України, вважає за необхідне визнати за ОСОБА_2 право власності на новостворене нерухоме майно, житловий будинок з прибудовами та господарськими будівлями, розташований по АДРЕСА_1, відповідно до ст.ст. 1261, 1268 ЦК України, вважає за необхідне визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з прибудовами та господарськими будівлями, розташований по АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка, ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.
Керуючись ст.ст.208, 209, 212, 213, 215, 224 ЦПК України ст.ст. 15, 16, 331, 1261, 1268 ЦК України ст.ст. 12, 48 Закону України «Про власність»
ВИРІШИВ: 1\ Визнати за ОСОБА_2 право власності на новостворене нерухоме майно, житловий будинок з прибудовами та господарськими будівлями, розташований по АДРЕСА_1.
2\ Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з прибудовами та господарськими будівлями, розташований по АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка, ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений ст.294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.