№ 2-1051/2009р.
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
1 грудня 2009 року Бершадський районний суд
Вінницької області
В складі головуючого Полотнянка Ю.П.
при секретарі Дончик О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бершадь цивільну
справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Великокиріївської сільської ради Бершадського району Вінницької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Великокиріївської сільської ради Бершадського району про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, посилаючись на те, що після смерті батька ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 відкрилась спадщина на належне йому майно – земельну частку (пай) згідно державного акта серії НОМЕР_1.
Він являється спадкоємцем по закону після його смерті та претендує на спадкове майно, але в нотаріальну контору в шестимісячний термін після смерті спадкодавців з заявою про прийняття спадщини не звернувся, оскільки не знав порядку звернення та хворів.
Просить визначити додатковий строк шість місяців для подання ним до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті батька.
Відповідач позов визнав повністю, про що надав суду письмову заяву, просить справу розглянути в його відсутність.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 являється спадкоємцем після смерті батька ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, по поважній причині не звернувся у встановлений законодавством строк до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.
Згідно ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Таким чином визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи та інтереси інших осіб.
Керуючись ст. 1272 , 1274 ЦК України, ст. 130, 174 ЦПК України, суд,
в и р і ш и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк шість місяців для подання ним до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті батька ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
С у д д я :
- Номер: 2-зз/635/30/16
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-1051
- Суд: Харківський районний суд Харківської області
- Суддя: Полотнянко Юрій Петрович
- Результати справи: інше
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.10.2016
- Дата етапу: 01.12.2016