Рівненський міський суд Рівненської області
м. Рівне, вул. Шкільна, 1, 33028, (0362)26-59-17
___________________________________________________________________________________
Справа №2а-1054/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 травня 2010 року м. Рівне
Рівненський міський суд в складі:
головуючого судді Цвіркун О.С.,
при секретарі Власюк О.В.,
за участю позивача ОСОБА_1 .В.Ю.,
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Рівне справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до лейтенанта ОСОБА_3 інспектора ДПС відділення ДАІ м. Нетішин про скасування постанови, суд,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до лейтенанта ОСОБА_3 інспектора ДПС відділення ДАІ м. Нетішин про скасування постанови.
В адміністративному позові просив суд: переглянути постанову серії ВХ №044706 по справі про адміністративне правопорушення від 09.09.2009 року, як незаконно винесену та змінити захід адміністративного стягнення.
Позивач в судовому засіданні позов підтримав, з підстав, зазначених в ньому та просив суд його задоволити.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, постанову в справі про адміністративне правопорушення вважає законною та просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
Суд, заслухавши пояснення сторін, всебічно дослідивши докази по справі, вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини: 09 вересня 2009 року, інспектором ДПС ВДАІ м. Нетішин ОСОБА_3 було винесено постанову серії ВХ №044706 від 09.09.2009 року та притягнуто ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 260 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів не поширюються на публічно-правові справи: про накладення адміністративних стягнень, тобто ці справи підлягають розгляду у судах загальної юрисдикції у порядку адміністративного судочинства.
Згідно ч. 5 ст. 288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
Відповідно до ст. 288 КУпАП Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Згідно ст. 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, інспектором, при накладенні на ОСОБА_2
адміністративного стягнення не була з'ясована, жодна з вищезазначених обставин і як наслідок постанова винесена не об'єктивно та упереджено.
Згідно ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, ( установлених КУпАП та іншими законами України. При накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Суд, врахувавши всі обставини, передбачені ст. 33, 34 КУпАП приходить до переконання , що правопорушення є малозначним.
Статтею 22 КУпАП, передбачено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган, уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись щодо нього усним зауваженням.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 251, 268, 272, 280, 287, 288, 289 КУпАП, ст. 17, 71, 112, 160-163 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_2 до лейтенанта ОСОБА_3 інспектора ДПС відділення ДАТ м. Нетішин про скасування постанови - задоволити.
Переглянути постанову серії ВХ №044706 від 09.09.2009 року по справі про адміністративне правопорушення, як незаконно винесену та змінити захід адміністративного стягнення.
Звільнити ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності, обмежившись щодо нього усним зауваженням.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Рівненський міський суд.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Рівненського міського суду О.С.Цвіркун