КОПІЯ
Справа №2-117/07 2007 рік
Рішення
іменем України
08 лютого 2007 року Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого: судді Лященка О.В. при секретарі: Шафатинській О.В. з участю позивача: ОСОБА_1.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Володимир-Волинський цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про визначення частки в спільному майні подружжя та встановлення права власності,-
встановив:
ОСОБА_1. звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2. про визначення частки в спільному майні подружжя та встановлення права власності.
В позовній заяві посилається на ту обставину, що з відповідачем вона
перебуває у шлюбі з ІНФОРМАЦІЯ_1року. Шлюб було зареєстровано
сільською радою села АДРЕСА_2, Володимир - Волинського району,
Волинської області.
Відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Володимир-Волинському ІНФОРМАЦІЯ_3року внесено актовий запис за НОМЕР_1про реєстрацію розірвання між ними шлюбу.
За час перебування в шлюбі, 28 грудня 1989 року вони отримали з відповідачем кооперативну квартиру, де проживають по даний час. Вартість квартири ними за спільні кошти повністю сплачено 27.03.1992 року і остаточно погашено позику Держбанку.
Згідно рішення виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради НОМЕР_2від 21.04.2005 року на ім'я відповідача ІНФОРМАЦІЯ_2року видано свідоцтво про право власності на цю квартиру. Відповідно документальних даних про те що вона є співвласником даної квартири не має.
Таким чином, незалежно від того на чиє ім'я видано свідоцтво про право власності на квартиру вже після розірвання шлюбу, за нею встановлюється право власності на 1\2 квартири, так як це майно було набуте під час перебування в зареєстрованому шлюбі.
Провести поділ даної квартири в натурі не можливо, поскільки вона знаходиться в багатоповерховому будинку, а тому виділити два окремих
2
ізольованих приміщення придатних для проживання не має технічної можливості. Згідно технічного паспорта вартість квартири станом на 10.05.2005 року становить 36789 грн.
Просить визначити її частку та визнати її власником 1\2 частини квартири НОМЕР_3, яка знаходиться в місті Володимир-Волинському по АДРЕСА_1
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1. позов підтримала, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві. Просить його задовільнити, з підстав, викладених в позовній заяві.
Відповідач ОСОБА_2. в судове засідання за викликом суду не з"явився, однак подав суду заяву про визнання позову, справу просить розглянути у його відсутності.
Заслухавши пояснення позивачки, перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення повністю з наступних підстав.
Судом встановлено, що сторони по справі з ІНФОРМАЦІЯ_1року перебували у зареєстрованому шлюбі. Шлюб було зареєстровано сільською радою села АДРЕСА_2, Володимир - Волинського району, Волинської області.
Відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Володимир-Волинському ІНФОРМАЦІЯ_3року внесено актовий запис за НОМЕР_1про реєстрацію розірвання між ними шлюбу.
Відповідно до ст.60 СК України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності.
Матеріалами справи стверджується, що за час перебування в шлюбі, 28 грудня 1989 року сторони отримали кооперативну квартиру, де проживають по даний час. Вартість квартири ними за спільні кошти повністю сплачено 27.03.1992 року і остаточно погашено позику Держбанку. Згідно рішення виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради НОМЕР_2від 21.04.2005 року на ім'я відповідача ІНФОРМАЦІЯ_2року видано свідоцтво про право власності на цю квартиру.
Згідно ст.63 СК України, дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
У відповідності до ст. 68 СК України, розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності на майно, набуте за час шлюбу.
Згідно ст.69 СК України, дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.
У відповідності до ст.70 СК України, у разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо Інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
Суд вважає, що позовні вимоги позивачки в частині виділення їй із спільного майна подружжя Уг частини квартири НОМЕР_3, яка знаходиться в місті Володимир-Волинському по АДРЕСА_1та визнання за нею
3
права власності на цю частку, підлягають до задоволення, оскільки не суперечать закону та визнаються відповідачем.
На підставі ст.ст. 60, 63, 68-71 СК України, керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 213-215 ЦПК України, суд-
вирішив:
Позов задовільнити.
Виділити ОСОБА_1 із спільної сумісної власності подружжя ½ (одну другу) частину квартири НОМЕР_3, яка знаходиться в місті Володимирі-Волинському по АДРЕСА_1та визнати за нею право власності на цю частку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: /підпис/ О.В.Лященко
З оригіналом вірно:
Суддя Володимир-Волинського міського суду О.В.Лященко