КОПІЯ
Справа № 2-187/07Р. 2007 рік
Рішення
іменем України
09 лютого 2007 року Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого: судді Лященка О.В. при секретарі: Шафатинській О.В. з участю позивачки: ОСОБА_1. відповідача: ОСОБА_2.
розглянувши на попередньому судовому засіданні в залі суду в м.Володимир-Волинський цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання повнолітньої непрацездатної дитини,-
встановив:
ОСОБА_1. звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2. про стягнення аліментів на повнолітню дитину у зв'язку з її непрацездатністю.
В позовній заяві посилається на ту обставину, що відповідач по справі є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження. Донька є інвалідом дитинства другої групи, інвалідність висновком Нововолинської МСЕК № НОМЕР_1року доньці встановлено довічно.
Відповідач з сім»єю не проживає, не надає на утримання дитини-інваліда матеріальної допомоги, хоча є пенсіонером Міністерства Оборони, а отже може надавати їй таку допомогу.
Розмір аліментів визначає у частці від всіх видів його заробітку в розмірі 1/4 частини, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно пожиттєво.
В судовому засіданні під час попереднього розгляду справи позивачка ОСОБА_1. позов підтримала та просить його задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.
Відповідач ОСОБА_2. в судовому засіданні під час попереднього розгляду справи позов визнав, не заперечує проти його задоволення, про що подав відповідну заяву.
Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов слід задовільнити.
Згідно ст. 198 СК України, батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати.
Судом встановлено, що відповідач по справі ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження.
Сторони не оспорюють ту обставину, що донька є інвалідом дитинства другої групи, інвалідність висновком Нововолинської МСЕК № НОМЕР_1року доньці встановлено довічно.
Позивачка ствердила, що дитина проживає з нею і вона як матір не в змозі забезпечити їй належний рівень життя. Дана обставина також стверджується матеріалами справи.
2
Враховуючи викладене, суд вважає, що позов слід задовільнити частково, оскільки мінімальний розмір аліментів, про який зазначає позивачка, Сімейним Кодексом України для непрацездатних повнолітніх дітей, не встановлено.
Враховуючи викладене, розмір аліментів суд визначає в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку відповідача, починаючи з дня звернення позивачкою до суду і довічно.
На підставі ст. ст.198-200, 184 СК України, керуючись ст.ст.10, 60, 88, 130, 174 214, 215, 367 ЦПК України, суд -
вирішив: Позов задовільнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, уродженця м. Нижній Новгород (Горький), Російської Федерації, в користь ОСОБА_1, аліменти на утримання повнолітньої непрацездатної доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження, в розмірі 1/4 (одна четверта) частина всіх видів заробітку, починаючи з 26 січня 2007 року і довічно, а також стягнути в дохід держави 51 гривню судового збору та в користь територіального управління Державної судової адміністрації у Волинській області 30 грн. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи. В решті позову відмовити.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає обов'язковому негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: О.В. Лященко
З оригіналом вірно:
Суддя Володимир-Волинського міського суду Лященко