Справа № 2-3417/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
30 листопада 2009 року місто Сімферополь
Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді Іщенка І.В., при секретарі Граб О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа - ВГІРФО Сімферопольського РВ ГУ МВС України в АР Крим про усунення перешкод в користуванні власністю
в с т а н о в и в :
Звертаючись з позовом до суду ОСОБА_3 просить усунути перешкоди у користуванні жилим приміщенням, що йому чинять відповідачі. Позов мотивований тим, що він є власником будинку № 15 по вул. Підгірна в с. Дубки Сімферопольського району АР Крим де зареєстровані відповідач у справі. В цей час відповідачі не проживають будинку, а позивач не має змоги розпорядитися своїм майном оскільки там зареєстрований відповідач.
Позивач позовні вимоги підтримав, просив розглянути справу за його відсутністю (а.с. 28).
Відповідачі про час і місце судового засідання повідомлялися належним чином, про причину неявки не повідомили (а.с. 26-27).
Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням статті 224 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Судом встановлено , що у будинку № 15 по вул. Підгірна в с. Дубки Сімферопольського району АР Крим, який належить позивачу, відповідачі прописані у якості бувших членів сім’ї власника і не проживають там з 2007 року (а.с.7-12, 14-16).
Об'єкт власності - жиле приміщення, тому режим проживання в ньому регулюється нормами ЖК. Таким чином, між сторонами склалися житлові правовідносини.
Право члена сім’ї власника жилого будинку, який не є співвласником, на користування цим будинком відповідно до статті 156 ЖК обумовлено наявністю сімейних відносин із власником і спільним із ним проживанням в даному будинку.
Відповідно до частини 2 статті 405 ЦК України член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Договори, щодо особливого використання майна сторонами не укладались.
Відповідно до статті 391 ЦК України власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, навіть якщо ці порушення не були поєднані з позбавленням володіння, та відшкодування заподіяних цим збитків.
Звернення позивача з позовом вимоги якого обґрунтовані статтею 391 ЦК України відповідає правовідносинам, що склалися між сторонами, а його порушене право власника жилого будинку підлягає захисту.
На підставі викладеного , суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.
На підставі статті 156 Житлового кодексу України, статей 391, 405 Цивільного Кодексу України, керуючись статтями 10, 11, 58-60, 209, 212, 214-215, 218, 224-226 ЦПК України, суд
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа - ВГІРФО Сімферопольського РВ ГУ МВС України в АР Крим про усунення перешкод в користуванні власністю задовольнити.
Усунути перешкоди в здійснені права власності будинком № 15 по вул. Підгірна в с. Дубки Сімферопольського району АР Крим, що належить ОСОБА_1, шляхом анулювання реєстрації ОСОБА_2, ОСОБА_3 за зазначеною адресою.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через Сімферопольський районний суд АР Крим шляхом подачі в 10-дений строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку, що передбачений частиною 4 статті 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя