Справа № 2-3387/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 листопада 2009 року місто Сімферополь
Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді Іщенка І.В., при секретарі Граб О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Урожайнівської сільської ради Сімферопольського району АР Крим (далі ОСОБА_2), ОСОБА_3 про встановлення факту прийняття спадщини визнання права власності на спадкове майно
в с т а н о в и в:
Звертаючись до суду позивач просить встановити факт прийняття спадщини після смерті батьків ОСОБА_4, ОСОБА_5 та визнати за ним право власності у порядку спадкування на домоволодіння по вул. Гагаріна, 102 в с. Урожайне Сімферопольського району АР Крим, який належав батькам. Позов мотивований тим, що право власності не було зареєстровано в БТІ, тому він не має можливості скористуватися своїм правом на спадщину.
Позивач позовні вимоги підтримав, про що надав суду листа.
ОСОБА_2, відповідач позов визнали, просили розглянути справу за їх відсутністю (а.с. 33,37).
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_6, померлий 14 грудня 1994 року, ОСОБА_5, яка померла 10 листопада 2008 року доводилися батьками позивачу (а.с. 7-10). Після їх смерті заведено спадкову справу за заявою позивача (а.с.67-74). Відповідно до даних погосподарської книги право власності на будинок по вул. Гагаріна, 102 в с. Урожайне Сімферопольського району АР Крим зареєстровано за ОСОБА_4 (а.с. 11-13).
Виходячи з роз’яснень Державного Комітету України з питань ЖКГ від 12 серпня 2002 року № 4/3-606 та державного Комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 23 березня 1999 року № 12/5-126 суд вважає, що за життя ОСОБА_6 був власником домоволодіння по вул. Гагаріна, 102 в с. Урожайне Сімферопольського району АР Крим, у відповідності до чинного на той час законодавства.
Відповідно до статті 392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою собою, а також в разі втрати ним документа який засвідчує право власності.
ОСОБА_7 фактично прийняла спадщину після смерті ОСОБА_4 як спадкоємиця першої черги (а.с. 15-24). Після смерті ОСОБА_7, фактично прийняв спадщину проживаючи в спадковому будинку позивач, як спадкоємець першої черги (а.с. 22, 68).
Відповідно до статті 549 ЦК УРСР визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.
Згідно зі статтею 548 ЦК УРСР для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець його прийняв. Прийнята спадщина визнається такою, що належить спадкоємцю з часу відкриття спадщини.
Після смерті батьків, позивач вступив в розпорядження і володіння спадщиною проживаючи в спадковому домі, а даних про наявність інших спадкоємців судом не встановлено (а.с. 69,70).
У відповідності до частини 3 статті 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом з спадкодавцем на час відкриття спадщини вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Даних про наявність заборон відчуження зазначеного майна, а також про порушення прав та обов`язків третіх осіб судом не встановлено (а.с. 67).
Таким чином, визнання відповідачами пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі викладеного , суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог в цій частині.
Відповідно до статей 81, 88 ЦПК України судовий збір підлягає до стягненню з позивача.
На підставі статей 392, 1268 ЦК України, керуючись статями 10, 11, 58-60, 88, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, суд
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до Урожайнівської сільської ради Сімферопольського району АР Крим, ОСОБА_3 про встановлення факту прийняття спадщини визнання права власності на спадкове майно задовольнити.
Встановити факт прийняття спадщини після смерті ОСОБА_6, померлого 14 грудня 1994 року, за ОСОБА_5.
Визнати право власності на спадщину у вигляді домоволодіння по вул. Гагаріна, 102 в с. Урожайне Сімферопольського району АР Крим, за ОСОБА_1, який проживає ІНФОРМАЦІЯ_1, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_5, померлої 10 листопада 2008 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку передбаченому частиною 4 статті 295 ЦПК України.
Суддя