Справа №2-2740/2009
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
26.10.2009 р. м. Сімферополь
Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Сафонова В.В., при секретарі Фірсової О.А.
розглянувши у судовому засіданні у м. Сімферополі справу за позовом ОСОБА_1 до Гвардійської селищної ради Сімферопольського р-ну та ОСОБА_2 про продовження строку на прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся в суд з позовом і просить суд на підставі ст.ст.1 233 і 1272 ч.3 ЦК України визнати поважною причину пропуску строку для подачі у нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини та надати йому додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини.
Вимоги мотивовані тим, що після смерті 10.05.2008 р. ОСОБА_2 Мідата відкрилася спадщина, про що йому не було відомо, тому як він не знав, що на його ім’я був написаний заповіт померлим і лише у червні 2009 р. йому стало відомо про такий заповіт, тому він вважає, що строк подачі заяви нотаріусу про прийняття спадщини він пропустив з поважної причини.
У судовому засіданні позивач підтримав позов та просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі, наполягаючи на задоволенні позову.
Відповідач у судове засідання не з’явився, направив до суду заяву, згідно з якої позов визнав і просив суд розглянути справу у відсутності представника відповідача.
Заслухавши пояснення позивача, та дослідивши додані до справи докази, суд вважає, що позов обґрунтований на законі і підлягає повному задоволенню, оскільки причини, з яких встановлений законом шостимісячний строк для прийняття спадщини пропущений позивачем є поважним, у зв'язку з чим суд вважає за можливим, згідно зі ст. 1272 ЦК України надати позивачу додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини.
Згідно ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подачі їм заяви про прийняття спадщини.
На підставі ст. 1272 ч.3 ЦК України, керуючись вимогами ст.ст. 58-60, 212-215, 218, 222, 223, 294-296 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до Гвардійської селищної ради Сімферопольського р-ну та ОСОБА_2 про продовження строку на прийняття спадщини задовольнити в повному обсязі і встановити йому додатковий строк – 1 (один) місяць для подачі заяви нотаріусу про прийняття спадщини.
Рішення суду набуває законної сили протягом 10 (десяти) днів від дня проголошення рішення, якщо заява про апеляційне оскарження рішення суду не була подана. Якщо була подана заява про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 (двадцяти) днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, то рішення суду набуває законної сили після закінчення цього строку. Апеляційна скарга може бути подана без попередньої подачі заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в десятиденний строк, встановлений для подачі заяви про апеляційне оскарження. У випадку подачі апеляційної скарги рішення, якщо воно не скасовано, набуває законної сили після розгляду справи апеляційним судом. Заява про апеляційне оскарження й апеляційна скарга подаються в Апеляційний суд АР Крим через Сімферопольський районний суд АР Крим. Копія апеляційної скарги одночасно направляється особою, що ії подає, у суд апеляційної інстанції.
Головуючий суддя: В.В. Сафонов