Справа № 22-8335/2008 р. Головуючий 1 інстанції- Неминущий Г.Л.
Категорія 23 Доповідач-Рецебуринський Ю.Й.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2008 р. Апеляційний суд Донецької області
в складі: головуючого- Бугрим Л.М.
суддів- Рецебуринського Ю.Й., Резнікової Л.В. при секретарі- Голубцові А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за апеляційною скаргою Державного підприємства «Вугільна компанія «Краснолиманська»
на ухвалу Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 28 жовтня 2008 року по справі за позовом Державного підприємства (далі- ДП) «Вугільна компанія «Краснолиманська» до ОСОБА_1, Святогірської міської ради, третя особа- Словянський міський відділ земельних ресурсів про визнання договору оренди земельної ділянки та визнання рішення Святогірської міської ради від 18.12.2006 р. в частині надання в оренду земельної ділянки недійсними,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою судді Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 28 жовтня 2008 р. провадження за вказаним позовом було закрито у зв'язку з тим, що справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а спір повинен розглядатися у адміністративному судочинстві.
На цю ухвалу від ДП надійшла апеляційна скарга, в якій воно просить ухвалу скасувати і передати справу до того ж суду для розгляду по суті.
Вказує, що суд постановив ухвалу з порушенням норм процесуального права, оскільки даний спір виник із цивільних (земельних) правовідносин, які підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства.
В судовому засіданні представник ОСОБА_3 апеляційну скаргу підтримала, просила ухвалу скасувати.
Представник відповідача ОСОБА_1 за довіреністю ОСОБА_2 проти апеляції заперечувала, просила ухвалу залишити без змін.
Представники Святогірської міської ради та Словянського міського відділу земельних ресурсів, належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явились, в заявах просили прийняти рішення на розсуд суду.
Заслухавши доповідь судді, дослідивши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що апеляційну скаргу слід задовольнити з наступних підстав.
Закриваючи провадження по справі суд, підставою цього, вказав на наявність спору, який вирішується в порядку адміністративного судочинства, а саме- п.4 ч.1 ст.17 КАС України, спір за зверненням суб'єкта владних повноважень. Однак, як вбачається із позову до суду звернулась юридична особа- державне підприємство. Крім того, фактично спір іде про спірну земельну ділянку, а ці спори розглядаються у порядку цивільного судочинства.
Таким чином, апеляційний суд вважає, що ухвалу постановлено з порушенням норм процесуального права, що є підставою для її скасування і направлення справи для вирішення питання про відкриття провадження.
Керуючись ст. ст. 307 ч.2 п.4, 312 ч.1 п.3, 314 ч.1 п.6, 315 ЦПК України, апеляційний суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу «Вугільна компанія «Краснолиманська» задовольнити.
Ухвалу Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 28 жовтня 2008 року скасувати.
Справу за позовом Державного підприємства «Вугільна компанія
«Краснолиманська» до ОСОБА_1, Святогірської міської ради, третя особа- Словянський міський відділ земельних ресурсів про визнання договору оренди земельної ділянки та визнання рішення Святогірської міської ради від 18.12.2006 р. в частині надання в оренду земельної ділянки недійсними направити до суду 1-ї інстанції для вирішення питання про відкриття провадження по справі.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.