КОПІЯ
Справа №2-177/07 p. 2007 рік
Рішення
іменем України
08 лютого 2007 року
Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого: судді Лященка О.В. при секретарі: Шафатинській О.В. з участю позивача: ОСОБА_1. представника відповідача: ОСОБА_3. третьої особи на стороні відповідача без самостійних вимог: ОСОБА_4.
розглянувши на попередньому судовому засіданні в залі суду в м.Володимир-Волинський цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Лудинської сільської Ради Володимир-Волинського району, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог ОСОБА_4, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-
встановив:
ОСОБА_1. звернулась до суду з позовом до Лудинської сільської Ради Володимир-Волинського району, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог ОСОБА_4., про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, що відкрилась після смерті її баби, ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1року.
В позовній заяві посилається на ту обставину, що вона являється онукою померлої і, відповідно до закону, має право на спадщину, яка відкрилась після смерті її баби. Шестимісячний строк для прийняття спадщини пропустила, хоча фактично прийняв спадщину, в зв'язку із виїздом на роботу в Російську Федерацію. Просить визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини за законом, що відкрилась після смерті ОСОБА_2.
В судовому засіданні під час попереднього розгляду справи позивач ОСОБА_1. позов підтримала, в своїх поясненнях послалась на обставини, викладені в позовній заяві, просить позов задовільнити і визначити додатковий строк для прийняття спадщини за законом, що відкрилась після смерті її бабусі, ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1року, тривалістю в три місяці.
Представник відповідача - Лудинський сільський голова ОСОБА_3. позов визнав, не заперечує проти його задоволення, суду пояснив, що дійсно позивачка є онукою померлої ОСОБА_2, після її смерті фактично прийняла спадщину, однак виїжджала за межі України на роботу.
Третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог ОСОБА_4. не заперечує проти задоволення позову, суду пояснила, що вона та позивачка є рідними сестрами та, відповідно, онуками померлої ОСОБА_2, після її смерті позивачка фактично прийняла спадщину, однак виїжджала за межі України на роботу, а тому не змогли вчасно подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контрой.
Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно ч.З ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
2
Судом встановлено, що позивачка по справі дійсно є онукою ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1року, фактично прийняла спадщину, яка відкрилась після смерті її баби, однак пропустила встановлений строк для її прийняття.
Суд вважає, що позивачка пропустила встановлений строк для прийняття спадщини з поважних причин, оскільки перебувала на роботі за кордоном, дана обставина відповідачем та третьою особою на стороні відповідача без самостійних вимог визнана і не заперечується, а тому позов підлягає до задоволення І позивачу необхідно визначити додатковий строк для прийняття спадщини, який суд визначає тривалістю в три місяці. На підставі ст.1272 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 60, 130, 174,213-215 ЦПК України, суд-
вирішив:
Позов задовільнити.
Визначити ОСОБА_1додатковий строк для прийняття спадщини, що відкрилась після смерті її баби, ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1року, тривалістю в три місяці.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: / підпис / О.В.Лященко
З оригіналом вірно:
Суддя Володимир-Волинського міського суду О.В.Лященко