Справа № 570/2815/14-к
Номер провадження 1-кс/570/353/2014
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 червня 2014 року
Рівненський районний суд Рівненської області в особі:
судді (слідчого судді) Красовського О.О.
при секретарі Беднарчук Г.П.
з участю:
прокурора Дьомкіна Н.В.
підозрюваного ОСОБА_1
слідчого Солонович І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Рівне клопотання старшого слідчого СВ Рівненського РВ УМВС України в Рівненській області капітана міліції ОСОБА_2, за погодженням з прокурором Рівненського району Дьомкіним Н.В. про застосування запобіжного заходу: домашній арешт (матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42014180180000004 від 23.01.2014, за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.389 КК України) відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, українця, розлученого, раніше судимого, непрацюючого, військовозобов’язаного, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_4, -
в с т а н о в и в :
В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, ОСОБА_1, будучи засудженим згідно вироку Рівненського районного суду від 19.09.2013 ч. 3 ст. 15 за ч.1 ст.185 КК України до покарання у виді 240 годин громадських робіт, порушив порядок та умови відбування вказаного покарання та ухилився від відбування вказаного покарання. Так, на підставі розпорядження Рівненського районного суду від 23.10.2013 про виконання вироку від 19.09.2013, засудженого ОСОБА_1 24.10.2013 інспектором Рівненського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції УДПтС України в Рівненській області було поставлено на облік в кримінально-виконавчій інспекції, 17.12.2013 останнього попереджено про кримінальну відповідальність за ч.2 ст.389 КК України та видано йому направлення для відбуття покарання до Новоукраїнської сільської ради Рівненського району, де останній повинен був з 18.12.2013 приступити до відбування громадських робіт. Однак, засуджений ОСОБА_1 всупереч вимог ст.37 КВК України, до виконання громадських робіт без поважних причин не приступив, у зв’язку із чим, в його діях наявні ознаки злочину, передбаченого ч.2 ст.389 КК України. 30.01.2014 ОСОБА_1 оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченому ч.2 ст.389 КК України та допитано як підозрюваного. Допитаний як підозрюваний ОСОБА_1 вину у вчиненні інкримінованого йому злочину, передбаченого ч.2 ст.389 КК України визнав повністю. Згідно ч.4 ст.12 КК України злочин, передбачений ч.2 ст.389 КК України, відноситься до категорії злочинів невеликої тяжкості, та передбачає покарання у вигляді арешту на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до трьох років. Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені: ч.1 п.1 ст.177 КПК України - переховуватися від органів досудового розслідування та суду; ч.1 п.4 ст.177 КПК України - перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином. За таких умов слідчий просить суд обрати відносно підозрюваного запобіжний захід у виді домашнього арешту.
В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання та пояснив суду про обставини, що описані вище.
Підозрюваний ОСОБА_1 не заперечив своєї причетності до вчинення вказаного злочину. Не заперечив проти обрання стосовно нього запобіжного заходу – домашнього арешту.
Заслухавши пояснення слідчого, підозрюваного, думку прокурора, який підтримує клопотання, оскільки для цього є всі підстави, суд вважає, що клопотання підлягає до задоволення.
Згідно ст.194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов’язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про:
1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення;
2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 КПК України, і на які вказує слідчий і прокурор;
3) недостатність застосування більш м’яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Про наявність обґрунтованої підозри вчинення ОСОБА_1 кримінального правопорушення свідчать його пояснення, які повністю узгоджуються із доказами, наявними в матеріалах кримінального провадження.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені: ч.1 п.1 ст.177 КПК України - переховуватися від органів досудового розслідування та суду; ч.1 п.4 ст.177 КПК України - перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Вивченням особи підозрюваного ОСОБА_1 встановлено: останній раніше судимий, вчинив умисний злочин невеликої тяжкості, а саме: ухилення від відбування громадських робіт, особою, засудженою до цього покарання. ОСОБА_1, на протязі тривалого часу ніде не працює, не має засобів для проживання, що дає підстави вважати, що останній в подальшому буде вчиняти інші кримінальні правопорушення, та переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду, що згідно вимог ч.1 п.1,5 ст.177 КПК України є ризиками.
Разом з тим, обрання стосовно ОСОБА_1 міри запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту є необхідним для того, щоб забезпечити виконання останнім покладених на нього процесуальних обов’язків тобто забезпечити перебування підозрюваного за місцем реєстрації та своєчасне його з’явлення до слідчого та суду на виклик для проведення слідчих та інших процесуальних дій. На думку суду, таке рішення буде законним, справедливим, забезпечить належну процесуальну поведінку підозрюваного, і відповідатиме Конституції України, вимогам КПК України, нормам Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Статтею 181 КПК України передбачено, що до особи, яка підозрюється у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі може застосовуватись запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Домашній арешт полягає в забороні підозрюваному залишати житло цілодобово або у певний період доби.
Ухвала про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту передається для виконання органу внутрішніх справ за місцем проживання підозрюваного.
Керуючись ст.ст.176, 181, 183, 193, 194, 196, 197, 309, 395 КПК України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Клопотання про застосування запобіжного заходу: домашній арешт задоволити.
Обрати відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, українця, розлученого, раніше судимого, не працюючого, військовозобов’язаного, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_5, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту терміном до 15 липня 2014 року.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_1 такі обов’язки:
1) прибувати до СВ Рівненського РВ УМВС України в Рівненській області, прокуратури та суду за першою вимогою;
2) не залишати постійне місце проживання – с. Нова Українка, вул. Яблунева, 676, Рівненського району Рівненської області, без дозволу слідчого, прокурора, або суду в період з 21 години до 05 години;
3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;
4) не відвідувати місця розважального характеру (кафе, бари, ресторани, клуби).
Термін дії ухвали становить до 15.07.2014 року.
Передати ухвалу про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту для виконання до Рівненського РВ УМВС України в Рівненській області.
На ухвалу прокурором, підозрюваним і його захисником може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Апеляційного суду Рівненської області протягом п’яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя Красовський О.О.